Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Kędzia

Tomasz Kędzia

Wrocław

Czuję się silnie związany z polskim środowiskiem lacrosse. Mam przyjemność być jednym z prekursorów tego sportu w Polsce. Bardzo bliska mojemu sercu jest również Polska Reprezentacja Lacrosse, w której z dumą występowałem w przeszłości. Zbieramy fundusze na przygotowania kadry do udziału w Mistrzostwach Świata w lacrosse w Denver w 2014 roku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2375 PLN z 2000 PLN

53 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

118%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.06.2013.

Polska Reprezentacja Lacrosse na Berlin Open 2013

O projekcie

Witaj :-)

Lacrosse w Polsce jest w 100% oddolną inicjatywą ludzi kochających sport. Bez wielkich pieniędzy i kontaktów na szczytach władzy założyliśmy Polską Federację Lacrosse, stworzyliśmy Męską Reprezentację Polski oraz prowadzimy rozgrywki ligowe. Nieustannie się rozwijamy i stawiamy przed sobą nowe cele, lecz bez wsparcia z zewnątrz nasz wysiłek nie będzie dawał optymalnych rezultatów. Mamy nadzieję, że uznasz nasz projekt za ciekawy i zdecydujesz się na wpłatę. Będziemy z tego powodu bardzo wdzięczni i  postaramy się Ci to wynagrodzić. Jedną z oferowanych nagród jest udział w treningu lacrosse. Będzie to wyśmienita okazja dla nas żeby podzielić się z Tobą naszą pasją.

 photo polak-potrafi_zps5730db77.jpg

Jeśli w momencie, kiedy czytasz o naszym projekcie jest on już sfinansowany w 100% to i tak zachęcamy do kolejnych wpłat. Pozwolą nam one efektywniej i szybciej realizować, kolejne etapy rozwoju lacrosse w Polsce. Poniżej przeczytasz o szczegółach naszej inicjatywy.

O PROJEKCIE

Wyobraź sobie, że jeszcze 5 lat temu lacrosse był sportem praktycznie nieznanym w naszym kraju. Nie było nad Wisłą ludzi bawiących się i rywalizujących przy użyciu charakterystycznych kijów. Od tamtego czasu bardzo wiele się zmieniło. Polska Reprezentacja w lacrosse przygotowuje się do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w 2014 roku w amerykańskim Denver. Jednym z etapów przygotowań jest udział drużyny w turnieju Berlin Open 21-23.06.2013. Chcemy częściowo sfinansować koszty udziału w turnieju. Nasza drużyna zmierzy się w Berlinie z innymi reprezentacjami oraz drużynami klubowymi. Berlin Open to największy i najbardziej prestiżowy turniej field lacrosse w Europie. W zeszłym roku Polacy uplasowali się na 6 miejscu pozostawiając w tyle kilkanaście innych drużyn.

O LACROSSE

Lacrosse to gra zespołowa, w której zawodnicy miotają małą, gumową piłką za pomocą specjalnych kijów. Celem gry jest zdobycie większej liczby bramek od przeciwnika. Gra jest bardzo szybka i kontaktowa. Zawodnicy noszą kaski, rękawice oraz ochraniacze łokci, a czasem też barków. Gra swoją szybkością i kontaktowością przypomina trochę hokej na lodzie. Nie bez kozery zresztą jest narodowym sportem letnim Kanady.

W Polsce lacrosse rozwija się od 2007 roku. W Polskiej Lidze Lacrosse rywalizuje 7 drużyn. W 2010 roku reprezentacja naszego kraju zajęła 14 miejsce na Mistrzostwach Świata w Manchester, UK na 29 drużyn uczestniczących.

LINKI

Strona Polskiej Federacji Lacrosse

Lacrosse w Wikipedii

Strona Berlin Open

Klip (cz 1) z przygotowań Reprezentacji do MŚ 2010

Klip (cz 2) z przygotowań Reprezentacji do MŚ 2010

Klip - Polska Liga Lacrosse 2012/13 Kosynierzy vs Hussars

Klip - lacrosse w wydaniu Major League Lacrosse (USA) 2012

GALERIA

Mistrzostwa Świata, Manchester 2010, Polska vs Finlandia

 

Mistrzostwa Świata, Manchester 2010, Polska vs Finlandia

 

Mistrzostwa Świata, Manchester 2010, Polska vs Dania

PARTNERZY

Polska Federacja Lacrosse

Korsarze Trójmiasto 

Ułani Lublin

Poznań Hussars

Poznań Hussars Ladies

 Grom Warszawa

Sztorm Warszawa

Kosynierzy Wrocław

Kosynierki Wrocław

Kraków Lacrosse Kings

Legion Katowice

Ravens Łódź

Spartans Oświęcim

Maciej Krupniewski - I love IMPACT FONT and red color

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.06.2013 00:12