Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

szeptam

szeptam

Mysiadło

Twórcą projektu jest Aneta Strzeszewska - pedagog i muzyk występująca u boku Marii Sadowskiej, Kate Ryan, Magdaleny Ptaszyńskiej oraz rapera Ńemego


www.szeptam.pl/Autorzy

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10194 PLN z 10000 PLN

88 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.07.2015.

Kołysanki niedzisiejsze

O projekcie

 

 

 

 

 

 

 

 

www.szeptam.pl

  

 


 

Aneta Strzeszewska 

 

Z zawodu jestem pedagogiem oraz muzykiem. Ukończyłam Autorską Szkołę i Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Brałam udział w wielu szkolnych projektach muzycznych tj: Kabaret starszych panów, przeboje musicalowe, lata 20..30…i wielu innych. Jestem laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Jeremiego Przybory ,,Stacja Kutno''. Zaśpiewałam u boku Marii Sadowskiej, Magdy Ptaszyńskiej, Kate Ryan oraz rapera Ńemego.

 

Każdy współczesny rodzic zna przynajmniej jedną kołysankę. Zazwyczaj repertuar zaczyna się i kończy na „Aaa kotki dwa”. Bardziej wnikliwi rodzice kojarzą jeszcze „Idzie niebo ciemną nocą”. Pewnie chcieliby nauczyć się jeszcze kilku, ale przecież one wszystkie „na jedno kopyto”.

Ideą projektu "Kołysanki niedzisiejsze" jest ocalenie od zapomnienia ludowych usypianek i piosenek, które są ukryte głęboko w pamięci ludzi starszych. Utwory te znacznie różnią się od popularnych, wszystkim znanych utworów. Ujmują niebanalną tematyką, linią melodyczną i bogatym słownictwem. W głowach naszych babć, dziadków jest wiele muzyki, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. Te proste, ludowe melodie zagrane w nowoczesnych aranżacjach wzruszają, wyciszają oraz chwytają za serce.

85 letnia babcia Natalia, śpiewająca kołysanki swoim prawnukom, stała się główną inspiracją do stworzenia projektu „Kołysanki niedzisiejsze”. Maluchy uspokajały się, usypiały niby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

 

 

 To wydarzenie zachęciło do poszukiwania tych najstarszych, nieco zapomnianych już dzisiaj kołysanek w różnych zakątkach Polski. Zaprowadziło mnie do Łowicza, Wrocławia i wielu innych zakątków Polski.

 Podczas poszukiwań, odwiedziłam między innymi Pana Stanisława. Umilił mi czas prezentując swój ogromny dorobek muzyczny, zaśpiewał kilka kołysanek i poczęstował pysznym kompotem. Pani dyrektor Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, Grażyna Grałek, zaangażowała w projekt swoją mamę. Miła, starsza pani zaśpiewała do telefonu piosenkę „La lu laj”, na podstawie której powstała pierwsza promująca płytę kołysanka.

 Takich historii i spotkań z niesamowitymi, pełnymi energii i radości ludźmi, było wiele. Każdemu z nich towarzyszyły wielogodzinne opowieści, wspomnienia, radość a niekiedy i łzy. Dla tych ludzi możliwość udzielenia nam pomocy była nieoceniona.

 

 

Do współpracy przy nagrywaniu pierwszej kołysanki zaprosiliśmy przedstawicieli wielu pokoleń.

 

 

Aranżacją muzyczną zajmuje się kompozytor, pianista Zdzisław Kalinowski

Dokończenie projektu wymaga pracy, zaangażowania, ale i środków finansowych niezbędnych do jego realizacji. Do tej pory udało się z własnych funduszy nagrać pierwszą kołysankę z teledyskiem, przygotować oprawę graficzną projektu oraz stworzyć stronę internetową.

 

 

Babcia Natalia stała się również twarzą projektu, a zdjęcie jej zrobione w studio inspiracją do stworzenia Logo. Tego wyzwania podjęła się graficzka Magdalena Grabowska. 

 

Na to wszystko wydałam do tej pory zaoszczędzone środki finansowe w kwocie 6000 zł.

 

Z Waszą pomocą z pewnością udałoby się dokończyć projekt i wydać płytę.

 

 

 

 

 

 

Album „Szeptam.” może stać się, osobistym pamiętnikiem przekazanym kolejnym pokoleniom.

 

 

 

 

 

Zasada wybierania jest prosta. Jeśli wesprzesz nas kwotą od 100 zł będziesz mogła/mógł wybrać sobie dowolny prezent z listy. 

 

 

 www.szeptam.pl

[email protected] //

 


              

 

Media o Twoim projekcie:

Niezwykły projekt radomianki. Może go zrealizować dzięki waszej pomocy!

www.echodnia.eu | 2015-07-19

Aneta Strzeszewska, pochodząca z Radomia muzyk i pedagog, realizuje bardzo ciekawy projekt pod hasłem "Kołysanki niedzisiejsze”, który ma szansę powodzenia tylko przy wsparciu ludzi dobrej woli, wrażliwych na tradycje i więzi rodzinne.

NIEZWYKŁY MIĘDZYPOKOLENIOWY PROJEKT RATOWANIA KOŁYSANEK

wawalove.pl | 2015-07-08

Aneta Strzeszewska oraz Anna Salamon-Kalinowska postanowiły ocalić od zapomnienia melodie, które mamy i babcie śpiewały najmłodszym na dobranoc

KOŁYSANKI NIEDZISIEJSZE… PROJEKT, KTÓRY POKOCHACIE [WIDEO][WYWIAD]

warszawawpigulce.pl | 2015-07-06

Pamiętacie te czasy, gdy mamy i babcie śpiewały dzieciom na dobranoc? Dwie kobiety – Aneta Strzeszewska – absolwentka Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie i Anna Salamon-Kalinowska – absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydziale Aktorskim są odpowiedzialne za akcję ratowania od zapomnienia starych kołysanek…

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.07.2015 18:06