Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krzysztof Zwirski

Krzysztof Zwirski

Kraków

Menedżer i animator kultury, zaangażowany m.in. w Festiwal Conrada i program Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18635 PLN z 17000 PLN

133 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.11.2019.

KOLOS / Jorgos Skolias / Antonis Skolias

O projekcie

Cześć, tu duet KOLOS, czyli muzyczny tandem wokalno-perkusyjny ojca Jorgosa i syna Antonisa Skoliasa. Trzy lata po debiutanckim albumie, który zdobył uznanie m.in. czytelników i słuchaczy JazzPress i JazzRadia (najlepszy album, najlepszy wokalista) ruszamy z pracami nad nowym materiałem!

 

HOME RECORDING
Wierni towarzyszącemu nam od początku duchowi eksperymentu zdecydowaliśmy się zrezygnować ze studia nagraniowego i nowy album nagramy w całości w nieoczywistych, inspirujących nas akustycznie miejscach. Skorzystamy m.in. z przestrzeni naszego rodzinnego mieszkania w Krakowie, poddasza domu w Nowym Targu, górskiej bacówki w Gorcach i wszelkich innych nieobojętnych nam emocjonalnie miejsc, zapewniających z jednej strony nieograniczony komfort spokojnej, systematycznej pracy nad brzmieniem i dźwiękiem, a z drugiej – kameralność, wpływającą na temperaturę, naturalność i bezpretensjonalność grania.


Wyjście ze studia to wyzwanie, ale i wolność tworzenia pod własne dyktando. W kontrze do fastfoodyzacji muzyki proponujemy intymny, autorski materiał, a w nim jeszcze więcej transowych wokaliz i zapętleń, jeszcze więcej szczerego grania wyzwolonego z przymusu prostego przypodobania się. Zaprzyjaźnimy się z pogłosami, jakie dają sufity, powyginane piły do cięcia drzewa, przypomnimy sobie dziecięcą radość potrząsania pudełkiem po zapałkach, będziemy eksplorować nieznane nam wcześniej potencjały ludzkiego głosu i rytmiki. Pogodzimy troskę o najdrobniejszy detal i najwyższą jakość foniczną z autentycznością, prostotą estetyki lo-fi.

 

PIERWSZA PŁYTA PO POLSKU
Co istotne, po długim namyśle w nowej płycie zdecydowaliśmy się na zmianę języka – drugi projekt duetu KOLOS będzie zatem pierwszą płytą, na której Jorgos Skolias zaśpiewa autorskie teksty w języku polskim. Puszczamy się w nieznane i dobrze nam z tym!

 

Płytę planujemy nagrać i wydać - przy Waszym nieocenionym wsparciu! - do końca listopada 2020, wtedy też rozdystrybuujemy nagrody w zbiórce.


NA CO KONKRETNIE ZBIERAMY?
Realizacja muzycznego DIY, jakie proponujemy nie będzie możliwa bez Waszego wsparcia, dlatego w tym momencie zwracamy się do Was z prośbą o pomoc na etapie przygotowywania i realizacji produkcji.


Potrzebujemy środków na:
- Wynajem sprzętu nagraniowego. Rezygnacja ze studia oznacza dla nas koszty wynajmu sprzętu nagraniowego przystosowanego do użytku w otwierających nowe perspektywy akustyczne, ale bardzo wymagających przestrzeniach. To podstawowy wydatek, na jaki musimy się nastawić.
- Miks i mastering
- Produkcja płyty: planujemy wytłoczenie zarówno standardowych płyt cd, jak i limitowanego nakładu płyt winylowych. Oba nośniki to różne właściwości odsłuchiwania, możliwości smakowania w dźwiękach. Chcemy, żeby dobrze nagrany materiał trafił do naszych słuchaczy i słuchaczek w najlepszej jakościowo formie.
- Oprawa wizualna i graficzna wydawnictwa: podobnie jak przy debiutanckiej płycie współpracować będziemy ze znakomitą @Madamska, na której wyobraźni wizualnej w pełni polegamy!
- Koszty zbiórki na Polak Potrafi.

KOLOS - AWANGARDOWY DUET OJCA Z SYNEM


KOLOS to nazwa duetu, a także tytuł pierwszej wspólnej płyty Jorgosa Skoliasa i Antonisa Skoliasa - muzycznej rodziny polsko-greckiego pochodzenia.

Płyta "Kolos" (2016) - okładka


Jorgos Skolias (*1950, Zgorzelec)  - wybitny wokalista, autor muzyki i tekstów, od wielu lat jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny okołojazzowej. Improwizator, mistyk głosu, opracował autorską technikę śpiewu wielogłosowego (harmonicznego). Pracował sesyjnie przy wielu produkcjach filmowych i teatralnych, współpracował między innymi z Tie Break, Young Power, Kapela ze Wsi Warszawa, Dżem, Voo Voo, Krzak, Basspace, Audiofeeling, a także z Tomaszem Stańko, Bogdanem Hołownią, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Cichońskim, Krzysztofem Knittlem,  Joachimem Menclem, Mr Krimem, Pawłem Kaczmarczykiem, Jarosławem Śmietaną, Arturem Dutkiewiczem i Jarosławem Besterem. Nagrał ponad 50 płyt. Jest muzykiem czynnym i poszukiwanym.


Antmonis Skolias (*1988, Kraków) - kompozytor, perkusista, muzyk. Perkusista zespołów Kolos, Companions, Impro Krk. Założyciel grup Amusing Companions, Lord Bemol, Kolos. Współpracował między innymi z  Vladimirską, Ornette, Krakow Street Band, Grzegorzem Kapołką, Jorgosem Skoliasem, Bronisławem Dużym i Rycerzykami. Płyta "Kolos" wyróżniona jako druga najlepsza płyta jazzowa 2016 przez magazyn JazzPress, a płyta Rycerzyków "Kalarnali" uznana za jedno z najciekawszych wydawnictw sceny muzyki niezależnej 2018. Współpracownik Mateusza Pakuły oraz Evy Rysovej. Stypendysta Miasta Krakowa oraz Funduszu Wyszehradzkiego. Nagrodzony statuetką Ludwika za muzykę do "Wieloryb the Globe", wyróżniony przez miesięcznik Teatr za najlepszą muzykę do spektaklu "Mój niepokój ma przy sobie broń". Zrealizował muzykę do takich spektakli, jak “Na końcu łańcucha”, “Mój niepokój ma przy sobie broń”, “Twardy gnat, martwy świat”, “Lordy”, “Wieloryb the Globe”, “Havel-man”, “Série bezdůvodných aktů”, “Miłosna wojna stulecia”, "Pluton p-brane" czy "Siedem kresek".

 

Śledź nas na www

Wydarzenie na facebooku

 

Linki do nagrań z debiutanckiej płyty:

"Żeglarz"

"O Linardo"

 

Teledysk do utworu "Opowieść":

 

Recenzja płyty "Kolos" - Jazzarium

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.11.2019 22:10