Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Zdanecki

Piotr Zdanecki

Kraków

Na rowerze niedługo, ale intensywnie. Zaledwie w ciągu kilku lat udało mi się zwiedzić polskie góry, ukraińskie połoniny, Alpy szwajcarskie i austriackie oraz Kaukaz Wielki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

435 PLN z 5500 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.08.2013.

Ladakh Freeride Expedition 2013

O projekcie

Ladakh Freeride Expedition 2013

Ladakh to kraina w indyjskich Himalajach, czyli jeden z najwyżej położonych rejonów górskich. Planujemy wybrać się tam z rowerami w poszukiwaniu wymagających freeride'owych zjazdów. Był już Atlas w Maroku, wulkany w Meksyku i Kaukaz w Gruzji. Był też łuk Karpat, czy Alpy albo Sierra Nevada. Doszliśmy do momentu w którym wyzwania są już dużo większe i dużo dalej. Gdzie problemami nie jest już brak szlaków, czy trudność zjazdów, ale wysokość. Planujemy dokonać pełnego zjazdu na rowerach z rekordowej wysokości.

Naszym celem jest Chamser Kangri o wysokości 6622 m n.p.m. Będzie to prawdziwy freeride bez kompromisów, pomijania fragmentów trasy czy odpuszczania. Wyzwaniem będzie już samo wniesienie na taką wysokość 18-kilogramowych rowerów, a to dopiero preludium. Zamierzamy na nowo zdefiniować granice rowerowej eksploracji freeride'owej, gdzie rower jest sposobem a nie dodatkiem. Pokażemy że freeride to wyobraźnia nie ograniczana wysokością ani terenem. Udowodnimy że rower to o wiele więcej niż zwykła zabawka. To wyzwanie, to marzenie, to spełnienie.


Widok na jezioro Tso Moriri i Chamser Kangri po lewej (fot. Paweł Goleman)

Pomysł wyprawy może niektórym wydać się nieco szalony, ale już mamy doświadczenie w rowerowej eksploracji wysokich i egzotycznych gór. W Polsce ten odłam MTB jest wciąż niedoceniany, dlatego chcemy wszystkim pasjonatom rowerów pokazać jego piękno i potencjał. Należymy do nieformalnych grup freeride’owych Born To Roam i G3R - nasze dokonania można zobaczyć na stronach Borntoroam, G3R i Carpathian Bike.

Zdjęcie z wyprawy w Kaukaz WielkiZdjęcie z wyjazdu w Alpy szwajcarskie

Patronat medialny

Aby zapewnić naszej wyprawie odpowiedni rozgłos, postanowiliśmy upublicznić ją przy pomocy mediów:

Czego potrzebujemy?

By urzeczywistnić nasze marzenie i wyruszyć na wyprawę potrzebujemy właśnie Twojej pomocy. Przelot z Polski do Indii, transport do Ladakh, sprzęt wyprawowy i rowerowy. Wszystko to niestety jest bardzo drogie. Jeśli zdecydujesz się nas wspomóc, Twoje pieniądze nie pójdą na marne. Dzięki nim uda się nam zasilić budżet naszej wyprawy i pomoże nam zakupić bilety lotnicze.

Co możemy zaoferować?

Jeśli uznasz naszą wyprawę na tyle interesującą, by nas wspomóc, możemy Ci zaoferować kilka różnych nagród, w zależności od Twojego datku. Po więcej szczegółów zajrzyj na kolumnę po prawej stronie ekranu.

Jeśli chcesz nam pomóc
  • Dorzuć się! Każda złotówka ma znaczenie i przybliża nas do zebrania pełnej kwoty i sfinansowania biletów lotniczych.
  • Jeśli nie chcesz lub nie możesz nas wspomóc finansowo, to nic nie szkodzi. Polub i udostępnij tę stronę na Facebooku, zatweetuj o niej lub po prostu roześlij maile do swoich znajomych. Pamiętaj, im więcej osob to zobaczy, tym większe mamy szanse na wyjazd!
  • Odwiedź fanpage naszej wyprawy i kliknij Lubię To! - Fanpage
Na koniec

Będziemy wdzięczni za każde, nawet najdrobniejsze, wsparcie jakie zechcecie nam okazać. Jeśli ten wyjazd naprawdę Was interesuje i chcecie na bieżąco śledzić nasze przygotowania oraz losy wyprawy, polubcie nasz fanpage

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.08.2013 00:12