Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

kornik-drukarz

kornik-drukarz

Kutno

Przygodę z grafiką i poligrafią rozpocząłem ok 2000 roku. Z wykształcenia jestem animatorem kultury z możliwością ucznia przedmiotu dziedzictwo kulturowe. Pracuję jako grafik, projektant. Mam dwójkę małych dzieci, które ochoczo pomagają mi we wszystkim co robię. Zapraszam do zapoznania się z moimi stronami internetowymi, tam więcej o rzeczach które robię.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

677 PLN z 650 PLN

16 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.07.2013.

Kornik Drukarz - rozpoczęcie

O projekcie

Kornik drukarz to projekt artystyczno-designersko-edukacyjny. Ideą projektu jest uruchomienie starej maszyny drukarskiej (prasy drukarskiej) którą zakupiłem jakiś czas temu. W związku z tym, że druk na maszynie metodami drukarskimi rodem z XIX wieku wymaga posiadania czcionek drukarskich (metalowe sztabki z literkami) potrzebuję zakupić właśnie takie czcionki, aby móc zacząć cokolwiek drukować.

Tak wyglądają czcionki drukarskie
Tak właśnie wyglądają czcionki drukarskie

 

Sztuka drukarska to naprawdę fajna sprawa.

W przyszłości planowane są poza samym drukowaniem zajęcia dla dzieci i młodzieży o druku, grafice i o tym jak powstaje książka. Działanie na styku języka polskiego, plastyki i historii.


Tak więc podsumowująć.
Z rzeczy potrzebnych mam:

-prasę drukarską

-papiery bawełniane i celulozowe

-farbę drukarską

-kilka ozdobniów

Brakuje mi:

-czcionek drukarskich czyli tych malutkich literek które ręcznie się układa by powstał napis.

 

Drobniutkie gwiazdki śniegu
A to czcionki z wzorem gwiazdek śniegu. Mogą służyć jako wypunktowanie w tekście. Ale można też wykorzystać je do stworzenia np pięknej kartki na święta Bożego Nardodzenia.

 

Cel projektu:

Z pieniędzy uzbieranych z tego projektu chcę zakupić czcionki. Tak się skłąda że jest możliwość, ponieważ 14 kg czcionek pojawiło się na jednym ze złomowisk w północnej Polsce. Jestem umówiony z właścicielem, że odłoży je dla mnie i przez miesiąc nic z nimi nie zrobi. Dlatego bardzo proszę o pomoc w uratowaniu tych starych czcionek drukarskich i w tym aby mogły one dalej służyć do tego do czego powinny.

 

Tak wyglądają czcionki drukarskie które nie są literami
A tak wyglądają matryce z floralami.

 

Skąd pomysł? Jak się wszystko zaczęło?

Grafiką zacząłem zajmować się około 2000 roku. Były to najpierw działania hobbystyczne, które z czasem przerodziły się w zawód. Przez pewien czas pracowałem w drukarni. Podczas studiów wybrałem się kiedyś do muzeum drukarstwa gdzie zakochałem się w starych maszynach. Podczas studiów (pedagodicznych nie graficznych) byłem wolontariuszem w pewnej organizacji pozarządowej, w której podzieliłem się moim pomyslem z jednym z trenerów. Dzięki ich wsparciu stworzyłem autorski program warsztatów artystycznych podczas których realizowaliśmy z dziećmi ze szkół podstawowych i świetlic proste grafiki i pieczątki. Obecnie pragnę iść o krok dalej. Z uzbieranych pieniędzy zakupiłem maszynę (prasę drukarską). Moim problemem jest brak czcionek do prasy.

 

Więcej o korniku:

zapraszam na mój fanpage na facebooku na którym będą publikowane aktualności z działań kornika: https://www.facebook.com/drukarniakornik

oraz w przyszłości na stronę internetową: http://kornikdrukarz.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.07.2013 00:12