Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

jabush

jabush

Gdynia, Polska

Jacek Bała- ur. 1982 w Warszawie. Absolwent PWST Wrocław Wydział Lalkarski oraz reżyserii PWST WRD Kraków. Założyciel krakowskiego Teatru Drugiej Strony oraz zespołu Janko Muzykant. Za autorskie przedstawienie pt ESC(escape from freedom –misterium) w 2007 roku na Festiwalu teatralnym – Zdarzenia- Tczew- Europa, otrzymał nagrodę publiczności. Swoje spektakle pokazywał na festiwalach teatralnych: Fama 2009, Olsztyńska Trzydniówka Teatralna 2009, Zdarzenia 2007, Oftja Wrocław 2009,Przegląd Monodramu współczesnego w warszawskiej Starej Prochofni 2010 , Festiwalu Sztuki chrześcijańskiej w Łodz, Kontakt w Toruniu 2013, 3m Koszalin 2012, Forum Młodej Reż. Kraków 2013, Ppa 2014 Wrocław, festiwal Źródła Pamięci Kantor Szajna Grotowski 2015 w Rzeszowie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4710 PLN z 12150 PLN

18 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

38%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2018.

Król Dawid Live- REAKTYWACJA !

O projekcie

Król Dawid Live- reaktywacja!

 

Witajcie , zbieramy pieniądze na reaktywację głośnego spektaklu  pt. Król Dawid Live! którego premiera miała miejsce na festiwalu piosenki aktorskiej PPA Wrocław 25 marca 2014 roku z Samborem Dudzińskim w roli głównej (scenariusz i reżyseria Jacek Bała). Spektak opowiadający o losach jednego z najsłynniejszych poetów świata, biblijnego Króla Dawida l z powodzeniem, przez kilka sezonów( do roku 2016) grany był w repertuarze Teatru Capitol. W tym roku razem z Samborem postanowiliśmy, wykupić prawa autorskie od teatru , nieco zmodyfikować spektakl i ruszyć z Królem Dawidem w trasę po Polsce, a może i po świecie, oraz grać spektakl w autorskim teatrze Sambora, który znajduje się w jego wiosce artystycznej w Lubiążu pod Wrocławiem.

 

 

W tym celu potrzebne są nam środki finansowe , aby :

 

a) wykupić wspomniane już prawa autorskie od Teatru Capitol (trzy tysiące złotych)

b)zakupić bęben ( dwa tysiące złotych)

c)naprawić i nastroić potrzebne do spektaklu pianino. ( tysiąc złotych)

d) zakupić instrument autoharph (tysiąc sześcset pięćdziesiąt złotych) 

e) organizacja premiery, promocja spektaklu.( cztery i pół tysiąca złotych

 

Parę słów o twórcach:

 

W roli głównej  Sambor Dudziński - Dymek:

Performer, aktor, lalkarz, muzyk wielu instrumentów, wokalista, nauczyciel, operator Dźwiękowiązałki

urodzony 3 czerwca 1974 Bytom

NAGRODY:

- FPP Opole - Debiuty Nagroda Dziennikarzy

- Nagroda im Aleksandra Bardiniego, Dyplom Mistrzowski, Członek Kapituły Nagrody

Przegląd Piosenki Aktorskiej Wrocław

- Złota Maska za rolę Jima Morrisona Rez. Paweł Passini

- Złota Maska za muzykę na żywo "Waiting for the rain"

- PPA Wrocław III nagroda, oraz nagroda za kompozycję premierową

- FSE Festiwal Sztuki Estradowej Warszawa Grand Prix za wybitną osobowość

- Festiwal Zjednoczonej Europy Grand Prix Zielona Góra

- Nagroda Prezydenta Miasta Zamościa 2000

- Nagroda Prezydenta Miasta Wrocławia dla Formacji Chłopięcej Legitymacje 2004

- seria widowisk autorskich w Pawilonie Polskim Expo Aichi Japonia

- kompozycja i wykonanie muzyki wraz z zespołem do "Pipi Pończoszanka" reż. Agnieszka Glińska

  Teatr Dramatyczny Warszawa

- Stypendium Ministra Kultury " Upowszechnianie Kultury" w roku stypendialnym 2007 powstała "Dźwiękowiązałka"

- od 1990 roku komponuje i wykonanuje muzykę do przedstawień teatralnych, plenerowych, filmów dokumentalnych i piosenek

- 2009 prmiera Dźwiękowiązałki w widowisku "The time(less) machine Fringe Edinburgh

- muzyka na żywo podczas pokazu mody Stanielewiczów Expo Hannover

- udział w słuchowiskach radiowych realizowanych w formie widowiska dla dzieci "Zorka"

w reżyserii Katarzyny Stoparczyk

- 2016 wystawienie "Dziady w stodole" na podstawie "Dziadów" Mickiewicza z użyciem lalek wielkości człowieka w Teatrze w Stodole w skansenie ALE WIOCHA w Lubiąźu sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Kultura Dostępna 2016

WYKSZTAŁCENIE

1982-1990 Państwowa Szkoła Muzyczna Zamość. im. Karola Szymanowskiego 2002 Dyplom PWST Wydział Lalkarski "Król Duch" Słowackiego - monodram

 

Jacek Bała- reżyser

ur. 1982 w Warszawie.  Absolwent PWST Wrocław Wydział Lalkarski oraz reżyserii PWST WRD Kraków. Założyciel krakowskiego Teatru Drugiej Strony oraz zespołu Janko Muzykant.  Za autorskie przedstawienie pt ESC(escape from  freedom –misterium) w 2007 roku na Festiwalu teatralnym – Zdarzenia- Tczew-  Europa, otrzymał nagrodę publiczności.  Swoje spektakle pokazywał na  festiwalach  teatralnych:  Fama 2009,  Olsztyńska Trzydniówka Teatralna 2009, Zdarzenia 2007, Oftja Wrocław 2009,Przegląd Monodramu współczesnego w warszawskiej Starej  Prochofni 2010 ,  Festiwalu Sztuki chrześcijańskiej w Łodz, Kontakt w Toruniu 2013, 3m Koszalin 2012, Forum Młodej Reż. Kraków 2013, Ppa 2014 Wrocław, festiwal Źródła Pamięci Kantor Szajna Grotowski 2015 w Rzeszowie. Za spektakl- monodram pt. K.(!) na festiwalu Oftja 2009 we  Wrocławiu otrzymał nagrodę ufundowaną  przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego, za  ten sam spektakl otrzymał drugą nagrodę  na Przeglądzie Monodramu Współczesnego 2010   w Starej w Prochoffni . Autor scenariuszy, wierszy , muzyki do własnych przedstawień. W 2000 roku wydał swój debiutancki,  tomik poezji pt. „Połykanie brzegów”.  Swoje utwory publikował min. W Odrze,  Undergruncie, Borusii. W sezonie 2007-2008, aktor Teatru  Powszechnego im. Jana Kochanowskiego  w Radomiu.  Ostatnio wyreżyserował Fragment nieistniejącego świata w Wtw Wrocław Króla Dawida Live w Teatrze Capitol we Wrocławiu oraz „Amadeusza", „Balladynę” oraz „Mistrza i Małgorzatę” w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Prosimy wszystkich fanów talentu Sambora, miłośników poezji i teatru o wsparcie naszego projektu Premiera - reaktywacja Lubiąż, 4 listopad 2018, godz. 18 . Zapraszamy serdecznie!!!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2018 22:10