Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciej Stasiłowicz

Maciej Stasiłowicz

Poznan, Poland

Jestem studentem 3. roku na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W minionym roku akademickim byłem odpowiedzialny za zarządzanie finansami poznańskiego regionu Studenckie Forum Business Centre Club.
Aktualnie, razem z przyjaciółmi poznanymi w SF BCC - Marcinem Ostojskim i Januszem Sobczakiem realizujemy naszą niezależną inicjatywę, jaką jest konkurs o przedsiębiorczości dla studentów "Złota Dycha".
Jest to nasz pierwszy projekt na PolakPotrafi.pl i wierzymy, że dzięki wsparciu uda nam się zrealizować przedsięwzięcie będące szansą dla wielu młodych, przedsiębiorczych osób na wystartowanie ze swoim własnym biznesem

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Marcin Ostojski

Marcin Ostojski

Jarocin, Kalisz, Poland

Cześć jestem Marcin. Od zawsze chciałem mieć własną firmę, a z przedsiębiorczością miałem do czynienia już od małego. Jako przedszkolak organizowałem na "podwórku" kasyno. Na studiach wraz z moją dziewczyną założyłem szkołę języków skandynawskich. Po drodze zorganizowałem wiele małych i większych projektów co zaowocowało pewnym doświadczeniem, które obecnie wykorzystuje.


200 PLN z 3000 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.11.2018.

'Złota Dycha' konkurs dla przedsiębiorczych studentów

O projekcie

 

 

 

O projekcie:

 

Hej, mamy świetną wiadomość dla przedsiębiorczych studentów! Z waszą pomocą pragniemy propagować i wspomóc przedsiębiorczość w naszym kraju. Wiemy jak trudno postawić pierwsze kroki na drodze ku przedsiębiorczości i dlatego chcemy zachęcić osoby zaczynające i kontynuujące studia do podjęcia ryzyka jakim jest własny biznes. Dlatego powstała inicjatywa konkursu "Złota Dycha", która ma być przyczółkiem do dalszej pracy nad ideami i pomysłami biznesowymi, które jak wiemy często rodzą się w głowach studentów. Chcemy zorganizować pierwszą edycję konkursu "Złota Dycha" wszystko po to, aby pomóc młodym przedsiębiorczym polakom w realizacji ich pomysłów biznesowych.

 

Ale o co chodzi?

 

Złota Dycha to konkurs przeznaczony dla przedsiębiorczych studentów, których głowy są wypełnione pomysłami, a ich niecierpliwa natura szuka codziennie sposobów na ich wdrożenie. I o to jest szansa i sposób na skonfrontowanie planów z doświadczeniem i wiedzą specjalnie wybranego jury konkursowego.

 

Konkurs „Złota Dycha” to unikalne przedsięwzięcie mające na celu aktywizację środowiska akademickiego i budowanie postaw przedsiębiorczych. Składa się z dwóch etapów:

 

1.  Prezentacja swojego pomysłu na biznes – uczestnicy (osoby posiadające status studenta RP, bez klasyfikacji na rok studiów, stopień, tryb, rodzaj uczelni) nadsyłają swoje pomysły na biznes w dowolnej formie (filmik, biznesplan, mapa myśli etc.), z których jury wybierze 10 najlepszych prac.

2.  Finał konkursu – dziesięciu najlepszych uczestników zostanie zaproszonych na finał wydarzenia do Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Starym Browarze w Poznaniu. Gdzie ich zadaniem będzie prezentacja (10 min) siebie i swojego pomysłu przed jury składającym się z praktyków biznesu. Wraz z partnerami dążymy do tego, aby zapewnić możliwość realizacji finalnych pomysłów.

 

W konkursie stawiamy przede wszystkim na posiadanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych w biznesowej praktyce, takich jak kreatywne myślenie, umiejętność podejmowania decyzji i radzenie sobie w stresowych sytuacjach. Konkursowe pomysły oceniane będą między innymi na podstawie innowacyjności oraz realności wdrożenia. Aby wziąć udział w konkursie należy wesprzeć projekt za 10 zł. Wówczas po pomyślnie przeprowadzonej kampanii na polak potrafi otrzymacie e-booka z kodem uprawniającym do wzięcia udziału w konkursie. E-book ten zawiera także specjalne rady oraz cenne wskazówki od praktyków biznesu pt. "jak zacząć, aby dobrze zacząć przygodę z biznesem".

 

Troszkę o nas:

 

Jesteśmy przede wszystkim trójką przyjaciół podejmujących wiele inicjatyw związanych z przedsiębiorczością. Mamy za sobą lata studiów oraz zaangażowania w projekty realizowane w organizacjach studenckich. Ważną chwilą w naszym życiu była działalność w Studenckim Forum Business Centre Club, gdzie przy realizacji projektu Festiwalu Inteligencji Finansowej poznaliśmy się i zaczęliśmy razem współpracować. Aktualnie realizujemy własne pomysły, pracujemy i chcemy dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. W szczególności ze studentami pierwszych lat studiów, ponieważ wiedząc to co dziś już wiemy, podjęliśmy ryzyko bycia osobami przedsiębiorczymi zdecydowanie wcześniej. Chcemy dać tę szanse wszystkim osobom rozpoczynającym studia lub kontynuującym je na II stopniu.

 

 

 

 

Maciej Stasiłowicz (na pierwszym zdjęciu z prawej strony) – zawsze optymista, uśmiechnięty i zmierzający uparcie do celu. Cechuje go duży dystans do życia. Motywują go ludzie, z którymi współpracuje, a także, że praca którą wykonuje dziś da efekty pojutrze.

Marcin Ostojski (na drugim zdjęciu z prawej strony) – lubi mieć wszystko zaplanowane, ale spontan też nie jest mu obcy. Lubi wyzwania. Cechuje go uśmiech i umiejętność zjednywania sobie ludzi. Motywuje go wizja siebie za 20 lat.

Janusz Sobczak (na pierwszym zdjęciu z lewej strony) – zaangażowany i konsekwentny, a zarazem bardzo konkretny. Cechuje go pewność siebie. Motywuje go możliwość zmiany świata wokół siebie.

 

 

Złota Dycha w skrócie:

 

I ETAP

 1. wsparcie projektu na PolakPotrafi.pl za minimum 10 zł i uzyskanie e-booka z kodem uprawniającym do wzięcia udziału w konkursie.

 2. po udanej zbiórce w terminie wskazanym w e-booku należy przesłać opis własnego pomysłu/idei w najciekawszy (według Was) sposób na mail konkursowy podany w e-booku wraz z kodem uprawniającym do wzięcia udziału.

 3. oczekiwanie na odpowiedź od jury konkursowego o zakwalifikowaniu do finału.

 

II ETAP

 1. odczytanie wiadomości o zakwalifikowaniu się do finału konkursu Złota Dycha.

 2. przygotowanie prezentacji powerpoint lub samego speech'a pomysłu biznesowego (czas na prezentacje 10 minut)

 3. przybycie w określonym czasie do określonego miejsca na finał konkursu Złota Dycha.

 4. Zdobycie tytułu GrowthMana Złotej Dychy i odebranie cennych nagród. Dla osób, które zajęły miejsca od 2-10 uzyskanie tytułu finalisty.

 5. odebranie nagród.

 

 

 

Harmonogram Konkursu “Złota Dycha”


od 8 października do 10 listopada - etap zbiórki na polakpotrafi.pl

od 11 listopada do 15 listopada - przesłanie nagród za wsparcie na portalu w tym kodów weryfikujących dających możliwość wzięcia udziału w konkursie,

od 15 listopada do 25 listopada - możliwość nadsyłania prac konkursowych,

25 listopada godzina 00:00 - zamknięcie możliwości nadsyłania prac konkursowych,

od 25 listopada do 31 listopada - ocena prac konkurs,

1 grudnia - przesłanie informacji finalistom o zakwalifikowaniu się do finału Konkursu “Złota Dycha” wraz z informacjami instruktażowymi dotyczącymi finału,

 

8 grudnia - finał konkursu “Złota Dycha”.

10 grudnia - przesłanie podziękowań za wzięcie udziału w konkursie wraz z suplementem oceny dla uczestników konkursu,

 

 

Nagrody w konkursie Złota Dycha:

 

Oprócz możliwości zaprezentowania się przed składem jury, w które wejdzie grono specjalistów i przedsiębiorców z doświadczeniem, to jako organizatorzy przewidujemy nagrody rzeczowe uzgodnione z naszymi partnerami. Warto nadmienić, że najlepsze projekty biorące udział w finale będa miały możliwość podjęcia decyzji o wdrożeniu swojego pomysłu w życie przy pomocy i udziale naszych partnerów. Natomiast nagrodami za wsparice projektu na polakpotrafi.pl są:
- podziękowanie imienne na Facebooku,

- e-book z możliwością udziału w konkursie Złota Dycha,

 - podziękowanie imienne przesłane mailem,

 

- kubek złotej dychy wraz z podziękowaniem:

- koszulka złotej dychy wraz z podziękowaniem

 

- możliwośc wzięcia udziału jako widz w finale konkursu Złota Dycha

 

 

- zaproszenie za kuluary po finale konkursu Złota Dycha

 

- zaproszenie na uroczystą kolację z zespołem Złotej Dychy

 

 

 

W jury finałowym konkursu Złota Dycha zasiądą:

 

 1. Jakub Sobczak (CEO & Founder of PolakPotrafi.pl)
 2. Marcin Milke (Growth Manager Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości)
 3. Wojciech Wrociński (CEO ReklamowyGadżet.pl)
 4. Kamil Cebulski (Rektor ASBiRO)
 5. Członek jury - 5 w oczekiwaniu
 6. Członek jury - 6 w oczekiwaniu
 7. Członek jury - 7 w oczekiwaniu

 

 

Na co zbieramy pieniądze:

 

Środki, które uzyskamy ze wsparcia planujemy wydać na:

 1. materiały marketingowe (koszulki kubki, ulotki, plakaty etc), - ok. 600

 2. zorganizowanie finału konkursu (wynajęcie sali, przygotowanie materiałów potrzebnych do prezentacji, kawa, herbata, poczęstunek) – ok. 700 zł

 3. opłacenie komisji konkursowej (jako ewentualny koszt) – ok. 700 zł

 4. nagrody - ok. 1000 zł (plus nagrody indywidualnie przyznane przez naszych partnerów).

 

A co jeżeli?:

 

Jeżeli uda nam się zebrać 4000 zł  - zorganizujemy konkurs wraz z finałem.

 

Jeżeli uda nam się zebrać 5000 zł  - zorganizujemy konkurs i wesprzemy zwycięzcę konkurs w jego działaniach wdrożeniowych razem z naszymi partnerami.


Jeżeli uda nam się zebrać 7000 zł - zorganizujemy konkurs i wesprzemy pierwsze i drugie miejsce w konkursie w działaniach wdrożeniowych razem z naszymi partnerami.

 

Jeżeli uda nam się zebrać 10000 zł - zorganizujemy konkurs i wesprzemy pierwsze 3 miejsca w konkursie w działaniach wdrożeniowych razem z naszymi partnerami.

 

Jeżeli uda nam się zebrać 20000 zł - zorganizujemy konkurs i wesprzemy pierwsze 5 miejsce w konkursie w działaniach wdrożeniowych razem z naszymi partnerami.

 

Jeżeli uda nam się zebrać 40000 zł - zorganizujemy konkurs i wesprzemy wszystkich finalistów konkursu w działaniach wdrożeniowych razem z naszymi partnerami.

 

Jeżeli uda nam się zebrać 60000 zł - zorganizujemy konkurs i wesprzemy wszystkich finalistów konkursu w działaniach wdrożeniowych razem z naszymi partnerami oraz zorganizujemy kolacje networkingową.Patronaty honorowe: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Złota Dycha - rusza konkurs dla przedsiębiorczych studentek i studentów

www.poznan.pl | 2018-10-11

Jesteś przedsiębiorczą studentką/studentem? Mamy dla Ciebie świetna wiadomość - w stawianiu pierwszych kroków w biznesie może pomóc Ci konkurs \"Złota Dycha\". - Z waszą pomocą pragniemy propagować i wspomóc przedsiębiorczość w naszym kraju.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.11.2018 22:10