Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Lipman

Adam Lipman

Łódź

Hej,
Jestem absolwentem ASP w Łodzi. Zajmuję się grafiką i malarstwem. W tym momencie zaczynam własną niezależną drogę artystyczną i staram się założyć markę nadruków na tekstylia, głównie koszulki, stąd nazwa KOSZULEX. Zajmuję się sztuką niefiguratywną, opartą o działania takich artystów jak Kazimierz Malevich, Wassily Kandinsky czy z bardziej współczesnych np. Taylor Anton White.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7000 PLN z 23000 PLN

40 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

30%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.01.2020.

Koszulex - znów chcę drukować!

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

 

 

 CZYM JEST KOSZULEX?

 

Koszulex to "marka" autorskich nadruków na koszulki, bluzy i inne przedmioty użytkowe. Celem tego przedsięwzięcia jest wyjście ze sztuką w przestrzeń publiczną, tak by mogła ona opuścić galerie i muzea. Uważam, że najzwyklejsze t-shirty są do tego najlepszym podłożem.

 

Prawie każdy czasem wyjdzie na ulicę w podkoszulku. Kiedy tylko na nadruku spoczną oczy innej osoby, nosiciel stanie się częścią ruchu promocji sztuki. Sztuki, która według mnie ma szanse wzbogacić wrażliwość odbiorcy.

 

Stąd też nazwa projektu. Rdzeń słowa Koszulex oczywiście odnosi się do głównego podłoża nadruków - koszulek, końcówka -ex ma wskazywać na eksport wartości związanych z kulturą oraz sztuką. No dobrze... uważam również że taki humorystyczny element może pozytywnie wpłynąć na ten lekko pompatyczny projekt, szczególnie od strony marketingowej. :D

 

Dodatkowo zbieram fundusze również i po to by móc drukować na ekologicznych materiałach oznakowanych symbolem fair trade.

 

Kiedy już będę miał pracownię sitodruku, chciałbym także rozpocząć działalność edukacyjną. Zamierzam prowadzić warsztaty zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, warsztaty dzięki którym, mam nadzieję, pomogę innym wyjść z ich twórczością w przestrzeń publiczną.

 

 

DLACZEGO POTRZEBUJĘ

WASZEGO WSPARCIA?

 

Mimo, że udało mi się zdobyć dofinansowanie z urzędu pracy, kontynuuję zbiórkę na PolakPotrafi. Obiecuję, że pieniądze przeznaczę na rozbudowę studia i marki KOSZULEX. Z Powodu tego wprowadzam jednak promocyjne ceny nagród - koszulek i bluz.

Wraz z zakończeniem studiów straciłem dostęp do wielu pracowni, sprzętów i materiałów potrzebnych do ręcznego sitodruku. Chciałbym dalej rozwijać się arystycznie i móc dzielić się z innymi moim doświadczeniem i umiejętnościami. Dlatego poniżej przedstawiam listę potrzebnych narzędzi i materiałów, na które zbieram środki:

 

1. Lampa do naświetlania sit

2. Suszarka Flash

3. Stół do sitodruku

4. Sita

5. Farby

6. Ekologiczne koszulki

7. Emulsja światłoczuła

8. Pralka do farbowania tkanin

9. Karuzela do sitodruku

10. Sklep internetowy

 

 

 

CO ZROBIĘ JAK ZBIORĘ ZA DUŻO?

 

Po pierwsze założę stronę internetową z moimi projektami. Po drugie zwiększę nakłady poszczególnych projektów. Wydam więcej na promocję. Jeżeli zbiorę naprawdę dużo, to postaram się założyć sklep z samymi artystycznymi koszulkami różnych marek, pod logiem KOSZULEX, gdzieś w centrum Łodzi. 

 

 

CZEMU CROWDFUNDING?

 

Ze wszystkich możliwości dofinansowania ta opcja najbardziej do mnie przemawia. Sama akcja zbierania funduszy jest równoznaczna ze zdobywaniem potencjalnych odbiorców mojej działalności - osób chętnych współtworzyć filozofię KOSZULEXU, wierzących w siłę kultury i sztuki. 

 

 

COŚ O MNIE

 

Nazywam się Adam Lipman. Jestem tegorocznym absolwentem ASP w Łodzi. Moją pasją jest grafika i malarstwo. Ostatnio zajmuję się sztuką nieprzedstawiającą. W swoich pracach staram się łączyć pozornie sprzeczne działania malarskie.  

 

 

 

KONTAKT

 

mail: koszulexart@gmail.com

 

instagram: https://www.instagram.com/KOSZULEX_ART/

 

facebook: https://www.facebook.com/koszulex/

 

instagram przedstawiający inne działania artystyczne, w tym obrazy składające się na nagrody: https://www.instagram.com/dzikuzzzz/

 

 

REALIZACJA NAGRÓD

 

1. Trochę koszulek posiadam na stanie i te będę wysyłać od razu po zakończeniu projektu na  stronie polak potrafi.

 

2. Kubki, pocztówki i wszelkie VOUCHERY będę wysłać od razu po zakończeniu projektu na  stronie polak potrafi.

 

3. Jeżeli wybranego wzoru już nie będzie to od razu po zakupie i zainstalowaniu sprzętu rozpocznę produkcję. Będzie to maksymalnie dwa miesiące od otrzymania przelewu.

 

4. Obrazy będę wysyłać od razu po zakończeniu projektu na  stronie polak potrafi. Jednakże będziemy musieli podpisać umowę, dzięki której będę mógł wypożyczać obrazy na wystawy przez okres 2 lat. W tym względzie proszę o wyrozumiałość.

 

 

NAGRODY: 

 

 

 

 

Nagrody można obejrzeć również: https://www.facebook.com/pg/adamlipmanart/photos/?tab=albums

 

Więcej małych obrazów: https://www.facebook.com/pg/adamlipmanart/photos/?tab=album&album_id=562827257796968 oraz https://www.facebook.com/pg/adamlipmanart/photos/?tab=album&album_id=564238700989157

 

Obrazy przedstawiające: https://www.facebook.com/pg/adamlipmanart/photos/?tab=album&album_id=542064219873272

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.01.2020 22:10