Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kocia Kawiarnia KOCIOWO

Kocia Kawiarnia KOCIOWO

Rzeszów

Kocia kawiarnia Kociowo to pierwsze miejsce w Rzeszowie, w którym możesz wypić aromatyczną kawę w towarzystwie naszych kocich rezydentów, a także dołożyć swoją cegiełkę do odmiany życia kocich bezdomniaków.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2704 PLN z 80000 PLN

57 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.02.2020.

Kocia Kawiarnia Rzeszów - KOCIOWO

O projekcie

Stwórz razem z nami pierwszą w Rzeszowie kocią kawiarnię!

www.facebook.com/kociowocafe

Czym są kocie kawiarnie?

Pierwsza kocia kawiarnia powstała w 1998 roku na Tajwanie i to właśnie Azja jest prawdziwą mekką dla fanów kawy w kocim towarzystwie - w samym Tokio jest takich lokali kilkadziesiąt. 

 

Nie trzeba było długo czekać aż pomysł na tworzenie tych fantastycznych miejsc dla kociarzy rozprzestrzeni się na cały świat. Dzisiaj kocie kawiarnie znaleźć można w każdym turystycznym mieście Europy, a i w samej Polsce jest takich miejsc już co najmniej kilkanaście. Czas żeby aromat kawy przy akompaniamencie kociego mruczenia zawitał do Rzeszowa.

 

Jaka jest nasza wizja?

Podczas planowania naszego projektu przyświecało nam kilka prostych zasad, a najważniejsza z nich brzmi: w naszym lokalu to koty są najważniejsze. Oczywiście, Kociowo to wciąż będzie kawiarnia, w której będzie można wypić dobrą kawę i zjeść deser w gronie przyjaciół, jednak poza aspektem rozrywkowym, chcemy aby to miejsce było czymś więcej - chcemy stworzyć przyjazne środowisko, w którym nasi goście będą mogli przekonać się jak fantastycznymi zwierzętami są koty.

 

Dlatego wszystkie koty zamieszkujące Kociowo będą przygotowane do adopcji. Głęboko wierzymy, że taki profil działania Kociowa zaowocuje kocio-ludzkimi przyjaźniami na lata. 

 

Skąd będą pochodziły nasze koty?

Wszystkie koty, które zamieszkają w Kociowie będą pochodziły ze schroniska prowadzonego przez Fundację Kocia Wyspa.

 

 Wolontariusze Fundacji będą nas również wspierać w zakresie opieki weterynaryjno-behawioralnej.

 Jesteśmy pewni, że wspólnie z Kocią Wyspą zdziałamy wiele dobra - podopieczni Fundacji zyskają nowe perspektywy na znalezienie kochającej rodziny, a Kociowo otrzyma najlepsze możliwe wsparcie w opiece nad naszymi futrzakami.

 

O Kociowie

Do lokalu będzie wchodziło się przez podwójne drzwi - pierwsze drzwi zewnętrzne prowadzić będą do niewielkiego przedsionka, w którym będą kolejne drzwi prowadzące już bezpośrednio do sali dla gości. Takie zabezpieczenie minimalizuje ryzyko przypadkowego wypuszczenia naszych kocich rezydentów na ulicę. Sama kawiarnia natomiast będzie podzielona na dwie części:

  • główna sala - to tutaj będą znajdowały się stoliki dla gości, jak również drapaki, kołyski, leżanki, drabinki, podwieszane trasy i cała reszta małpiego gaju dla kotów. W tej sali goście kawiarni będą mogli obcować z naszymi mieszkańcami;
  • sala dla kotów - do tej sali wstęp będą miały wyłącznie koty i personel Kociowa. Będzie to enklawa dla kotów, które będą chciały odpocząć w samotności i naładować baterie przed powrotem na główną salę.

Poza odpowiednimi zabezpieczeniami, spełnieniu (bardzo rygorystycznych) wymogów formalnych, nasz lokal charakteryzował się będzie również jasnym regulaminem, stawiającym na pierwszym miejscu bezpieczeństwo naszych kotów.

Wszyscy koci mieszkańcy kawiarni będą dobrani pod względem charakteru przez wolontariuszy Fundacji Kocia Wyspa. Koty tak jak ludzie - mają swoje charaktery, a nam zależy na dobraniu takich osobnikow, które będą szczęśliwe i swobodne w otoczeniu innych kotów, jak i odwiedzających nas gości. W ten sposób możemy zapewnić, że Kociowo będzie miejscem umożliwiającym miłe spędzanie czasu nie tylko naszym gościom, ale również naszym lokatorom.

 

Dlaczego crowdfunding?

 Stworzenie zwykłej kawiarni wymaga sporych nakładów finansowych. Stworzenie kawiarni zaaranżowanej w sposób przyjazny i bezpieczny dla kotów jest jeszcze bardziej kosztowne. Dlatego właśnie nie jesteśmy w stanie w pełni sfinansować tego przedsięwzięcia. 

Prowadziliśmy rozmowy z inwestorami - rozbiły się jednak o różnice w zdaniach. Inwestorów interesuje zysk, często poprzez redukcję kosztów, a na oszczędności przede wszystkim na bezpieczeństwu kotów nie mogliśmy się zgodzić.

W międzyczasie udało nam się wokół naszego projektu zgromadzić fantastyczną społeczność na naszym profilu facebookowym. Wtedy właśnie dotarło do nas, że crowdfunding idealnie wpisuje się w naszą filozofię. Kociowo będzie miejscem stworzonym dla kotów i ludzi wrażliwych na koci los. Wierzymy, że przy wsparciu tej wspaniałej społeczności możemy wspólnie stworzyć miejsce, na które Rzeszów zasługuje i czeka od lat.

 

 

Nasze koty

Pepper jest z nami od marca 2016. Adoptowana z Fundacji Kocia Wyspa, skradła nasze serca przy pierwszym spotkaniu.

 

Kropek w naszym domu zamieszkał pod koniec 2017 roku. Wcześniej mieszkał z naszymi dziadkami, więc w rodzinie jest odkąd był małym kociakiem.

 

O nas

Mamy na imię Paweł i Magda. Prywatnie mieszkami z dwoma kotami. Wizyty w kocich kawiarniach w różnych miastach Europy w połączeniu z naszą odwieczną miłością do kotów zaowocowały pomyslem stworzenia takiego miejsca w Rzeszowie.

 

Wierzymy, że wspólnie z Fundacją Kocia Wyspa oraz goścmi naszej kawiarni zrobimy wiele dobra dla bezdomnych kotów, tworząc przy okazji miejsce przyjazne dla wszystkich i takie, w którym czas płynie nieco wolniej.

 

Na co dokladnie zbieramy?

Przede wszystkim wyposażenie lokalu - bar, stoły, krzesła, wystrój, ekspres do kawy, chłodziarki, zmywarka, itp., ale również odpowiednia aranżacja i przystosowanie Kociowa do zamieszkania prze koty (zabawki, drapaki, kuwety, legowiska, żwirek, karma i cała masa innych kocich akcesoriów).

 

Na co przeznaczymy pieniądze, jeśli zbierzemy więcej niż zakładany budżet?

Jeśli zebrana kwota przekroczy ustalony przez nas próg, przeznaczymy ją na dwie rzeczy:

  • połowa kwoty zostanie przeznaczona na dodatkowe akcesoria dla kotów;
  • druga połowa zostanie przekazana Fundacji Kocia Wyspa na działalność na rzecz bezdomnych kotów.

 

Nagrody:

W zależności od terminu znalezienia odpowiedniego lokalu, planowane otwarcie kawiarni to maj-sierpień 2020.

Nagrody realizowane będą w momencie otwarcia.

Media o Twoim projekcie:

Gazeta Wyborcza: Chcą otworzyć pierwszą kocią kawiarnię w Rzeszowie. Z bezdomnymi zwierzakami do adopcji

rzeszow.wyborcza.pl | 2020-01-06

Paweł i Magda, para z Rzeszowa, chcą stworzyć jedyną w mieście kocią kawiarnię. Szukają miejsca na lokal. Zwierzaki z ich kawiarni będzie można adoptować.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.02.2020 22:10