Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Helena Marczewska

Helena Marczewska

Mokotów, Warszawa, Poland

Urodziłam się w Warszawie, jakiś czas temu. Jestem licencjonowanym teatrologiem. Aktualnie studiuję w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Tak się miło złożyło, że jestem laureatką pierwszej nagrody (wraz z Zespołem Za Winklem) Festiwalu im. Jonasza Kofty Moja Wolności.
Prywatnie - mama Tymka - trochę później urodzony niż ja, wesoły chłopak. Wakacyjnie gram na gitarze i śpiewam na Starym Mieście. Niebawem skończę studia - więc nagrywam płytę z utworami Jonasza Kofty. Coś trzeba w życiu robić!!!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3501 PLN z 2222 PLN

43 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

157%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2016.

Kofta - nagrywamy płytę!!!

O projekcie

Drodzy znajomi i nieznajomi! Chcemy nagrać płytę. Nie byle jaką, bo z autorskimi utworami skomponowanymi do tekstów Jonasza Kofty, genialnego poety ubiegłego wieku. My, czyli Helena Marczewska (wokalistka) i Szymon Kazimierczak (kompozytor), parę miesięcy temu współpracowaliśmy nad spektaklem, który powstał na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Był to monodram Parasol nie chroni od łez, poskładany z wierszy i piosenek Jonasza Kofty. Nasza praca okazała się tak owocna – a teatr, wiadomo, rzecz ulotna – że nie chcielibyśmy skomponowanych piosenek puszczać w niepamięć.

Muzyczne interpretacje tekstów tego artysty, często wybitne, przeżyły swoją świetność w minionej epoce. To autor, który jest dziś nie dość obecny w najnowszej muzyce. Chcielibyśmy zaproponować świeże spojrzenie na twórczość tego jednego z oryginalniejszych współczesnych polskich poetów. Chcemy dać Kofcie nowe, współczesne brzmienie.

Przygotowaliśmy osiem utworów do tekstów: Tak będzie lepiej, Parasol nie chroni od łez, Wołanie Eurydyki, Ech, wy ludzie, co żyć potraficie..., Gwóźdź, Cztery ściany świata, Kantyczka Franka, Ballada o pustych ramach. Dwa ostatnie utwory powstały kilka lat temu, kiedy wraz z Zespołem Za Winklem (w jego składzie Szymon Domagała i Tomek Nowakowski) Hela wygrała Festiwal im. Jonasza Kofty. Kolejne pięć skomponowaliśmy w duecie na potrzeby spektaklu. Ósma piosenka powstała niedawno, specjalnie na płytę, która być może już niebawem się ukaże! Czy tak się stanie – zależy od Was!

MUZYKA

 

 

Szymon Kazimierczak

Na co dzień krytyk teatralny związany z miesięcznikiem „Teatr” – po godzinach członek fusion rapowego zespołu DLA KONTRASTU. Na koncie ma dwie płyty, wiele projektów muzycznych oraz liczne koncerty. Fantastycznie gotuje, ma za sobą sporo ciekawych wypraw stopem. Gra na gitarze, choć próbuje grać na wszystkim.

 

WOKAL

 

 

Hela Marczewska

Podobno wie coś o teatrze, bo ukończyła studia na Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktualnie studiuje aktorstwo w Białymstoku, na Wydziale Sztuki Lalkarskiej. Pisze piosenki. Parę lat temu razem z Szymonem Domagałą i Tomkiem Nowakowskim założyła zespół Za Winklem. Od roku mama Tymka, który studiuje razem z nią.


Koftę kocham od dzieciństwa (ja, Hela), choć niestety nie zdążyłam go poznać osobiście. Z nim i z jego Żoną przyjaźniła się moja Babcia, dlatego wyrosłam na jego piosenkach i wierszach – i nie umiem się z tym rozstać. Kofta bardzo dosadnie i prosto potrafił mówić o świecie i uczuciach. Bez zbędnego patosu, a przy tym bardzo poetycko. Ta płyta to dla mnie spełnienie marzeń. A Szym na szczęście dał się moim entuzjazmem zarazić. Po prostu.

Chcemy, żeby piosenki do wierszy Kofty w naszym skromnym wyborze mogły na nowo zabrzmieć w Waszych głośnikach, głowach i wyobraźniach. Wiemy, że warto, by ci, którzy tej poezji nie poznali, mogli się do niej przekonać, zaś ci, którzy na Kofcie się wychowywali, mogli spojrzeć na niego z nowej perspektywy. Planujemy też na przyszły rok większe wydarzenie przywracające pamięć o nim, a związane z premierą naszego albumu. Nie uda nam się jednak do tego doprowadzić bez Waszego wsparcia. Liczymy, że znajdą się wśród Was tacy, dla których ten projekt jest interesujący i pomożecie naszym marzeniom się urzeczywistnić. Wierzymy, że dzięki Wam uda nam się nagrać cały materiał. Tu, na polakpotrafi.pl, zbieramy pieniądze na nagranie całego materiału, mix i master. Koszt nagrania będzie niewielki jak na tego typu przedsięwzięcie – 2000 zł – pozostałe 222 zł to 10%, które poleci dla polakpotrafi.pl, żeby inni ludzie mogli spełniać tu swoje marzenia.

Pieniądze chcemy zebrać tu, bo wierzymy, że wśród znajomych i przyjaciół uda nam się szybko zebrać tę w sumie niewielką kwotę i nagrać płytę. Jeżeli to nam się uda i materiał zostanie dzięki Wam nagrany, zmiksowany i zmasterowany, postaramy się o większe pieniądze (grant), żeby płyta ukazała się w wersji fizycznej.

...uda nam się uzbierać więcej?! Byłoby pięknie. Na nagranie i WYDANIE płyty potrzebujemy ok 4500 – 5500 zł. Jeśli uzbieramy 4500 zł, stać nas będzie na wytłoczenie płyt, bez specjalnych ozdobników, super okładek itp. Jeśli będzie to 5500 zł – płyta może wyglądać już całkiem profesjonalnie. Te dwa lub trzy dodatkowe tysiące to koszt wytłoczenia płyty, projekt i druk okładek, materiały do tego użyte.

Utwór Ech wy ludzie, co żyć potraficie w wersji ze spektaklu Heli:

Piosenki zespołu Za Winklem, które w nowej aranżacji znajdą się naszej płycie:

 

A tu linki do fanpejdży naszych zespołów. Możecie zapoznać się lepiej z nami i naszą twórczością.

DLA KONTRASTU – fanpejdż zespołu Szyma

Za Winklem – fanpejdż zespołu z aktualnie zawieszoną aktywnością, w którym śpiewa Hela

 

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDE, NAWET SYMBOLICZNE, WSPARCIE!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2016 21:09