Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

northkoreapl

northkoreapl

Warszawa

NorthKorea.pl to niezależne źródło informacji o Korei Północnej. Więcej o nas przeczytacie tutaj:) [http://northkorea.pl/redakcja/]

Napisz wiadomość do Projektodawcy

613 PLN z 6000 PLN

31 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.11.2013.

Portal o Korei Północnej

O projekcie

Idea projektu

Korea Północna to kraj pełny sprzeczności. Z jednej strony skrupulatnie izolujący się od świata z drugiej tak bardzo od niego zależny. Wszystko, co można tu zaobserwować, jest świadectwem głęboko zakorzenionego, silnego poczucia niezależności. Znajdziemy tu głód, biedę, strach jak i bezgraniczną miłość i lojalność do państwa i przywódcy. Jej mieszkańcy niemal całkowicie podporządkowani są idei Dżucze. 

Flaga Korei Północnej


Korea Północna od wielu lat budzi kontrowersje na arenie międzynarodowej. Pomimo prowadzenia agresywnej polityki ma mocnych soujuszników jak i przeciwników. 

Korea Północna uchodzi za jedno z najbardziej zamkniętych dla przybyszów z zewnątrz państw świata, dlatego trudno o obiektywne informacje prawdziwego życia w środku. 

Northkorea.pl to portal który stara się odkrywać coraz to nowsze informacje na temat tego tajemniczego kraju.

Naszym celem jest zdobywanie i dzielenie się wiedzą na temat Korei. Piszemy o systemie politycznym, gospodarce, prawach człowieka, kulturze a nawet życiu codziennym mieszkańców. Staramy się być zawsze na bieżąco i jak najbardziej obiektywni. Jesteśmy niezależnym portalem - grupą pajsonatów, jednak zaangażowanie i praca własna to jak powszechnie wiadomo nie wszystko- prowadzenie portalu bez finansowego wsparcia z zewnątrz staje się coraz trudniejsze.NorthKorea.pl to niezależne źródło informacji o Korei Północnej.

Od 2007 roku zajmujemy się rozpowszechnianiem wiedzy o Półwyspie Koreańskim, > a przede wszystkim o Korei Północnej. 

Kim jesteśmy?

Przez 6 lat udało nam się zebrać zespół ludzi którzy z pełnym zaangażowaniem włączyli się w tworzenie portalu. Nasz zespół redakcyjny składa się z studentów i absolwentów polskich uczelni, w tym pracowników naukowych i doktorantów, a także z informatyka i innych pasjonatów:

Dr Nicolas Levi - redaktor naczelny

Twórca portalu northkorea.pl. Koreą Północną fascynował się od pierwszych lat liceum. Z biegiem czasu zainteresowanie tym krajem przybrało charakter naukowy. Jest autorem artykułów z tego zakresu. Jest doktorem Nauk Humanistycznych Polskiej Akademii Nauk. Napisał rozprawę doktorską o rodzinie rządzącej w Korei Północnej w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk pod auspicjami Profesora Waldemara Dziaka. Jest stałym współpracownikiem Centrum Badań Azji i Pacyfiku Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie od ponad 5 lat.W celach badawczych zwiedził wielokrotnie Koreę Południową oraz Koreę Północną.

Joanna Kuc - redaktorka

Absolwentka Kulturoznawstwa (WWSH), autorka tekstów z zakresu szeroko rozumianej kultury, szczególnie stosunków międzykulturowych, współpracowała z portalem StacjaKultura.pl. Obecnie jest jednym z redaktorów portalu Kontynent Warszawa. Wspiera działania Fundacji Inna Przestrzeń. Jej pasją jest język francuski i angielski. Od kilku lat współpracuje z redaktorem portalu NorthKorea.pl w zakresie tekstów w języku polskim.

Konrad Klonowski - młodszy redaktor

Kandydat do matury w liceum ogólnokształcącym w Warcie. Od ponad sześciu lat interesuje się represyjnymi  państwami np Arabia Saudyjska, Uzbekistan, Turkmenistan, Korea Północna, Iran. Do portalu northkorea.pl postanowił dołączyć ponieważ chce rozszerzać swoją wiedzę o tym najbardziej odizolowanym kraju świata.

Mateusz Wojnarowski - administrator

Programista w SNTX.pl, autor wielu aplikacji i rozwiązań webowych dla klientów krajowych i zagranicznych. Kwestią Korei Północnej interesuje się hobbystycznie od kilku lat, zaś programowaniem zajmuje się od 12 roku życia. Dba o stronę techniczną i wizualną serwisu (kiedy ma czas, a ma go bardzo mało) i dzielnie uczy Nicolasa Levi :-).

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie http://northkorea.pl/redakcja/

Na co potrzebujemy wsparcia?

Jak wspomniałem portal northkorea.pl jest niezależnym portalem. Nasi redaktorzy działają non profit jednak prowadzenie strony wymaga ciągłych nakładów inwestycyjnych 

- utrzymanie strony

- modernizacja strony 

- tłumaczenia

- materiały dydaktyczne dla redaktorów

- wejścia na konferencje, wyjazdy naukowe w celu zdobywania informacji

- przygotowanie przesyłek oraz stałej pracy i opieki merytorycznej

Prowadzenie portalu bez Państwa pomocy staje się naprawdę bardzo bardzo trudne.

Z góry dziękujemy i zapraszamy do śledzenia naszego portalu.  

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.11.2013 18:06