Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Anna Kolm z Pepito.pl

Anna Kolm z Pepito.pl

Warsaw, Poland

Pepito to sklep internetowy i stacjonarny na warszawskim Ursynowie, w którym oferuję rodzicom przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych książki, gry, puzzle i artykuły kreatywne wyselekcjonowane pod względem edukacyjnym, estetycznym, a jednocześnie w rozsądnej cenie.
Pepito to także miejsce, w którym organizuję zajęcia dla Maluchów, warsztaty dla starszych przedszkolaków oraz spotkania dla rodziców.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Małgorzata Lis

Małgorzata Lis

annko

annko

Ewa Żmuda-Jankowska

Ewa Żmuda-Jankowska

Zoliborz, Warszawa, Poland


18989 PLN z 18100 PLN

120 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.11.2018.

Kosmiczne puzzle i książka dla dzieci

O projekcie

 

 

Uwaga: wydajemy wojnę tandecie dla dzieci!

 

 

1. Maluchy 3-6 zasługują na ambitną poprzeczkę - dobrą zabawę, która niesie wiedzę, rozwija wrażliwość.

 

2. Grafomańskie książeczki o rymach częstochowskich, bez rytmu, z marną grafiką i drewnianym przekazem zalewają rynek. Nic nie wnoszące puzzle dla maluszków niestety też. Powiało grozą?:)

 

3. Dzieci w wieku 3 do 6 lat niewiele mają na rynku propozycji wydawniczych dobrej jakości. A to wszak okres najwyższej percepcji.

 

4. Promujemy szanującej się jakości grafikę, literaturę dziecięcą i poziom dydaktyczny w jednym.

 

 Ilustracja

 

Z podziałem na puzzle

 

Twoje dziecko układając poznaje kolejność planet od Słońca oraz ich charakterystyczne cechy. Nasze kosmiczne puzzle obrazują tę kolejność w najbardziej namacalny sposób jak się da, czego nie robią inne puzzle dla dzieci o Układzie Słonecznym dostępne na rynku.

 

Są to puzzle podłogowe w formacie XXL. Po ułożeniu puzzle mają ponad metr długości! Dlaczego taki format? Kosmos jest ogromny, to i puzzle musiały być duże ;) A tak na poważnie, to w miarę możliwości starałyśmy się zachować skalę wielkości planet. Nie było to w pełni możliwe, ale w dużej mierze się udało.

 

Puzzle kierowane są głównie do starszych przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych. Mogą stanowić ciekawy materiał dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego do pracy z grupą dzieci.

 

  • Autorka ilustracji: Małgorzata Lis
  • Liczba elementów: 12
  • Wymiar puzzli po ułożeniu: 136 x 22 cm
  • Rekomendowany wiek dzieci: 3-7 lat

 

Książka "Poznaję UKŁAD SŁONECZNY" - okładka

 

Książka "Poznaję UKŁAD SŁONECZNY" - pierwsza rozkładówka

 

Książka "Poznaję UKŁAD SŁONECZNY" - druga rozkładówka

 

Idealnym uzupełnieniem kosmicznych puzzli jest kartonowa książeczka “Poznaję Układ Słoneczny”, która zawiera wierszyki o Słońcu, poszczególnych planetach oraz pasach planetoid.

 

Obecnie przygotowane są wszystkie wierszyki do książeczki dla dzieci w wieku 3-6 lat i to one zostaną wydane w pierwszej kolejności, i stanowią nagrodę dla wspierających. Pracujemy nad wierszykami do książki dla dzieci w wieku 7-10 lat.

 

 

WENUS siostra Ziemi
dla dzieci 3-6 lat

Tekst: Anna Miller

 

Wenus Jutrzenką zwiemy,
bo wieczorem i z rana
(bez teleskopu) z Ziemi
pragnie być podziwiana.

 

Gorąca i skalista,
wybucha gniewu lawą.
Choć najbardziej nam bliska
- nie chce gości, ma prawo.

 

Nazwę Wenus od rzymskiej bogini wywodzi,
która w opiece miała miłość i kochanków.
Choć nie ma na niej życia, gleby ani wody,
zakochanych na niebie wita o poranku.

 

 

Wenus
dla dzieci 7-10 lat

Tekst: Monika Bednarek

 

Choć do Ziemi zbliżona swoim rozmiarem,
Gościnną planetą nie jest ona wcale.
Wita gości deszczem z kwasu siarkowego,
Nie zniesiesz także jej ciśnienia wysokiego.

 

Zanim ranek nastanie i niebo zjaśnieje
Możesz zobaczyć, gdzie Wenus widnieje.
I nie jest to rzymska bogini miłości,
To jej imienniczka - planeta, co nie lubi gości.

 

 

Zabawny, rymowany tekst wierszyków przybliży dzieciom skąd pochodzi nazwa danej planety i czym się dana planeta charakteryzuje. Będzie także pomocna w układaniu puzzli we właściwej kolejności, ponieważ została w niej wykorzystana ta sama ilustracja.

 

  • Autorka tekstów dla dzieci 3-6 lat: Anna Miller
  • Autorka tekstów dla dzieci 7-10 lat: Monika Bednarek
  • Autorka ilustracji: Małgorzata Lis
  • Ilość stron: 16
  • Format: 15,5 x 15,5 cm
  • Rodzaj: Książeczka kartonowa

 

Zarówno ilustracje jak i wierszyki zostały zweryfikowane pod względem merytorycznym.

 

 

 

  

Urodziłam się i mieszkam we Wrocławiu, za co wdzięczna jestem losowi i rodzicom. Dla dzieci piszę od zawsze, choć pod własnym nazwiskiem wydaję po raz pierwszy. Skończyłam antropologię kulturową i mimo, że nie pracuję w tym zawodzie, została mi skłonność do bacznej obserwacji świata i podziw dla jego różnorodności. Natomiast moja największą namiętnością zawsze było słowo - jako środek komunikacji, tworzywo artystyczne, rozrywka i wreszcie źródło utrzymania. Gdzieś w zakamarkach głowy i komputera dojrzewa własna książka. Nie wiem, czy odważę się ją wydać, bo uzdolnieni przodkowie boleśnie zobowiązują.

 

 

Zawodowo jestem pedagogiem specjalnym i terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju. Od zawsze pracowałam z dziećmi, ale dopiero po narodzinach córki odważyłam się do etatu dodać własną firmę. Obecnie, jako KreatiMo prowadzę działania w ramach projektu #zamieńmodnenamądre. Składają się na niego autorskie zajęcia dla maluszków połączone z warsztatami dla rodziców „Multisensorki plus”, warsztaty dla specjalistów, tworzenie i sprzedaż kreatywnych pomocy terapeutycznych oraz prowadzenie bloga. Pisanie o dzieciach i dla dzieci to moja pasja.

 

 

  

Mam ciśnienie niskie, wzrost średni, wykształcenie wyższe - artystyczne. Studiowałam na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na co dzień siedzę przy komputerze prowadząc z mężem kilkuosobowe studio graficzne Logotomia. Przez lata łączyłam projektowanie z pracą w Młodzieżowym Domu Kultury Muranów. Prowadziłam pracownię rysunku i malarstwa dla młodzieży, przygotowując młodych i zdolnych ludzi na wyższe uczelnie artystyczne.

Miałam też wiele styczności z twórczością i wyobraźnią najmłodszych artystów. Cieszy mnie, że mogłam podjąć wyzwanie, kreując kosmiczną wizję dla bardzo wymagającej publiczności, za jaką bez wątpienia uważam dzieci.

 

 

Jestem właścicielką sklepu i klubiku dla dzieci Pepito.pl, który mieści się na warszawskim Ursynowie. Zawodowo zajmuję się koordynowaniem projektów i programowaniem. Prywatnie jestem mamą Ali i Krzysia, których możecie poznać przy okazji prowadzonych przeze mnie warsztatów - "Mali Ilustratorzy" oraz "Mali Kucharze", a w których moje dzieciaki dzielnie biorą udział. To, co uda nam się z dzieciakami wspólnie wytworzyć lub przeczytać, opisuję na blogu zakreconamama.pl - trochę na pamiątkę, a trochę ku inspiracji dla innych mam.

 

 

PR Girl z zamiłowania i zawodu od 11 lat. Kocham swoją codzienność, kreowanie, pracę na granicy wyobraźni i rzeczywistości. PR to taka dziedzina, która nigdy nie pozwala się nudzić, dodaje skrzydeł i niesamowicie rozwija. Prywatnie uzależniona od obcowania z ludźmi i karmelu!

 

 

 

Kiedyś nauczycielka biologii, geografii i przyrody (również w języku niemieckim), teraz copywriter i mama trzech ciekawskich dzieciaków. Miłośniczka pieszych wędrówek, zamków i pałaców oraz śpiewu przy gitarze. Autorka książek dla dzieci i blogów "Frajda Przyrodnika" oraz "Przyroda na 6".

 

 

Absolwentka turystyki i rekreacji Uniwersytetu Łódzkiego. Zafascynowana geografią, swoją pasję realizuje między innymi prowadząc bloga geographicforall.pl. Prywatnie mama, fan piłki nożnej, fantastyki i RPG.

 

 

Pomysł na kosmiczne puzzle i książeczkę dla dzieci zrodził się przed dwoma laty. Inspiracją była dla mnie wyjątkowa książka dla dzieci autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej pt. "Spacerkiem przez rok", która w podobny sposób jak my planety, opisuje miesiące.
W tamtym czasie, aby zobrazować dzieciom zmianę między dniem a nocą, zamykałam się z nimi w łazience i świeciłam latarką na piłkę, którą obracałam w rękach. Dzieciaki załapały.

Wierzę, że nauka nawet tak abstrakcyjnych i nienamacalnych pojęć jak planety Układu Słonecznego, przyjdzie naszym dzieciom z łatwością, jeśli
1. będzie połączona z zabawą,
2. wykorzystane materiały będą dla dzieci atrakcyjne.

- Ania Kolm 

 

Zebrane na PolakPotrafi środki zostaną przeznaczone na przygotowanie do druku puzzli i książeczki dla dzieci 3-6 lat, ich druk oraz dystrybucję. Dodatkowe środki przeznaczymy na wydanie książki dla dzieci w wieku 7-10 lat, promocję zestawu wśród rodziców i nauczycieli przedszkoli oraz angielską wersję językową puzzli i książki.

 

Bliżej nam do planetoid niż samotnie orbitujących planet. Wolimy trzymać się w grupie i korzystać z jej siły :)

 

Kosmiczne puzzle i książeczka będą dostępne w sklepie pepito.pl. Możecie nas obserwować na FB: https://web.facebook.com/skleppepito/https://www.instagram.com/pepito.pl/

 

Kampania kończy się 14 listopada. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w drugiej połowie listopada przekazujemy drukarni materiały i cierpliwie czekamy, żeby potem zakasać rękawy i zamówione puzzle i książeczki wysłać do tych, którzy wsparli nasz projekt przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

Partnerzy medialni 

 

 

 

Blogi partnerskie

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Edukacja przez zabawę, czyli kosmiczne puzzle dla Twojego Malucha

qlturka.pl | 2018-10-24

Dziecko poznaje świat od pierwszych chwil życia – to od dorosłych zależy, jak rozwojowy dla niego będzie kontakt z otoczeniem. Zabawa z małym człowiekiem to dla rodziców nie lada wyzwanie dlatego warto podejść do niego mądrze i kreatywnie.

Puzzle kosmiczne i książka dla dzieci – Wesprzyj projekt Mam

kreatywnymokiem.pl | 2018-10-21

Uwielbiam wspierać kobiety, szczególnie mamy w ich działaniach, rozwoju, twórczych działań dla dzieci. Kto wie lepiej od rodzica, co zaciekawi dziecko? Poznaj bliżej projekt, który bez wsparcia innych nie ujrzy światła dziennego! Daj szanse swojemu dziecku na świetna pomoc edukacyjną.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.11.2018 22:10