Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kraków Street Band

Kraków Street Band

Kraków

Kraków Street Band to formacja, która powoli staje się nową muzyczną wizytówką Krakowa dla przybyszy z kraju i zagranicy. Dziewięciu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, zbiera się w słoneczne dni by występować na Krakowskim Rynku. Występy wręcz kipią pozytywną energią, i każdy widzi że ich główną motywacją jest radość wspólnego grania, podczas gdy brzęk monet w gitarowym futerale jest tylko miłym dodatkiem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

26981 PLN z 25000 PLN

314 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2018.

Nagranie nowej płyty Kraków Street Band

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Cześć! Nazywamy się Kraków Street Band i jesteśmy dziewięcioosobowym zespołem wykonującym muzykę z pogranicza bluesa, country, bluegrassu i szeroko pojętej muzyki popularnej. Naszą wspólną przygodę zaczęliśmy w 2013 roku od grania na krakowskich ulicach, a już na początku 2014 roku zorganizowaliśmy na PolakPotrafi.pl udaną i bardzo dobrze przyjętą kampanię crowdfundingową, która pozwoliła nam nagrać pierwszą płytę (zawierającą głównie utwory innych wykonawców w naszych aranżacjach) i rozpocząć szerszą działalność.

 

Od tego czasu zespół ciągle rośnie w siłę, zdobywa nowe doświadczenia i osiąga kolejne sukcesy - byliśmy w finale Must Be The Music, wydaliśmy także drugą płytę - specjalny projekt dla Radia Kraków ("Dedicated to Jerzy Wójcik"), zagraliśmy na dziesiątkach festiwali w kraju i za granicą (m.in. Włochy, Węgry, Niemcy, Austria, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Dania). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”. Wygraliśmy także konkurs podczas "Suwałki Blues Festival", dzięki któremu już w marcu tego roku będziemy reprezentantami Polski na European Blues Challenge 2018 w Norwegii - największej bluesowej imprezie Europy.

 

Przez ostatnie lata zdobyliśmy wielu fanów, jednak żeby przypieczętować sukces zespołu i móc odwdzięczyć się Wam za dotychczasowe wsparcie i sympatię, pragniemy bardzo nagrać nowy album, który będzie składał się wyłącznie z naszych autorskich kompozycji. Mamy nadzieję, że pomoże on nadal rozwijać karierę zespołu a nasze kompozycje przypadną do gustu szerszej publiczności.

 

Utwory są już prawie gotowe, a na przełomie lutego i marca chcielibyśmy wejść do studia. Pieniądze będą przeznaczone na pokrycie jego kosztów oraz miks, mastering i oprawę graficzną płyty oraz druk i tłoczenie egzemplarzy albumu. Ponieważ ważne jest dla nas nagranie i publikacja płyty niezależnie od wydawnictw, w przypadku przekroczenia kwoty, którą pragniemy zebrać, dodatkowe środki przeznaczymy na działania promocyjne naszego nowego materiału.

 Wybraliśmy taką drogę, gdyż od początku istnienia zespołu, przez jego "streetowy" charakter, towarzyszy nam idea dobrowolnych datków wrzucanych do kapelusza - portale crowdfundingowe przenoszą ją w pełni do Internetu, a nam pozwalają na lepszy kontakt z odbiorcami muzyki. Wy natomiast możecie z kolei liczyć na wcześniejszą rezerwację nadchodzącej płyty wraz z wysyłką prosto do domu:) Dodatkowo do zgarnięcia jest także kilka innych interesujących nagród (patrz obok:)).

 

Mamy dobrze opracowany plan działań, a prace nad płytą - obecnie przede wszystkim liczne próby i szlifowanie materiału - są już w toku, toteż liczymy na realizację naszego celu już na przełomie maja i czerwca 2018.

 

Mały fragment z ostatniej próby, podczas przygotowań do nagrania:

 

W lecie 2017 roku zarejestrowaliśmy trzy utwory podczas LIVE SESSIONS na jednym z krakowskich podwórek - między innymi te piosenki znajdą się na naszej płycie - tutaj możecie ich posłuchać:

 

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zespole zapraszamy na naszą stronę internetową

 

www.krakowstreetband.com

 

oraz na nasz fejsbukowy fanpage

 

www.facebook.com/krakowstreetband/

 

Chcesz wiedzieć, komu wpłacasz pieniądze? Oto skład naszego zespołu:

 

Łukasz Wiśniewski - wokal i ukulele

Piotr Grząślewicz - banjo

Marcin Hilarowicz - gitara

Tomasz Kruk - gitara dobro

Miłosz Skwirut - kontrabas

Adam Partyka - perkusja

Wojciech Szela - trąbka

Tomasz Drabik - saksofon

Piotr Żelasko - puzon

 

PS: Masz pomysł na nagrodę, której nie ma wśród naszych propozycji? Napisz do nas! Jeśli Twoja idea spotka się z naszą aprobatą, chętnie dodamy zasugerowaną opcję do naszej listy, abyś mógł z niej skorzystać.

 

Jeśli masz do nas jakiekolwiek inne pytania dotyczące proponowanych nagród i nie tylko, odpowiemy na wszelkie nurtujące Was zagadnienia. Kontaktuj się z nami przez serwis PolakPotrafi.pl, nasz profil FB lub mailowo: krakowstreetband@gmail.com

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2018 22:10