Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

scholagierczyce

scholagierczyce

Gierczyce, Polska

Jesteśmy młodą organizacją działającą od 21.04.2017 jako stowarzyszenie zwykłe pod nazwą Stowarzyszenie Przyjaciół Scholi w Gierczycach. Wspieramy Scholę parafialną w Gierczycach powstałą dwa lata temu, żeby zachęcić dzieci z naszej społeczności lokalnej do bezinteresownej aktywności. Na pierwszą próbę naszej Scholi przyszło sześcioro dzieci, po dwóch latach jest nas trzydzieści dwie osoby w scholi. Wciąż się rozwijamy, fundujemy dzieciom warsztaty wokalne i instrumentalne z profesjonalistami, organizujemy wycieczki i spotkania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

agapukowska

agapukowska

anentis

anentis


3860 PLN z 3500 PLN

36 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2019.

Noworoczny Koncert Kolęd 2019

O projekcie

CEL PROJEKTU

 

Naszym celem jest powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu i stworzenie koncertu kolęd na wysokim poziomie i z profesjonalną oprawą, będącego czymś innym niż znane dzieciom szkolne lub świetlicowe jasełka i kolędowania. Bogatsi o ubiegłoroczne doświadczenia zaangażowaliśmy do tego zawodowych muzyków oraz ludzi, którzy mają doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez. Zaprosiliśmy do udziału, jak w zeszłym roku, scholę Aniołki Franciszka z Wieliczki i po raz pierwszy scholę z sąsiedniej parafii w Łapczycy. Wspólnie wystąpi około sześćdziesięcioro dzieci i młodzieży. Każda schola zaprezentuje swoje kolędy, a w finale wszystkie razem wykonają trzy pięknie zaaranżowane kolędy. To będzie dla dzieci wielkie przeżycie i ogromna frajda - wiemy to już dobrze po zeszłorocznym projekcie. :) To będzie też wielkie przeżycie dla publiczności - mamy nadzieję powtórzyć atmosferę z zeszłego roku i dostarczyć wszystkim niezapomnianych wrażeń.

 

 

KTO TO WSZYSTKO ORGANIZUJE?

 

Jest to grupa pięciu osób zrzeszona w Stowarzyszeniu Przyjaciół Scholi w Gierczycach oraz niezrzeszeni sympatycy. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia pracują wolontaryjnie nie tylko przy organizacji koncertu, ale również przez cały rok, każdego tygodnia przygotowując z dziećmi oprawę niedzielnych mszy świętych. Organizują warsztaty, wycieczki, spotkania oraz mniejsze występy scholi.

W tym wszystkim, od początku tego roku, wspiera nas Gmina Bochnia za pośrednictwem Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu Bochnia, które nieodpłatnie użycza nam pomieszczenia do prób oraz współfinansuje warsztaty wokalne i instrumentalne. W tym roku Honorowy patronat nad koncertem objął Wójt Gminy Bochnia pan Marek Bzdek.

 

Ponadto w patronat medialny zaangażował się portal Kulturalna Bochnia.

 

 

JAK TO WSZYSTKO POWSTAŁO:

 

W listopadzie 2015 roku trzy osoby z naszej parafii wyszły z inicjatywą założenia scholi. Pół roku później dołączyła osoba, która postanowiła zorganizować nagłośnienie dla scholi. Teraz organizuje dla niej wycieczki i warsztaty wokalno-instrumentalne oraz pozyskuje fundusze na te cele. Dołączył do nas także student inżynierii dźwięku, który pomógł zamontować pierwsze nagłośnienie. Jest z nami do dziś i co niedzielę nagłaśnia scholę w czasie mszy świętych. Angażują się też rodzice dzieci. W 2017 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy wspólne kolędowanie, w styczniu tego roku - pierwszy prawdziwy koncert kolęd. W maju tego roku przygotowaliśmy piękny koncert uwielbieniowy na Zesłanie Ducha Świętego, pod koniec wakacji schola zaśpiewała na dożynkach gminnych, a 18 listopada uczestniczyła w dużym, cyklicznym koncercie "Pod Patrią" z okazji uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 

JAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU?

 

Był to niewątpliwie sukces. Kościół był pełny, atmosfera wspaniała. Niektórzy twierdzili tylko, że "za krótko".

 

JAK JEST W TYM ROKU?

Przygotowania do koncertu rozpoczęliśmy już w listopadzie. Od strony przygotowania wokalnego zaangażowaliśmy do projektu Anię Madej - liderkę zespołu Pay&Pray, dyrygentkę chórów gospel i liderkę uwielbień. Rolę dyrektora artystycznego powierzyliśmy Wojtkowi Zwierniakowi, aranżerowi i koncertmistrzowi Orkiestry Baczków. On też wykonał aranżacje utworów, które zaprezentujemy w tym roku oraz wybrał do współpracy najlepszych muzyków. Z Wojtkiem i Anią współpracowaliśmy już przy okazji Koncertu na Zesłanie Ducha Świętego, czego efekty możecie podziwiać tutaj:

 

PO CO NAM PIENIĄDZE? I CO CHCEMY ZA NIE KUPIĆ?

Za zebrane pieniądze chcemy wynająć firmę oświetleniowo-nagłośnieniową, organizującą tego typu wydarzenia. Chcemy, żeby zadbała, aby było słychać zarówno chór, wokalistów, jak też wszystkie instrumenty, żeby dźwięk był jasny, czytelny, żeby nic nie charczało, nie sprzęgało i wszystkie słowa były zrozumiałe. Aby zarejestrowała ten koncert, abyśmy dźwięk mogli wykorzystać do nagrania płyty audio lub wideo na pamiątkę dla dzieci, rodziców i sympatyków. Chcemy, aby wykonała oświetlenie sceniczne, które zbuduje nastrój strumieniem i kolorem światła. Oświetlenie, które będzie bogate zarówno w odpowiednie efekty jak i podstawowe funkcje, jak choćby skupienie światła na solistach i prowadzących. Są to zadania których nie jesteśmy w stanie zrealizować naszymi zasobami w takiej jakości żeby była ona zadowalająca. Same koszty sprzętu, którego używają takie firmy, to kilkudziesięcio- jeżeli nie kilkusetkrotna wartość naszego rocznego budżetu. Do tego dochodzi doświadczenie i wiedza ludzi go obsługujących.

 

 

NAGRODY

 

W ramach nagród przygotowalismy dla Państwa różne drobiazgi, które - mamy nadzieję - będą miłą pamiątką dla naszych sympatyków. Jednak biorąc pod uwagę liczbę publiczności na ubiegłorocznym koncercie, dla wszystkich tych, którzy chcieliby nas wesprzeć znaczniejszą kwotą, przygotowaliśmy kilkanaście specjalnych, wcześniej zarezerwowanych miejsc, w pierwszych rzędach. Liczymy że będzie to miłe wyróżnienie dla naszych najhojniejszych darczyńców. Jedocześnie pragniemy podkreślić, że tak jak w poprzednich latach, wstęp na koncert jest absolutnie bezpłatny i wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy. Będziemy starać się pomieścić wszystkich w murach naszego kościoła!

 

TERMIN REALIZACJI NAGRÓD

 

Podziękowania na stronie Schola z Gierczyc na Facebook'u zostaną zamieszczone następnego dnia po zakończeniu akcji. Nagrody przewidziane do wysyłki pocztą elektorniczną lub tradycyjną zostaną nadane najpóźniej do tygodnia po zakończeniu projektu.

Zaproszenia na koncert zostaną wysłane mailowo, koncert odbędzie się 5 stycznia 2019 o godz. 17:00.

Termin realizacji ostatniej nagrody - oprawy muzycznej - w uzgodnionym ze scholą terminie.

 

 

NASZE KONTO NA FACEBOOKU i YOUTUBE
https://www.facebook.com/Gierczyce/

https://www.youtube.com/channel/UC31EwvUj-opew6nqWV7ZZ-w/videos

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2019 22:10