Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Eco-Dom

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Eco-Dom

Toruń, Polska

Jednym z celów Stowarzyszenia jest działalność zakresu kultury, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;
1) podejmowanie i rozwijanie działalności społecznej zmierzającej do rozwoju i popularyzacji miasta Torunia oraz budowanie i umacnianie więzi z nim jego mieszkańców.
2) inspirowanie i popieranie projektów ilustrujących wszechstronny dorobek kulturalny miasta, jego zabytki i walory turystyczne,

Stowarzyszenie przejęło wszelkie obowiązki Komitetu Społecznego związane z realizacją projektu ufundowania i wmurowania pamiątkowej tablicy przy ul.Podmurnej 83. Zobowiązane jest to poparcia działań zmierzających do zebrania finansowania, wykonania tablicy i zorganizowania odsłonięcia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

200 PLN z 6000 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 24.10.2018 22:10

Krzysztof Zanussi: Rok Spokojnego Słońca

O projekcie

Pragniemy upamiętnić 35-rocznicę kręcenia w Toruniu zdjęć do filmu „Rok Spokojnego Słońca” czymś trwałym i na lata. Wmurujemy w jedną z ulic toruńskiej Starówki tablicę upamiętniającą to wydarzenie.

Nasz punkt wyjścia dla wszystkich działań:

Uzyskaliśmy pozytywną odpowiedź od dyrektora studia Studia Tor i reżysera pana Krzysztofa Zanussiego. Uroczystość odsłonięcia planowana jest w dniu 24.10.2018r. o godz. 16.00.

 

Co już jest:

1. Od czerwca działa Komitet Społeczny Budowy Tablicy Pamiątkowej dot. realizacji filmu pt. „Rok Spokojnego Słońca” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego

Komitet prowadzi zbiórkę publiczną, której celem jest: ufundowanie i zorganizowanie uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej realizację filmu fabularnego pt. Rok Spokojnego Słońca w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.

Jest to działanie z zakresu: kultury sztuki ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Tak opisujemy projekt w dokumentach.

2. Założyliśmy Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Eco-Dom”, które, m.in. przejmie zadania tego komitetu.  Rejestracja w KRS szczęśliwie zakończyła się w sierpniu.

3. Projekt ma związek ze sztuką – współpracujemy więc z artystami:

 

nagroda I

obraz pt. Błękitny wieloryb

autor: Tomasz CEBO

strona o autorze: http://www.tomaszcebo.com/about-me/

TECHNIKA: AKRYL NA PŁÓTNIE

MATERIAŁ: PŁÓTNO MALARSKIE

WYMIARY: 103CM X 103CM

OPIS: PORUSZONY ROSYJSKĄ GRĄ NIEBIESKI WIELORYB, KTÓRA ZAINFEKOWAŁA ŚWIAT ONLINE. GRA WCIĄGAŁĄ DZIECI W POKONYWANIE KOLEJNYCH ETAPÓW, Z KTÓRYCH OSTATNI TO SAMOBÓJSTWO.

 

 

nagroda II

naszyjnik w stylu vintage, z koralików szklanych,

długość: 50 cm

 

 

nagroda III

portret Krzysztofa Zanussiego

autor: Michał

technika: ołówek 

wymiary ramy: 23,5cm x 33,2cm

 

nagroda IV

książka z autografem autora!!!

Autor: Zanussi Krzysztof  Tytył: "Uczyń ze swojego życia Arcydzieło"

Liczba stron: 137   Data premiery: 22-01-2018   Wydawca:  RTCK


nagroda drobna za 25zł

naszyjniki długie z chwostem

 

3. Stronę FB: https://web.facebook.com/Eco-dom-176504533180745/

 

4. Projekt tablicy i potrzebne decyzje administracyjne.

5. Kosztorys dot. wykonania i montażu płyty.

6. Dwa patronaty medialne: TVP Bydgoszcz oraz toruńskiego Radia GRA.

7. Opis dotychczasowych działań:

Większość spraw organizacyjnych mamy już pozałatwiane. Najpierw zwróciliśmy  się do Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe ważnego dla naszego stowarzyszenia, ale i dla miasta, projektu pt. „Upamiętnienie realizacji filmu pt. „Rok Spokojnego Słońca” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego”. Odpowiedź Departamentu była odmowna, gdyż projekt ma zasięg miejski, projekt skierowany jest do mieszkańców Torunia i turystów, którzy zechcą uczestniczyć w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej z udziałem Reżysera. Pomimo to, w Urzędzie Marszałkowskim w Gabinecie Marszałka złożyliśmy prośbę o dofinansowanie.  Z podobną prośbą zwróciliśmy się też do Prezydenta Miasta Torunia, gdzie szanse na dofinasowanie były większe. I Prezydent przyznał. Ostatecznie od Marszałka otrzymaliśmy również zapewnienie o wsparciu. Pismo przyszło z tego samego Departamentu Promocji!

Dotąd działania związane z projektem realizowane były pod szyldem Komitetu Społecznego Budowy (numer zbiórki: 2018/3102/KS).

Nowe Stowarzyszenie przejmuje wszelkie obowiązki komitetu związane z realizacją projektu ufundowania i wmurowania pamiątkowej tablicy przy ul.Podmurnej 83 w Toruniu. Według statutu zobowiązane jest do poparcia działań zmierzających do zebrania finasowania, wykonania tablicy i zorganizowania odsłonięcia.

Projekt tablicy zleciliśmy  u artysty - projektanta, który wykonał go zgodnie z wymogami przepisów prawa budowlanego. Projekt został przedstawiony w Wydziale kultury Urzędu Miasta Torunia, Dyrektorowi MZD, Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków oraz w Wydziale Architektury UM. W Wydziale projekt otrzymał pozytywną opinię ponieważ zauważono, że nasza płyta wpisze się w Toruńską Trasę Filmową (więcej o trasie: http://filmowytorun.pl/).

 

Uzyskaliśmy oczywiście pozytywną odpowiedź od dyrektora Studia Tor i reżysera pana Krzysztofa Zanussiego. Mamy też za sobą wstępne uzgodnienia z p.Katarzyną Jaworską, dyrektor Festiwalu filmowego „Tofifest”, dotyczące włączenia wydarzenia odsłonięcia płyty przez reżysera do szerokiego programu tegorocznej edycji festiwalu. Możliwe, że podczas festiwalu odbędzie się spotkanie autorskie z reżyserem. Festiwal odbędzie się w dniach 20-28.10.2018r. a uroczystość odsłonięcia w dniu 24.10.20148r. o godz. 12.00.

8. Plan dnia 24.10.2018 powinien być taki: reżyser przyjeżdża rano do Torunia, o godz. 12.00 odsłania tablicę i potem przejmuje go organizator Tofifestu (festiwal organizuje Fundacja Biuro Kultury z siedzibą w Toruniu). Następnie jest zaplanowane spotkanie autorskie z panem Zanussim w kamienicy przy ul.Łaziennej 4 i podpisywanie książek/plakatów. Nie wiemy, co będzie tematem głównym spotkania ponieważ Reżyser zajęty jest wieloma tematami, niekoniecznie okołofilmowymi.

FAQ

1. Kiedy projekt zostanie zrealizowany?

Odsłonięcie tablicy odbędzzie sie w dniu 24 października 2018 roku.

2. Na co przeznaczymy dodatkowe fundusze?

W przypadku zebrania kwoty powyżej założonego poziomu, pieniądze przekazane  będą ....

3. Kiedy nagrody będą wysyłane?

Zgodnie z polityką Polakpotrafi.pl nagrody będą wysyłane tylko w przypadku zebrania kwoty minimalnej (6 000 zł) umożliwiającej realizację projektu. Jeśli kwota minimalna nie zostanie zebrana, wpłacone pieniądze zostaną zwrócone na konto wspierającego.

4. Zdjęcia i opisy nagród na stronie FB Eco-Domhttps://web.facebook.com/Eco-dom-176504533180745/

5.    Naszyjniki mają różne wzory, zakładamy wysyłkę losową ...

 .... ale w sprawie nagród prosimy o kontakt: biuro@eco-dom.pl