Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE

Poznań, Polska

Światowy Przegląd Folkloru \"Integracje\" jest międzynarodowym festiwalem organizowanym w Poznaniu od 2001 roku. Celem projektu jest popularyzowanie wśród mieszkańców Wielkopolski kultury różnych narodów, mniejszości etnicznych i narodowych.

Kulminacyjnym wydarzeniem Festiwalu jest Koncert Finałowy organizowany za każdym razem na tle innego unikalnego i wyjątkowego miejsca w Poznaniu. Występowaliśmy już na Starym Rynku, przy „Arenie”, przy CK Zamek, na Malcie, w Parku Sołackim, na dziedzińcu Starego Browaru i na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

W 2016 roku zaproszone zespoły folklorystyczne z: Irlandii, Turcji, Tajwanu, Czech, Serbii oraz Polski zaprezentują się w ośmiu miastach Wielkopolski: Poznaniu, Luboniu, Wągrowcu, Kostrzynie, Swarzędzu, Wronkach, Lesznie, Grodzisku Wlkp.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3560 PLN z 3300 PLN

73 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.07.2018.

Koncert Finałowy XVIII ŚPF 'Integracje' 2018

O projekcie

Światowy Przegląd Folkloru "Integracje" jest międzynarodowym festiwalem organizowanym w Wielkopolsce od 2001 roku.  Co roku festiwal odwiedzają zespoły z różnych zakątków świata oraz Polski, łącznie 300 artystów. Ogólna koncepcja Festiwalu wychodzi z założenia, że folklor jest stałym elementem naszej tożsamości, przeciwstawia się postrzegania folkloru jako produktu ekskluzywnego, niedostępnego osobom spoza wąskiego grona tancerzy i sympatyków. Organizatorzy skupiają się na bezpośrednim kontakcie z widzem, stąd oprócz koncertów w programie odnajdziemy: przemarsze we wszystkich miastach, warsztaty taneczne z zakresu kultury ludowej dla dzieci i młodzieży, Mszę Świętą, naukę tańca, Międzynarodowy Turniej Sportów Tradycyjnych, wieczory narodowe. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny, są one również dostępne dla wszystkich widzów w każdym wieku. Warto nadmienić, że całość festiwalu jest przedsięwzięciem niedochodowym. Wszystkie osoby pracujące na festiwalu są wolonatriuszami: są to byli i aktualni członkowie, przyjaciele i sympatycy Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF.

Kulminacyjnym punktem Przeglądu jest koncert finałowy p.t. „Muzyka w folklorze świata”, organizowany za każdym razem na tle innego unikalnego i wyjątkowego miejsca w Poznaniu. Występowaliśmy już na Starym Rynku, przy „Arenie”, nad Jeziorem Malta, w Parku Sołackim, na dziedzińcu Starego Browaru, na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, a nawet w Starej Parowozowni. Celem wydarzenia jest przedstawienie folkloru w sposób atrakcyjny, oryginalny oraz prosty dla każdego widza. Ten koncert jest wyjątkowy. Łączy grę świateł i dźwięków - najciekawszych elementów wybranych z programów prezentowanych przez zespoły podczas festiwalowych prezentacji. Całość okraszona muzyką i tańcem, oparta o piękną scenerię stanowi niezwykłe i niepowtarzalne wydarzenie spinające i zamykające festiwal. Wybierając co roku inne miejsce w Poznaniu Wielkopolsce, skupiamy się na wykorzystaniu różnorodnych elementów architektury (balkony, okna, ławki, itp.) oraz przyrody (drzewa, trawniki), które stworzą wyjątkowy i niepowtarzalny klimat koncertu. 

Taniec 2 par - Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2017

 

W tym roku Koncert Finałowy to hasło "Folklor mamy we krwi". Realizacja tego magicznego widowska wymaga od nas ogromnego nakładu pracy, a co za tym idzie również środków finansowych. Przystosowanie terenu koncertu dla 300 artystów oraz około 3000 widzów pochłonęło już znaczną część budżetu całego festiwalu. Pozyskane dzięki Polak Potrafi pieniądze pozwolą nam na zbudowanie podestów do ustawienia krzeseł dla publiczności, wynajem sanitariatów oraz przede wszytskim oświetlenia drogi na miejsce koncertu. Dodatkowe środki pozwolą nam uatrakcyjnić koncert poprzez udział dodatkowych artystów oraz efektów audiowizualnych, które chcielibyśmy, aby pozostały dla naszych widzów niespodzianką.

 

Nasza stała publiczność wie, że co roku staramy się ją zaskoczyć bawiąc się ludowym tańcem i muzyką. Stąd zwracamy się z prośbą o pomoc, abyśmy mogli ponownie ją oczarować. Z kolei nowych widzów zapraszamy do spotkania z folklorem w niecodziennej formie. 

 

Niepowtarzalną atmosferę Festiwalu oraz realizowanych przez nas Koncertów Finałowych można poznać tutaj:
www.festiwal.awf.poznan.pl 
www.youtube.com/user/INTEGRATIONfestival
www.facebook.com/INTEGRATIONPoznan
https://www.instagram.com/integrationfestival/

Wszystkie nagrody dla naszych daroczyńców zostaną przekazane/opublikowanie do miesiąca po Festiwalu (tj. 30 września 2018 r.)

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.07.2018 22:10