Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

k.kosielska

k.kosielska

Opole, Polska

Moją pasją są małe zwierzęta – od ponad siedmiu lat mam przyjemność zajmować się hodowlą kilku gatunków. Wraz z mężem opiekujemy się małą armią futrzaków. W naszych domach mieszkają afrykańskie jeże pigmejskie, świnki morskie US Teddy oraz szynszyle i króliki. Od samego początku staraliśmy się zoptymalizować warunki życia naszych małych przyjaciół, wprowadzając nowości, obserwując ich zachowania oraz czytając zarówno najnowsze jak i dostępne w Internecie od dawna informacje, a następnie sprawdzać jak odnoszą się one do rzeczywistości. Po latach zbierania doświadczeń doszliśmy do wniosku, że warto by było podzielić się ze światem zdobytą wiedzą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

379 PLN z 2900 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.05.2017.

Królik, świnka, szynszyla, jeż - 'instrukcja obsługi'

O projekcie

Moją pasją są małe zwierzęta – od ponad siedmiu lat wraz z mężem mam przyjemność zajmować się hodowlą kilku gatunków. Opiekuję się małą armią futrzaków. W naszym domu mieszkają afrykańskie jeże pigmejskie, świnki morskie US Teddy, szynszyle oraz króliki miniaturki. Od samego początku staraliśmy się zoptymalizować warunki życia naszych małych przyjaciół, wprowadzając nowości, obserwując ich zachowania oraz czytając zarówno najnowsze jak i dostępne w książkach oraz Internecie od dawna informacje, a następnie sprawdzać jak odnoszą się one do rzeczywistości. Po latach zbierania doświadczeń doszliśmy do wniosku, że warto by było podzielić się ze światem zdobytą wiedzą. Być może uda mi się poprawić komfort życia Twoich zwierzaków, może nawet pomogę Ci je lepiej zrozumieć, a dzięki temu znaleźć z nimi „wspólny język” oraz wspólnie sprawimy, że będą żyły długo i zdrowo.

 

Ukończyłam studia prawnicze jednak zaryzykowałam i zdecydowałam się w życiu robić co to kocham i udało się – prowadzimy hodowle i małe sklepiki internetowe dedykowane konkretnym gatunkom małych ssaków. Osobiście dbamy aby asortyment spełniał optymalnie potrzeby zwierzaków, był najwyższej jakości a nie był tylko był opakowanym w kolorowe torebki fastfoodem – tego u nas nie znajdziesz. Jednak praca z klientami otworzyła nam oczy na wielki problemniedoinformowanie – nie jesteśmy w stanie kompleksowo przekazać całej niezbędnej wiedzy podczas rozmów z klientami, choć staramy się! Jednak trudno dotrzeć do wszystkich osób, którym rzetelne informacje o hodowli małych ssaków  by się przydały, ba któzy w większości chętnie by z nich skorzystali gdyby tylko mieli świadomość prawidłowego postępowania! Kto  z Was nie miał przyjemności z sytuacją, w której tak zwane małe klatkowe zwierzaczki stają się prezentem? Jak sądzisz ile żyje świnka morska czy królik? 2-4 lata? Błąd – spokojnie może dożyć 12! Jeż 10 a szynszyla 20! Niestety poprzez brak wiedzy oraz wprowadzanie ludzi w  błąd przez koncerny paszowe oraz sklepy zoologiczne nastawione wyłącznie na zysk zwierzaczki te umierają w znacznej większości przedwcześnie. Powodem są niewłaściwe warunki oraz fatalna dieta, która ma wpływ na cały organizm. Możemy temu przeciwdziałać – przyłączcie się do nas!

Celem projektu jest nagranie minimum 4 filmów (oddzielnie o królikach, świnkach morskich, szynszylach oraz jeżach pigmejskich) w których w lekki, przyjemny i często humorystyczny sposób przekażę maksimum rzetelnej wiedzy na temat tych zwierzaków. Stworzę merytoryczny poradnik praktyczny! A całość przekazanych danych skonsultuję z lekarzem weterynarii specjalizującym się z małych zwierzętach, z zootechnikiem oraz z hodowcami z wieloletnim doświadczeniem!

Jeżeli chciałbyś aby jakiś konkretny temat znalazł się na filmie - napisz do mnie chętnie uzupełnię materiał! 

Masz możłiwość i chęć podsunąć mi materiały z których mogę lub powinnam skorzystać przy pracy nad filmem? Czekam na wiadomość od Ciebie : katarzyna@jezpigmejski.pl !

Tematy na których się skupię to między innymi:Żywienie od A do Z ,  Czy na pewno jest to zwierzę dla Ciebie – koszt utrzymania, akcesoria, oswajanie, aktywność, zapach i wiele wiele innych!

Fundusze pomogą mi zaprosić do współpracy lekarza weterynarii specjalizującego się w małych zwierzakach aby poruszył kwestie związane z profilaktyką i najczęstszymi problemami zdrowotnymi zwierzaków oraz dyplomowanego zootechnika, który podpowie najlepsze rozwiązania dotyczące potrzeb lokalowych dla naszych małych często niestety nieświadomie krzywdzonych przyjaciół! Ponadto pozostałą część środków przeznaczę na uzyskanie wsparcia osób będących pasjonatami videofilmowania oraz programów do ostatecznej obróbki filmów a jeżeli coś zostanie na kontynuowanie projektu i nagranie kolejnych filmów! Jeżeli natomiast mnie zaskoczycie i budżet projektu na to pozwoli postaram się stworzyć wyczerpujące ale przystępne broszury, które będę mogła przesłać do lecznic weterynaryjnych oraz sklepów sprzedających żywe zwierzęta aby ich właściciele sprzedając zwierzaka mogli dołączyć do niego "instrukcję obsługi" aby żyły one długo i zdrowo!

Moim celem jest dotarcie do jak największej ilości osób posiadających lub zamierzających zakupić/adoptować małe zwierzęta domowe poprzez kanał YouTube, media społecznościowe, funpage, które prowadzę oraz fora na których jestem aktywnym użytkownikiem oraz ekspertem i przekazanie informacji o prawidłowej opiece nad małymi futrzakami ponieważ bardzo często informacje, odnalezione w Internecie są błędne/ sprzeczne lub/i krzywdzące dla tych zwierzaków.

Na codzień staram się docierać do jak największej rzeszy właścicieli za pośrednictwem forów, grup dyskusyjnych, maila czy też telefomu. Sytuacja jeży pigmejskich była tak dramatyczna, że udało mi się napisać i wydać o nich książkę, która już aktywnie pomaga setkom jeży w Polsce! Mam w planie stworzenie kolejnych o pozostałych moich podopiecznych.

 

Jednak zauważyłam, popularyzację formy filmowej i jestem przekonana, że za tym pośrednictwem jesteśmy w stanie dotrzeć i utarować całe rzesze naszych kudłatych braci mniejszych! To co pomożecie?! Do dzieła!

 

Zapraszam Was na nasze strony:

www.jezpigmejski.pl

www.swinkamorska.com.pl

https://www.facebook.com/swinkimorskie/

https://www.facebook.com/jezykpigmejski/

https://www.facebook.com/szynszylovepl/

https://www.youtube.com/channel/UCdkW4BizB3uRAOoazURxxAg

https://www.youtube.com/user/jezpigmejskipl

oraz na fora i grupy w których staramy się uczestniczyć i pomagać kiedy tylko czas pozwala:

http://forum-szynszyla.pl/

http://szynszyle.info/forum/

https://forum.cavia.pl/index.php?sid=c7bc6ff0310c57a4aceca835fcef2a8e

http://forum.jezpigmejski.org/

https://www.facebook.com/caviapl/

Projekt postaaram się zrealizować jak najszybciej ponieważ każdego dnia właściciele poszukują informacji na temat zwierzaków więc czas jest na wagę złota. Mam nadzieję, że wszystkie materiały uda mi się stworzyć najpóźniej do końca 2017r. kolejne filmy jednak będę udostępniała na bieżaco!

Możecie mnie znaleźć na pod mailem:

katarzyna@gmail.com

oraz na facebooku :

https://www.facebook.com/jezykpigmejski/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.05.2017 18:06