Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Wspólna Ziemia

Stowarzyszenie Wspólna Ziemia

Chojnice

Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne “Wspólna Ziemia” powstało w Chojnicach w grudniu 1996 roku. Działamy na rzecz ochrony przyrody, promujemy postawy proekologiczne i obywatelskie, organizujemy wydarzenia kulturalne, monitorujemy działania lokalnych władz, a także inicjujemy oraz wspieramy działalność na rzecz młodzieży i wolontariatu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

732 PLN z 1500 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

48%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.01.2018.

Księgozbiór im. A. Gieysztora

O projekcie

Naszym celem jest zgromadzenie możliwie bogatego księgozbioru dotyczącego wierzeń dawnych Słowian, który udostępniać będziemy w organizowanej właśnie bibliotece i czytelni imienia profesora Aleksandra Gieysztora, zasłużonego badacza mitologii słowiańskiej. Chcemy, aby zbiory te służyły osobom piszącym prace naukowe (licencjackie, magisterskie, doktorskie, etc.) dotyczące szeroko pojmowanej Słowiańszczyzny, ale także, aby mogli z nich korzystać wszyscy zainteresowani wierzeniami dawnych Słowian.

 

Od czerwca 2017 roku Stowarzyszenie "Wspólna Ziemia" razem z samorządową instytucją kultury Grodzisko Owidz prowadzą pierwsze i jedyne w Europie Muzeum Mitologii Słowiańskiej. Projekt ten udało się zrealizować  m.in. dzięki zbiórce na PolakPotrafi.pl. Obecnie jednym z naszych działań towarzyszących, mających na celu popularyzowanie wiedzy o przedchrześcijańskiej Słowiańszczyźnie, jest gromadzenie i udostępnianie publikacji dotyczących tego tematu. Dotychczas zgromadziliśmy ponad 50 książek. Głównie są to opracowania naukowe oraz popularnonaukowe, ale także wydawnictwa współczesnych rodzimowierców i beletrystyka inspirowana słowiańską mitologią.