Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Nasz Mały Raj Kopuła

Nasz Mały Raj Kopuła

Pępowo, Polska

Jesteśmy rodzicami dwójki wspaniałych łobuziaków. Kochamy spędzać czas z dziećmi w sposób kreatywny i rozwijać się z nimi. Jest dużo zabawy, muzyki, czytania, wypraw, przygód. Dużo miłosci i przytulania. W małym gronie realizujemy różne projekty. Pragniemy to grono poszerzyć i podzielić się naszymi doświadczeniami i zaczerpnąć ciekawych informacji od innych. Brakuje nam miejsca gdzie moglibyśmy swobodnie kontynuować to co zaczęliśmy w większym gronie. Wyjątkowego miejsca spotkań. Zabaczcie jaki mamy pomysł :) Zapraszamy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Pora

Pora


828 PLN z 10000 PLN

14 Wspierający

25 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 21.06.2018 22:10

Kopuła geodezyjna - salonik edukacyjny dla dzieci

O projekcie

Projekt dotyczy stworzenia przestrzeni edukacyjnej przeznaczonej dla dzieci i rodziców (lub opiekunów) w postaci kopuły geodezyjnej.
Jest to projekt od Ludzi dla Ludzi. Ma służyć Wam i nam. Ma przyciągać pozytywnie zakręconych rodziców, którzy chcą wziąć edukację swoich dzieci we własne ręce..
Kopuła będzie miała średnicę 5,5 m, co da nam 16 m2 pięknego, ogrzewanego saloniku edukacyjnego. 

 

Jeśli ktoś z Was był kiedyś w tego typu konstrukcji, z pewnościa przyzna, ze jest to przestrzeń sprzyjająca myśli i ruchowi. Pozbycie się niepotrzebnych kątów pozwala lepiej wykorzystać metraż którym dysponujemy. 

Taki salonik może z powodzeniem pomieścić np. 15 osób chcących posłuchać bajeczek po hiszpańsku lub angielsku, lub 6-cioro dzieci oraz ich rodzicow w trakcie zajęć z muzyki czy angielskiego. Ma on mieścić w sobie zgromadzone przez nas materiały edukacyjne przeznaczone dla dzieci, będące elementem naszej codzienności.

 

 W sąsiedzwie planowanej kopuły posadzone są krzewy owocowe. Stosunkowo duża powierzchnia ogrodu pozwala stworzyć grządki i obcować z naturą. Jest niewielki staw, którego życie można obserwować, karmić rybki i szukać żabek. Jest plac zabaw dla najmłodszych i mały lasek ze strumyczkiem, gdzie można rozwiesić hamak.

Staramy się stworzyć otoczenie, w którym dzieci będą mogły się wyciszyć i być w bliskim kontakcie z naturą. Jest jeszcze parę niespodzianek nad którymi pracujemy :)

 Oto plan naszego ogrodu.

Oto projekt kopuły przedstawiający rzut z góry.

W takiej przestrzeni można prowadzić proste, ale pozostajace w pamięci EKSPERYMENTY!  W koło można obserwować życie tam kwitnące. Jest niewielki plac zabaw, gdzie dzieci mogą poszaleć pod okiem rodziców, strumyczek i mały lasek, gdzie można rozwiesić hamak. Krótko mówiąc - Nasz Mały Raj!

Projekt ma również na celu promowanie przyjaznych  metod uczenia dzieci, młodzieży i... dorosłych! Tak moi drodzy :) Edukując dzieci rozwijamy się z nimi! 

W Naszej Małej Kopule będziemy zgłębiać tematy fascynujące i przypominać sobie ciekawostki ze szkoły. Będzie dużo muzyki, malowania, czytania, zabawy, techniki... gdzie wyobraźnia nas poniesie!  Nauka przez radość i zabawę, gdzie rodzice mogą rozwinąć skrzydła jako mentorzy i wzbogacić przy tym swoją wiedzę. Ośmielić się i przyznać, że najpiekniejsza część to... uczenie się!

Postawienie kopuły da nam możliwość zorganizowania w niej czasu dla naszych dzieci i gości tam przybywających. 

Pewne elementy projektu zaczęliśmy realizować sami.

Nietuziknowy piec rakietowy budowany  przez naszych wspaniałych mężczyzn stanowi centrym budowy i element grzewczy (widać na filmiku). 

Jednak nie wszystko można robić samemu. Postanowiliśmy więc  zwrócić się o pomoc do Was!  Grosz do grosza i uda nam się!!!

 

Budżet

Kopuła Geodezyjna ośrednicy 5,5m - konstrukcja wraz powłokami, oknami, drzwiami, transport materiałów oraz robocizna - 6000 zł

 

Pozostała część kwoty przeznaczona będzie na materiały budowlane niezbędne do wykończeń podłogi i wykonania izolacji (bloczki betonowe, wełna mineralna, belki, krawędziaki, płyty oraz dużo śrubek :))

 

Termin realizacji projektu

20 Lipca 2018

 

Nasza Ekipa

Ludwika Majewska - współautor i mama łobuzów

Mateusz Majewski - współautor i tata łobuzów

Magda Porazińska - menadżer projektu

Monika Pestka - promocja i marketing


Kontakt
W razie pytań śmiało piszcie! edu.kopula@gmail.com
Znajdziecie nas też na fejsiku.

 

Dziękujemy za Waszą uwagę i wsparcie!

Pozdrawiamy,
mama Ludka, tata Mateusz wraz z łobuziakami :)

 

Aktualizacje:

19/05/2018

Wyjaśnienia i odpowiedzi na najcześciej zadawane przez Was pytania:

 

1. Dla kogo ma być ta kopuła?

Dla dzieciaków i rodziców, którzy chcą uczyć swoje dzieci i uczyć się razem z nimi. 2 - 3 razy w tygodniu będzie można przyjść na organizowane przez nas zajęcia dla dzieci (głównie w wieku przedszkolnym, ale też dla starszaków). Z przyjemnością udostępnimy kopułę i z ogromną chęcią będziemy uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Was! Byłoby wspaniale, gdyby inni rodzice chcieli wnosić i realizować swoje pomysły razem z nami.

 

2. Czy traktujemy to zarobkowo?

Nie. Uczenie naszych dzieci traktujemy jako misję. Jest to nasza zajawka i przynosi nam to ogromną radość. Nie chcemy mieszać czy angażować w to urzędów. Wszystko co my robimy, robimy z pasją. To nasze hobby i tak ma zostać. Wszystko odbywać się to będzie na zasadzie wymiany. Gdy zapraszamy Was, rodziców - udostępniamy naszą prywatną przestrzeń, nasze materiały i narzędzia edukacyjne, dzielimy się naszym doświadczeniem i spostrzeżeniami edukacyjnymi. Jeśli będziecie chętni do uczestniczenia w naszych spotkaniach i zabawach edukacyjnych, z pewnością wiele się od Was nauczymy. Nauczymy się od siebie wzajemnie. Wiemy też z doświadczenia, że pewne zajęcia lepiej wychodzą w grupie. Dlatego czekamy na Waszą pozytywną energię! Spotykanie się z pozytywnie zakręconymi ludźmi daje nam motywację do dalszego działania.

 

3. Czy kopuła jest tylko dla dzieci?

Kopuła jest dla dzieci i dla nas - dorosłych. Zachęcamy Was do realizowania swoich marzeń razem z dziećmi. Róbcie z nimi to, na co nigdy nie mieliście czasu czy możliwości. Grajcie na instrumentach, ćwiczcie, tańczcie, malujcie, uczcie się języków. To Wy - Rodzice, jesteście najważniejszymi nauczycielami i najlepszym wzorem dla Waszych dzieci. Nie krępujcie się uczyć z dziećmi. Pokażcie dzieciom jak uczyć się z pasją i jaka to fajna zabawa.

 

4. Czy spotkania edukacyjne będą o różnej tematyce?

Nasza pasja do nauki języków jest ogromna. Od czasu do czasu będziemy zapraszać nauczycieli języków obcych oraz obcojęzycznych gości. Przez rozmowę będziemy poznawać ciekawych ludzi, nowe kultury i tradycje. W tle muzyka, ogród i szalejące po nim dzieciaki. Istna sielanka.

 

5. Czy będziemy udostępniać przestrzeń innym?

Jesteśmy otwarci na propozycje edukacyjne.

21/05/2018

Dzisiejsza burza mózgów! Czy dla nas jest "nauka".  O to co myśli o tym Janka :) 

22/05/2018
Jeśli macie propozycje, uwagi, pytania, sugestie, jeśli coś dla Was jest niejasne - piszcie! Jesteśmy tu dla Was :)

23/05/2018
Dziś chcielibyśmy Państwu przedstawić piec rakietowy z ogrzewaniem podłogowym :) Niemożliwe? A jednak! 
Ten oto model będzie ogrzewał naszą kopułę. Nie wierzycie? My już go sprawdziliśmy. Wymaga jeszcze wykończenia (pięknej gliny, może jakiś kamyszków ozdobnych paru :) :) Zapraszamy do nas na oglądanie :D

A tak wygląda przestrzeń przeznaczona na Kopułę. Pod brzozą, obok stawu...ładnie prawda?