Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Basia Piątak

Basia Piątak

Warsaw, Poland

Jestem śpiewarką i obserwatorem mechanizmów ekosystemu ludzkiego, co jest pozostałością po kilkuletniej przygodzie z branżą marketingu. Pochłania mnie śpiew intuicyjny, słowiańskie dziedzictwo i cymatyka.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3472 PLN z 3000 PLN

57 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.12.2017.

Kolęda starego ducha - nagrywamy kolędowanie!

O projekcie

 

Hejże!

Zapraszamy Was na nasze kolędowanie. Pierwsze spotkanie już za nami (fragmenty możecie zobaczyć w zapowiedzi wideo). Za kilka dni będziemy kolędować ponownie, tym razem w szerszym składzie. Nasze improwizacje zostaną zarejestrowane i chcemy się nimi z Wami podzielić. W ramach projektu tworzymy dla Was płytę metodą domową. 

Cała drużyna ekscytuje się dość mocno, więc mamy sporo energii, którą chcemy się podzielić z Wami w te Święta. Podczas spotkania będziemy doświadczać komunikacji dźwiękami i atmosfery tworzenia w otwarciu na organiczny rozwój wydarzeń.

Nie wszyscy zajmujemy się muzyką na co dzień i nikt z nas nie specjalizuje się w muzyce tradycyjnej. Eksperymentujemy! Ważnym dla nas elementem projektu, jest promowanie śpiewu i gry na instrumentach metodą improwizacji. 

Poszukiwania kolęd od początku zakładały wędrówkę w czasie. Przestudiowaliśmy przebieg ewolucji tradycji kolędowania od jej słowiańskich korzeni, aż do dziś. Muzyczne odkrycia pozwoliły wytypować 10 pieśni, kolęd i pastorałek. Zaczniemy serbską pieśnią, w której dwa słowiki śpiewają sobie nawzajem, dając narodziny młodemu bogu, by zakończyć na kolędach, które nuci każdy z Was. 

______________________________________________________


Zabrzmią:

Śpiewarki: 
Basia Piątak, Ania Szyszka, Kasia Świętochowska
Instrumenty: 
Mateusz Gurgul (akordeon), Magda Gaisek-Gurgul (skrzypce), Kasia Kowalska (instrumenty perkusyjne), Ania Szyszka (ukulele, instrumenty perkusyjne)
Realizacja dźwięku: Paweł Dudzik, Ryszard Kramarski

Być może dotrze ktoś jeszcze, kto to wie. To przecież kolędowanie.


Okładka płyty i gwiazda na kiju: Anna-Maria Klecha
Wielki udział i solidne wsparcie projektu: Marzena Ugorna, Karolina Leszko, Agnieszka Michałowska

______________________________________________________

Nadszedł czas by sprawdzić:

- czy nasze dźwięki skradną Wasze serca i nasz projekt uzbiera potrzebną sumę w 7 dni, abyśmy zdążyli z wysyłką przed świętami ?
- jak zabrzmią z nami wybrane kolędy?
- ile obrotów w ciągu minuty wykona nasza gwiazda na kiju, przy kolędach w 440 HZ, a ile w 432 HZ ?
- ile gospodyń miejskich trzeba do ręcznego wykonania wszystkich okładek na Wasze płyty? 
- czy nasza muzyka zagości w waszych domach w te święta ?
- czy Polak potrafi ?

 

Śpieszno nam!

Aby zdążyć z wysyłką płyt przed świętami, trzeba nam uzbierać wskazaną sumę przed oficjalnym końcem zbiórki, czyli do 11 grudnia 2017. Płyty zaklepane po tym terminie również zostaną wysłane czym prędzej, ale zaczniemy je wysyłać, dopiero kiedy uzbieramy pełną sumę. Wysyłka wystartuje 18 grudnia, prosto pod wasze choinki :)

Zebrane środki przeznaczymy na:

- realizację dźwięku
-
tłoczenie i ręczne wykonanie okładki płyty
- drobne elementy logistyczne 

Jeśli wynik zbiórki przerośnie nasze aktualne potrzeby, to jakość wszystkich elementów projektu będzie jeszcze lepsza i będziemy mogli uruchomić proces Twórczy na kolejne przedsięwzięcie. 


Niechaj wszystko potoczy się tak pomyślnie, jak do tej pory, a zdążymy i będzie pięknie! Dziękujemy za wszelkie wsparcie :) 


Wpleciemy w każdy dźwięk wszystko, co w nas najlepsze. Święta to taki czas, kiedy ludziom jest do siebie bliżej. Mamy nadzieję, że z naszymi kolędami będziecie jeszcze bliżej siebie. Nasi przodkowie byli łebscy, więc poza emocjami, znajdziecie w tych pieśniach też sporo mądrości.


Serwis polakpotrafi.pl to jedyny kanał, przez który możecie dostać płytę z naszego kolędowania.


Mamy też
fanpage na Facebook'u. Chodźcie zobaczyć!

 
Podobno nie wszyscy znajdują wideo na górze, więc zamieszczamy je i tu:


Intro muzyczne projektu KOLĘDA STAREGO DUCHA, od którego wszystko się zaczęło:Wszystkiego dobrego i do usłyszenia!

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.12.2017 22:10