Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nasz Mały Raj Kopuła

Nasz Mały Raj Kopuła

Pępowo, Polska

Jesteśmy rodzicami dwójki wspaniałych łobuziaków. Kochamy spędzać czas z dziećmi w sposób kreatywny i rozwijać się z nimi. Jest dużo zabawy, muzyki, czytania, wypraw, przygód. Dużo miłosci i przytulania. W małym gronie realizujemy różne projekty. Pragniemy to grono poszerzyć i podzielić się naszymi doświadczeniami i zaczerpnąć ciekawych informacji od innych. Brakuje nam miejsca gdzie moglibyśmy swobodnie kontynuować to co zaczęliśmy w większym gronie. Wyjątkowego miejsca spotkań. Zabaczcie jaki mamy pomysł :) Zapraszamy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Pora

Pora


948 PLN z 10000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

9%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2018.

Kopuła geodezyjna - salonik edukacyjny dla dzieci

O projekcie

Projekt dotyczy stworzenia przestrzeni edukacyjnej przeznaczonej dla dzieci i rodziców (lub opiekunów) w postaci kopuły geodezyjnej.
Jest to projekt od Ludzi dla Ludzi. Ma służyć Wam i nam. Ma przyciągać pozytywnie zakręconych rodziców, którzy chcą wziąć edukację swoich dzieci we własne ręce..
Kopuła będzie miała średnicę 5,5 m, co da nam 16 m2 pięknego, ogrzewanego saloniku edukacyjnego. 

 

Jeśli ktoś z Was był kiedyś w tego typu konstrukcji, z pewnościa przyzna, ze jest to przestrzeń sprzyjająca myśli i ruchowi. Pozbycie się niepotrzebnych kątów pozwala lepiej wykorzystać metraż którym dysponujemy. 

Taki salonik może z powodzeniem pomieścić np. 15 osób chcących posłuchać bajeczek po hiszpańsku lub angielsku, lub 6-cioro dzieci oraz ich rodzicow w trakcie zajęć z muzyki czy angielskiego. Ma on mieścić w sobie zgromadzone przez nas materiały edukacyjne przeznaczone dla dzieci, będące elementem naszej codzienności.

 

 W sąsiedzwie planowanej kopuły posadzone są krzewy owocowe. Stosunkowo duża powierzchnia ogrodu pozwala stworzyć grządki i obcować z naturą. Jest niewielki staw, którego życie można obserwować, karmić rybki i szukać żabek. Jest plac zabaw dla najmłodszych i mały lasek ze strumyczkiem, gdzie można rozwiesić hamak.

Staramy się stworzyć otoczenie, w którym dzieci będą mogły się wyciszyć i być w bliskim kontakcie z naturą. Jest jeszcze parę niespodzianek nad którymi pracujemy :)

 Oto plan naszego ogrodu.

Oto projekt kopuły przedstawiający rzut z góry.

W takiej przestrzeni można prowadzić proste, ale pozostajace w pamięci EKSPERYMENTY!  W koło można obserwować życie tam kwitnące. Jest niewielki plac zabaw, gdzie dzieci mogą poszaleć pod okiem rodziców, strumyczek i mały lasek, gdzie można rozwiesić hamak. Krótko mówiąc - Nasz Mały Raj!

Projekt ma również na celu promowanie przyjaznych  metod uczenia dzieci, młodzieży i... dorosłych! Tak moi drodzy :) Edukując dzieci rozwijamy się z nimi! 

W Naszej Małej Kopule będziemy zgłębiać tematy fascynujące i przypominać sobie ciekawostki ze szkoły. Będzie dużo muzyki, malowania, czytania, zabawy, techniki... gdzie wyobraźnia nas poniesie!  Nauka przez radość i zabawę, gdzie rodzice mogą rozwinąć skrzydła jako mentorzy i wzbogacić przy tym swoją wiedzę. Ośmielić się i przyznać, że najpiekniejsza część to... uczenie się!

Postawienie kopuły da nam możliwość zorganizowania w niej czasu dla naszych dzieci i gości tam przybywających. 

Pewne elementy projektu zaczęliśmy realizować sami.

Nietuziknowy piec rakietowy budowany  przez naszych wspaniałych mężczyzn stanowi centrym budowy i element grzewczy (widać na filmiku). 

Jednak nie wszystko można robić samemu. Postanowiliśmy więc  zwrócić się o pomoc do Was!  Grosz do grosza i uda nam się!!!

 

Budżet

Kopuła Geodezyjna ośrednicy 5,5m - konstrukcja wraz powłokami, oknami, drzwiami, transport materiałów oraz robocizna - 6000 zł

 

Pozostała część kwoty przeznaczona będzie na materiały budowlane niezbędne do wykończeń podłogi i wykonania izolacji (bloczki betonowe, wełna mineralna, belki, krawędziaki, płyty oraz dużo śrubek :))

 

Termin realizacji projektu

20 Lipca 2018

 

Nasza Ekipa

Ludwika Majewska - współautor i mama łobuzów

Mateusz Majewski - współautor i tata łobuzów

Magda Porazińska - menadżer projektu

Monika Pestka - promocja i marketing


Kontakt
W razie pytań śmiało piszcie! edu.kopula@gmail.com
Znajdziecie nas też na fejsiku.

 

Dziękujemy za Waszą uwagę i wsparcie!

Pozdrawiamy,
mama Ludka, tata Mateusz wraz z łobuziakami :)

 

Aktualizacje:

19/05/2018

Wyjaśnienia i odpowiedzi na najcześciej zadawane przez Was pytania:

 

1. Dla kogo ma być ta kopuła?

Dla dzieciaków i rodziców, którzy chcą uczyć swoje dzieci i uczyć się razem z nimi. 2 - 3 razy w tygodniu będzie można przyjść na organizowane przez nas zajęcia dla dzieci (głównie w wieku przedszkolnym, ale też dla starszaków). Z przyjemnością udostępnimy kopułę i z ogromną chęcią będziemy uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Was! Byłoby wspaniale, gdyby inni rodzice chcieli wnosić i realizować swoje pomysły razem z nami.

 

2. Czy traktujemy to zarobkowo?

Nie. Uczenie naszych dzieci traktujemy jako misję. Jest to nasza zajawka i przynosi nam to ogromną radość. Nie chcemy mieszać czy angażować w to urzędów. Wszystko co my robimy, robimy z pasją. To nasze hobby i tak ma zostać. Wszystko odbywać się to będzie na zasadzie wymiany. Gdy zapraszamy Was, rodziców - udostępniamy naszą prywatną przestrzeń, nasze materiały i narzędzia edukacyjne, dzielimy się naszym doświadczeniem i spostrzeżeniami edukacyjnymi. Jeśli będziecie chętni do uczestniczenia w naszych spotkaniach i zabawach edukacyjnych, z pewnością wiele się od Was nauczymy. Nauczymy się od siebie wzajemnie. Wiemy też z doświadczenia, że pewne zajęcia lepiej wychodzą w grupie. Dlatego czekamy na Waszą pozytywną energię! Spotykanie się z pozytywnie zakręconymi ludźmi daje nam motywację do dalszego działania.

 

3. Czy kopuła jest tylko dla dzieci?

Kopuła jest dla dzieci i dla nas - dorosłych. Zachęcamy Was do realizowania swoich marzeń razem z dziećmi. Róbcie z nimi to, na co nigdy nie mieliście czasu czy możliwości. Grajcie na instrumentach, ćwiczcie, tańczcie, malujcie, uczcie się języków. To Wy - Rodzice, jesteście najważniejszymi nauczycielami i najlepszym wzorem dla Waszych dzieci. Nie krępujcie się uczyć z dziećmi. Pokażcie dzieciom jak uczyć się z pasją i jaka to fajna zabawa.

 

4. Czy spotkania edukacyjne będą o różnej tematyce?

Nasza pasja do nauki języków jest ogromna. Od czasu do czasu będziemy zapraszać nauczycieli języków obcych oraz obcojęzycznych gości. Przez rozmowę będziemy poznawać ciekawych ludzi, nowe kultury i tradycje. W tle muzyka, ogród i szalejące po nim dzieciaki. Istna sielanka.

 

5. Czy będziemy udostępniać przestrzeń innym?

Jesteśmy otwarci na propozycje edukacyjne.

21/05/2018

Dzisiejsza burza mózgów! Czy dla nas jest "nauka".  O to co myśli o tym Janka :) 

22/05/2018
Jeśli macie propozycje, uwagi, pytania, sugestie, jeśli coś dla Was jest niejasne - piszcie! Jesteśmy tu dla Was :)

23/05/2018
Dziś chcielibyśmy Państwu przedstawić piec rakietowy z ogrzewaniem podłogowym :) Niemożliwe? A jednak! 
Ten oto model będzie ogrzewał naszą kopułę. Nie wierzycie? My już go sprawdziliśmy. Wymaga jeszcze wykończenia (pięknej gliny, może jakiś kamyszków ozdobnych paru :) :) Zapraszamy do nas na oglądanie :D

A tak wygląda przestrzeń przeznaczona na Kopułę. Pod brzozą, obok stawu...ładnie prawda?

Nasze murarki już się zamurowały na zimę. Będzie nam ich bardzo brakować. Na szczęście pieknie owocujące krzewy wypełniają tę pustkę. Będzięmy się nimi cieszyć z Wami :) Damy radę?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2018 22:10