Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

agaturban

agaturban

Wymysłowo

Od zawsze odkąd pamiętam pociągała mnie szeroko rozumiana sztuka, a przede wszystkim tworzenie samemu. Dlatego całe moje życie polega na robieniu czegoś z niczego. Maluję ,rysuję, rzeźbię, lepię, uczę. Aktualnie przeprowadziłam się na wieś wraz z moja rodzinką-mężem synkiem i psem. Właśnie do Wymysłowa. I wreszcie jestem przekonana że znalazłam swój dom.I właśnie tu ludziom chciała bym pokazać kawałek innego świata.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6410 PLN z 6000 PLN

63 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.04.2014.

Kultura w szczerym polu.

O projekcie

Cześć.

Nasz pomysł - to teatr w szczerym polu. Chcemy ściągnąć tutaj - do Wymysłowa grupę teatralną i zorganizować spektakl na łące wśród pól, dla mieszkańców i nie tylko. Dla wszystkich i za darmo.

Jak to ma wyglądać.

Sceneria bardzo prosta: szczere pole. Jedyne rekwizyty to bele słomy i deski do zbudowania sceny i siedzisk dla publiczności. Oto najprostsza w świecie ławka, my i miejsce gdzie się to ma odbyć:

prototyp ławki

my

Spróbujcie sobie to wyobrazić - teatr gdzie w zasadzie równoważne z grą aktora,  scenografią jest natura - pola i łąki. Gdzie do tekstów wypowiadanych przez aktorów dochodzą jeszcze efekty specjalne takie jak - śpiew ptaków, szum wiatru.

Miejsce - Wymysłowo, to maleńka wieś w województwie kujawsko-pomorskim położona między Więcborkiem a Złotowem. Liczy zaledwie 90-ciu mieszkańców. Poza polami i domami nie ma tu nic - nawet sklepu. Stąd jest daleko do teatru. Stad jest daleko do kultury. Charakter pracy na wsi jest taki, że popołudniowy wyjazd do teatru jest niestety niemożliwy. Nie wszystkich też na to stać, żeby w ogóle pojechać do dużego miasta po to by liznąć trochę sztuki. Jest wiele osób, które nigdy w życiu nie było w teatrze. Dlatego nasz pomysł, by to tym ludziom umożliwić  i zrobić to tu na miejscu.

 

A konkretnie - miejsce już mamy załatwione - spora łąka z wydzielonym polem na parking-bo tu sąsiad do sąsiada ma daleko, słoma też jest, generator prądu też. Potrzebne tylko pieniążki na wynagrodzenie grupy teatralnej i drobne wydatki związane z przedsięwzięciem. Myślę że projekt jest bardzo ciekawy i warty zachodu. Dlatego pomóż nam spełnić nasze marzenie.

Kim jesteśmy?


Jest nas dwie:

  • Agata Urbańska-Krasowska - przeniosłam się tu jakieś trzy lata temu z miasta na wieś
  • Marzena Ptak, która mieszka tu już od dawna, urodzona na wsi.


Ja. Mieszkając wcześniej w mieście wszelka sztuka była dla mnie na wyciągnięcie ręki, obcowałam z nią na co dzień. Jestem z zawodu artysta plastyk, dlatego tak kuje mnie w oczy zupełny brak wydarzeń kulturalnych w życiu mieszkańców Wymysłowa i okolicznych wsi. Moim marzeniem jest zaszczepić wśród moich sąsiadów zamiłowanie do sztuki.


Marzena. Jest pełna zapału i chęci, znając specyfikę miejsca wie że może być trudno, ale przede wszystkim chcemy to zrobić.

Zapraszamy też wszystkich na sam spektakl!

Przewidywany czas , kiedy to ma nastąpić- początek czerwca- aby niezakłucać rytmu pracy gospodarzowi, który zaoferował nam łąkę.

Wstępnie rozmawiałyśmy już z Teatrem "Wiczy" z Torunia, który podobne akcje - typu gra w warunkach ekstremalnych ma na swoim kącie sporo. Teatr Wiczy od 2007 roku prezentował spektakle w małych miejscowościach; w woj. kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Chciałybyśmy żeby to oni u nas zagrali.

 

teatr wiczy

 

Teatr Wiczy

Teatr Wiczy

Teatr Wiczy

http://www.wicza.com/
https://www.youtube.com/watch?v=EfoAIJdigyo
http://www.dailymotion.com/video/xdmb6x_marcin-gladych-jada-z-mrozkiem_shortfilms

 

A tu nas znajdziesz na mapie:

https://www.google.pl/maps/place/Wymys%C5%82owo/@53.3663198,17.2785747,14z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x4703b7ee967f3f09:0x2dcccaede7a4376b

 

A tu nas znajdziesz na Facebooku:

https://www.facebook.com/pages/Kultura-w-szczerym-polu/220995551430913?ref=hl

 

Czas leci ludziki z logo zyskały kolorki;) Może i cała akcja zakończy się kolorowo?

ludziki

 

gazeta pomorska

 wiadomości krajeńskiewiadomości krajeńskie

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyjmy projekt pomysłowych kobiet (WIDEO)

www.kanal10.pl | 2014-03-21

http://www.polakpotrafi.pl/projekt/kultura-w-szczerym-polu na tę stronę powinniśmy wejść wszyscy, by wesprzeć bardzo ciekawą akcję Agaty Urbańskiej-Krasowskiej i Marzeny Ptak, dwóch niezłomnych kobiet z Wymysłowa, które wpadły na pomysł sprowadzenia do tej wsi teatru.

Wymyśliła teatr w szczerym polu. Aktorzy zagrają na słomie

bydgoszcz.gazeta.pl | 2014-03-21

Gdy wyprowadziła się z Bydgoszczy na wieś, ale jest miejska do szpiku kości. Brakuje jej teatru. Dlatego postanowiła zaprosić aktorów, żeby dla jej nowych sąsiadów zagrali spektakl. W szczerym polu, na słomie.

Nasz dom bardzo muzyczny

www.polskieradio.pl | 2014-03-15

Projekt Kultura w szczerym polu w Trójce. Posłuchaj! (ok. 7min audycji)

TEATR W SZCZERYM POLU

www.aktywnawies.pl | 2014-03-13

Razem chcą zrealizować niezwykłą inicjatywę - profesjonalne przedstawienie tetralne w szczerym polu, gdzie sceną będą baloty słomy, podobnie wyglądać będą siedziska dla publiczności. Na portalu polakpotrafi.pl zbierają właśnie środki, które to umożliwią.

Gmina Więcbork. Teatr zajrzy do Wymysłowa?

www.pomorska.pl | 2014-03-12

Słoma jest, generator prądu też. Łąka przygotowana i właściwie można by już grać, gdyby tylko znalazły się pieniądze na przyjazd aktorów. Wsparciem będzie złotówka. Może Czytelnicy pomogą?

Kręciołatv wspiera wydarzenia kulturalne!

kreciola.tv | 2014-03-11

Projekt Polak Potrafi powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą realizować ciekawe projekty i urzeczywistniać kreatywne pomysły. To innowacyjna na polskim rynku platforma, która pomaga uzyskać niezbędne w tym celu finansowanie społecznościowe.

Wymysłowo. Wesprzyj projekt "Teatr w szczerym polu"

www.e-teatr.pl | 2014-03-10

Agata Urbańska-Krasowska wystartowała w programie "Polak Potrafi" z projektem "Teatr w szczerym polu". - Chcemy ściągnąć tutaj, do Wymysłowa grupę teatralną i zorganizować spektakl na łące wśród pól, dla mieszkańców i nie tylko. Dla wszystkich i za darmo - mówi.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.04.2014 18:06