Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

scholagierczyce

scholagierczyce

Gierczyce, Polska

Jesteśmy młodą organizacją działającą od 21.04.2017 jako stowarzyszenie zwykłe pod nazwą Stowarzyszenie Przyjaciół Scholi w Gierczycach. Wspieramy Scholę parafialną w Gierczycach powstałą dwa lata temu, żeby zachęcić dzieci z naszej społeczności lokalnej do bezinteresownej aktywności. Na pierwszą próbę naszej Scholi przyszło sześcioro dzieci, po dwóch latach jest nas trzydzieści dwie osoby w scholi. Wciąż się rozwijamy, fundujemy dzieciom warsztaty wokalne i instrumentalne z profesjonalistami, organizujemy wycieczki i spotkania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2896 PLN z 2500 PLN

59 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.01.2018.

Noworoczny Koncert Kolęd - Oświetlenie i Nagłośnienie

O projekcie

CEL PROJEKTU

 

Naszym celem jest wyprodukowanie wydarzenia aspirującego rangą i poziomem do miana prawdziwego koncertu. Będącego czymś innym niż znane dzieciom szkolne lub świetlicowe jasełka i kolędowania. Które zarówno pod względem nagłośnienia i oświetlenia, na które w tym miejscu zbieramy środki, a także pod względem wykonania będzie prezentowało wysoki poziom. W tym celu już na początku tego roku zorganizowaliśmy uczestnikom naszej scholi warsztaty wokalne z emisji głosu, warsztaty z muzykami, wspólne wyjazdy integracyjne połączone z próbami i możliwość występów przed publicznością.

 

JAK TO WSZYSTKO POWSTAŁO

 

 

W listopadzie 2015 roku trzy osoby z naszej parafii wyszły z inicjatywą założenia scholi. Ponieważ inicjatywa taka pojawiała się już kilkuktotnie w tej parafii, ale nigdy nie przetrwała zbyt długo, to i tym razem nikt z księdzem proboszczem na czele nie wróżył jej zbyt długiego istnienia. Ale tym razem się udało. Pół roku później dołączyła osoba, która postanowiła zorganizować nagłośnienie dla scholi - teraz organizuje dla scholi wycieczki i warsztaty wokalno-instrumentalne oraz pozyskuje fundusze na to. Dołączył student inżynierii dźwięku, który pomógł zamontować pierwsze nagłośnienie, a jest z nami do dziś i co niedzielę nagłaśnia scholę w czasie mszy św. Angażują się też rodzice dzieci.

 

JAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU

Było spontanicznie, przyjacielsko, trochę amatorsko, trochę profesjonalnie. Nie mieliśmy żadnego doświadczenia w przygotowywaniu tego typu imprez, ale bardzo chcieliśmy spróbować. Wszystko przygotowaliśmy własnymi siłami. A pracy było ogromnie dużo. Zaprzyjaźnieni muzycy zjechali jednego dnia na próbę, kolędy wybieraliśmy na szybko, z tego co schola znała. 

 

A W TYM ROKU?

Przygotowania do koncertu rozpoczęliśmy 3 miesiące przed koncertem. Poszerzyliśmy znacznie zakres prac, bo już wiemy jaki efekt chcemy osiągnąć. Dużo uwagi poświęciliśmy na promocję koncertu: przygotowanie plakatów, indywidualnych zaproszeń, pozyskanie patronatu medialnego.

Schola w październiku rozpoczęła próby z nauczycielem śpiewu. Dzieci, które grają na instrumentach (dwoje skrzypiec, akordeon i saksofon) ćwiczą z muzykiem, który aranżuje z nimi poszczególne utwory. W grudniu łączymy już chór z solistami i muzykami i ćwiczymy razem, szlifujemy, aranżujemy całość. Same przygotowania są już niezwykle emocjonujące, dla nas organizatorów, ale przede wszystkim dla dzieci. A co dopiero sam koncert!

 

CZEMU TEN KONCERT JEST TAKI WAŻNY?


Koncert jest podsumowaniem rocznej pracy dzieci, ich kształcenia wokalnego, muzycznego. Jest podsumowaniem tego, co udało się każdemu z nich indywidualnie osiągnąć w tym roku.

Dlaczego nie robimy tego w formie kolędowania w salce, na świetlicy dla rodziców i dziadków?

Bo chcemy pokazać dzieciom, że są warte tego, aby wystąpić w wydarzeniu o dużej randze. Bo wiemy, jak taki koncert organizowany na szerszą skalę mobilizuje ich do pracy i dodaje energii twórczej. Chcemy, żeby widziały, że w ich zasięgu jest zrobić coś fajnego i "naprawdę". Dla nas jako organizotorów ważne jest to co usłyszeliśmy od dzieci w zeszłym roku. Mobilizuje nas to do pracy nad tym, żeby wydarzenie chociaż przypominało prawdziwy koncert.

Dlaczego nie kupimy dzieciom cukierków, zamiast wydawać pieniądze na nagłośnienie?

 

Kupowanie cukierków, które dzieci bezsprzecznie uwielbiają, zostawiamy tym, którzy chcą w prosty, niezobowiązujący sposób sprawić im szybką frajdę. My postanowiliśmy dać więcej z siebie, poświęcić swój czas, wysiłek, aby pomóc dzieciom w ich rozwoju osobistym. Zapewnić im głębszą i długotrwałą frajdę, dać im prawdziwą satysfakcję. To nagłośnienie, na które zbieramy jest nam potrzebne, aby zaprezentować efekt ich pracy - one tylko na to czekają i myślę, że tym razem chętnie zrezygnują z niejednej paczki cukierków, żeby za to dobrze wypadł koncert.

 

KTO TO WSZYSTKO ORGANIZUJE?

 

Jest to grupa osób zrzeszona w Stowarzyszeniu Przyjaciół Scholi w Gierczycach oraz niezrzeszeni sympatycy.

 

ZAŁOŻYCIELE SCHOLI W GIERCZYCACH 

Agnieszka Pukowska - organizatorka, współzałożycielka scholi i członkini stowarzyszenia, osoba od wymyślania nowych inicjatyw i ciągnięcia ich do przodu, od znajdywania ludzi i montowania ekip z osób równie jak ona pełnych energii i nowych pomysłów. Ma doskonałe podejście do dzieci, uwielbia z nimi pracować. Zajmuje się organizacją prób i prowadzeniem śpiewu.

 

Wirginia Kałuża - współzałożycielka scholi - zawsze pamięta, żeby docenić pracę dzieci, zorganizować rodziców lub wyjść z ciekawą inicjatywą - niesamowicie zaangażowana emocjonalnie. Zajmuje się promocją oraz organizacją spotkania dla wykonawców, rodziców i gości, które odbędzie się po koncercie.

 

Krzysiek Kałuża - współzałożyciel scholi - społecznik, nieustający w wysiłkach ewangelizator, który jest uosobieniem znaczenia swojego imienia. Człowiek z misją jednoczenia społeczności lokalnej, nieustannego czynienia dobra i pomagania ludziom. Organizuje promocję, sponsorów i techniczne kwestie scenografii.

 

Ryszard Palczewski - współzałożyciel scholi, dyrektor artystyczny i członek stowarzyszenia - Artysta przez duże A ze wszystkimi tego konsekwencjami. Perfekcjonista i wizjoner. Czuwa nad przygotowaniem dzieci wokalnie i wraz z Konradem Szabelskim - robi aranżacje i uczy młodych muzyków gry. Jego klawisze to instrument prowadzący w czasie koncertu.

 

Natalia Wójcik - dziewczyna której w duszy gra (i śpiewa) - posiadaczka pięknego głosu i olbrzymiego talentu. Współtworzy scholę Aniołki Franciszka w Wieliczce. Koordynuje próby Scholi z Gierczyc z próbami Aniołków Franciszka z Wieliczki, prowadzi śpiew.

 

Konrad Szabelski - zawodowy muzyk, skrzypek z zamiłowania, nauczyciel z powołania z fantastycznym podejściem do dzieci. Wspaniale prowadzi warsztaty instrumentalne dla dzieciaków, koordynuje próby muzyków.

 

Krysia Gąsior - członkini stowarzyszenia - zajmuje się koordynacją prób w zakresie informowania i umawiania dzieci i rodziców. Najbardziej poukładna osoba w gronie organizatorów. Zawsze wie co, kiedy i jak i pilnuje nas, żebyśmy o niczym nie zapomnieli. Potrafi zapanować nad kilkudziesięcioma dzieciakami, utrzymać dyscyplinę.

 

Karol Czesak - student inżynierii dźwięku AGH - dźwiękowiec z zamiłowania. Nie patrząc na monitor z wykresem potrafi powiedzieć jaką ma częstotliwość dźwięk który sprzęga i co nie gra że tak się dzieje. Dla nas to co robi i potrafi wycisnąć z naszych wzmacniaczy i mikserów to magia. Zajmuje się kwestiami technicznymi nagłośnienia.

 

Krzysiek Pukowski - przedstawiciel stowarzyszenia, organizator - koordynuje, prowadzi sprawy finansowe i organizuje ekipę techniczną, fotograficzną i filmową. Przygotowywuje całą poligrafię: plakaty, zaproszenia materiały reklamowe. Profesjonalista we wszystkim, co robi. Ma wizję przyszłości dla zespołu i jest jego ogromnym kołem napędowym. 

 

ks, Stanisław Pilch - honorowy członek stowarzyszenia, proboszcz naszej parafii, wspaniały gospodarz, wykazujący ogromną wręcz cierpliwość i wyrozumiałość dla naszych pomysłów, pomagający nam kiedy się tylko da.

 

W tym wszystkim, od początku tego roku, wspiera nas Gmina Bochnia za pośrednictwem Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu Bochnia, które nieodpłatnie użycza nam pomieszczenia do prób oraz współfinansuje warsztaty wokalne i instrumentalne.

Ponadto w patronat medialny zaangażowały się: portal Kulturalna Bochnia oraz Moja Bochnia - portal i telewizja, którzy informują o naszych działaniach i je promują.

 

PO CO NAM PIENIĄDZE? I CO CHCEMY ZA NIE KUPIĆ?

Za zebrane pieniądze chcemy wynająć firmę oświetleniowo-nagłośnieniową, organizującą tego typu wydarzenia. Chcemy, żeby zadbała aby było słychać zarówno chór, wokalistów, jak też wszystkie instrumenty, żeby dźwięk był jasny czytelny, żeby nic nie charczało, nie sprzęgało i wszystkie słowa były zrozumiałe. Aby zarejestrowała ten koncert, abyśmy dźwięk mogli wykorzystać do nagrania płyty audio lub wideo na pamiątkę dla dzieci, rodziców i sympatyków. Chcemy, aby wykonała oświetlenie sceniczne, które zbuduje nastrój strumieniem i kolorem światła. Które będzie bogate zarówno w odpowiednie efekty jak i podstawowe funkcje jak choćby skupienie światła na solistach i prowadzących.

Na budżet który już posiadamy składają się zarówno środki własne, dotacje z gminy jak i środki od sponsorów prywatnych. Jest to niewiele jak na skalę wydarzenia bo nieco ponad 5 tys. złotych. Zbieramy na to co na wykresie zaznaczyliśmy na zielono żeby środki którymi możemy dysponować nieco przekroczyły 7,5 tys.

 

 

 

 

Jeżeli zbierzemy więcej niż zakładamy, to środki przeznaczymy na stworzenie relacji wideo i wydanie płyty DVD z zapisem koncertu.

 

TERMIN REALIZACJI NAGRÓD

 

Podziękowania na stronach www oraz na Facebook'u zostaną zamieszczone następnego dnia po zakończeniu akcji. Nagrody przewidziane do wysyłki pocztą elektorniczną lub tradycyjną zostaną nadane najpóźniej do tygodnia po zakończeniu projektu. Próba generalna przed koncertem odbędzie się 5 stycznia w piątek w godzinach wieczornych, spotkanie na herbacie u organizatorów po próbie. Zaproszenia na koncert zostaną wysane mailowo, koncert odbędzie się 6 stycznia 2018 o godz. 16:00. Termin realizacji ostatniej nagrody - oprawy muzycznej - w uzgodnionym ze scholą terminie.

 

NASZE KONTO NA FACEBOOKU
https://www.facebook.com/Gierczyce/

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.01.2018 22:10