Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Asia Gala

Asia Gala

Wrocław

Jestem lokalną działaczką i pożeraczem kulturalnym. Tak się składa, że kilka lat temu zostałam Mamą i Żoną. Córki (sztuk dwie) w mym życiu zmieniły wiele i nie wiele. Dzięki nim zaczęłam naprawdę żyć, a one dzięki moim pasjom i zainteresowaniom wychowują się w towarzystwie wszechobecnej kultury i sztuki. Pojawienie się tych dwóch istot w moim życiu sprawiło, że zaczęłam całkiem inaczej postrzegać otaczającą mnie rzeczywistość i zauważać jak wiele jeszcze mogę w niej zmienić.

Prowadzę bloga, angażuję się w kulturalne wydarzenia i promuję lokalnych artystów. Łączę ludzi. Mam swoją osobistą misję i z wielką satysfakcją spełniam ją każdego dnia.

Mam głowę wciąż pełną nowych pomysłów, które w miarę możliwości staram się realizować. Odkąd zostałam mamą jestem naprawdę szczęśliwym człowiekiem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7735 PLN z 7000 PLN

146 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.09.2015.

Kulturalne przedszkole

O projekcie

Pomyślcie przez chwilę o tym co najbardziej chcielibyście robić z życiu…. Spróbujcie sobie wyobrazić, że dostajecie od losu szansę by pracować spełniając jednocześnie swoje marzenia i realizując swoje pasje.

Przyjemnie uczucie, prawda?

Teraz usiądźcie wygodnie i posłuchajcie mojej historii. Właśnie znalazłam się w miejscu, w którym życie podarowało mi wspaniały prezent.  To o czym od kilku lat marzyłam najbardziej to była możliwość pracy z dziećmi i ich rodzicami. Dziś sama będę prowadziła placówkę, która stanie się drugim domem dla 15-ściorga dzieci. Otwieram przedszkole z poszerzonym programem kulturalnym i od zrealizowania mojego celu dzieli mnie kwota, którą mam nadzieję, że uzbieram dzięki waszej pomocy.

Skąd ta kultura? I do czego ona potrzebna jest dzieciom?

Od kilku lat prowadzę bloga o kulturze dla dzieci, na którym  pasją opowiadam o niszowych, pięknych książkach,  poruszających często nie łatwe tematy.  Podejmuję aktywną współpracę z instytucjami kulturalnymi we Wrocławiu i promuje ciekawe wydarzenia kulturalne w całej Polsce. Mam swoją osobistą misję i chciałabym otworzyć dzieciom furtkę do świata sztuki i artystów.

Every child is an artist

W te słowa wierzę i chcę poprowadzić dzieci z mojego przedszkola przez świat kultury i dać im szansę spotkania się z ludźmi, którzy tworzą prawdziwe piękno. Chcę nauczyć ich prostoty życia i pokazywania swoich uczuć poprzez sztukę. Chciałabym stworzyć placówkę w której dzieci będą ważne i będą miały szansę oraz przestrzeń do swobodnego wyrażania siebie. Chcę by dzieci uczyły się szacunku do życia, innych i samego siebie.

Chcę promować dialog i komunikację bez przemocy. Zależy mi na tym by uczyć rodziców, że można rozmawiać inaczej. Wierzę, w porozumienie bez przemocy i taką ideę pragnę szerzyć i rozwijać wśród innych. 

Kim jestem i dlaczego to robię?

Sama jestem mamą przede wszystkim, na przykładzie swoim i własnych córek widzę, że porozumienie z dziećmi jest możliwe kiedy się tylko odnajdzie odpowiednie wskazówki i obierze właściwy kierunek. Wiele lat szukałam drogi, która pomoże mi dotrzeć do innych, dziś ją odnalazłam i jestem zdertminowana by zmienić myślenie innych rodziców. 

Współtworzę i stoję za kilkoma ważnymi w moim życiu projektami :

Można? Można!

Zgromadzone dzięki waszej pomocy środki przeznaczę na :

  • materiały i pomoce do pracy z dziećmi
  • warsztaty z lokalnymi artystami
  • udział dzieci w wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu
  • mały remont i dostosowanie placówki do naszych potrzeb 
  • warsztaty dla rodziców poprawijące dialog i komunikację z dziećmi.

Ogromnie zależy mi na tym by zrobić coś innego, coś wyjątkowego, co zmieni i ukształtuję światopogląd nie tylko dzieci uczęszczających do naszej grupy dzieci, a całej lokalnej społeczności Karłowice- Wrocław. 

Jeśli wszystko się uda, już 1 września powitam moją grupę dzieci w przedszkolu i będę spełniała moje nawiększe marzenie. Tak naprawdę ta kwota to dla mnie dobry start, to paliwo, które pozwoli mi polecieć wysoko. A z góry widać już same piękne widoki. Pomagajac mi, tak naprawdę pomagacie innym! Wierzę, że moje przedszkole będzie miejscem spotkań dzieci i rodziców z naszej okolicy i będzie sprzyjało lokalnej integracji. 

Relizacje tego projektu będziecie mogli śledzić na moim blogu

http://zkulturadodzieci.pl/

oraz obserwując moje konto na facebooku: 

https://www.facebook.com/zkulturadodzieci

oraz konto przedszkola

https://www.facebook.com/malizdobywcy

Zapraszam Was do obejrzenia filmu, zabieram Was na nim na wirtualny spacer po przedszkolu. Tak wygląda stan przed planowanymi zmianami. Dzięki waszej pomocy będę mogła zorganizować wszystko tak jak właśnie powinno być. 

DZIĘKUJĘ

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.09.2015 14:02