Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ffkdk

ffkdk

Pabianice

Festiwal Filmowy "Kocham Dziwne Kino" został powołany do życia w 2012 roku z inicjatywy dwóch Pabianiczan, Pawła Kaczmarka i Dawida Gryzy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1350 PLN z 3500 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

38%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.06.2014.

Festiwal Filmowy Kocham Dziwne Kino vol.3

O projekcie

Festiwal Filmowy "Kocham Dziwne Kino" skierowany jest do amatorów i twórców niezależnych. Jego repertuar stanowi alternatywę dla mainstreamowej oferty kinowej rodzimych dystrybutorów. Naszym celem jest umożliwienie festiwalowej publiczności zapoznania się z offową twórczością polskich filmowców, których obrazy cechują się humorem i dystansem, są intrygujące, absurdalne, stanowią wyzwanie dla logiki i zdrowego rozsądku, czyli ujmując jednym słowem są DZIWNE.

Idea 

Pomysł zorganizowania imprezy narodził się w głowach dwóch Pabianiczan, Pawła Kaczmarka i Dawida Gryzy - niezależnych filmowców, autorów m.in. pełnometrażowej produkcji "Pecador El Enmascarado De Negro Contra El Profesor Loco Y La Invasion De Otra Galaxia". Hołd, który twórcy złożyli meksykańskim filmom science-fiction z lat 60. jest typowym przykładem dziwnego kina.

 

Chcąc promować swoje dzieło postanowili wysłać je na offowe festiwale. Napotkali jednak różnego rodzaju ograniczenia stawiane przez organizatorów tych konkursów. Dotyczyły one m.in. czasu trwania filmu, jego tematyki, wieku twórców i ich przynależności regionalnej. Dlatego Paweł i Dawid, postanowili zorganizować festiwal, który znosiłby te ograniczenia. Zaproponowali współpracę przy organizacji imprezy właścicielowi Kina Tomi, który entuzjastycznie odniósł się do pomysłu.

Pierwsza edycja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Nadesłano ponad 50 filmów. Licznie zgromadzeni Pabianiczanie oglądali je przez dwa dni trwania imprezy. Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania autorów prezentowanych filmów. Duże zainteresowanie Festiwalem zachęciło organizatorów do kontynuowania tej zacnej inicjatywy. Druga edycja ściągnęła do kina jeszcze większą widownię. Ponownie Pabianice odwiedzili offowi filmowcy z całego kraju.

 

  

Trzecia edycja Festiwalu Filmowego "Kocham Dziwne Kino" odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia 2014 roku w Kinie Tomi w Pabianicach. Nadesłane filmy zostaną zaprezentowane w dwóch sekcjach: konkursowej i pozakonkursowej. Przyznane zostaną trzy równorzędne nagrody (ZŁOTE MOLE). Jednego laureata wyłoni Jury, dwóch pozostałych wskaże publiczność.

Chcąc zachować niezależność i pełną swobodę przy oraganizacji naszej inicjatywy zdecydowaliśmy się skorzystać z nowej formy finansowania jaką jest crowdfunding.

Pozyskane fundusze przeznaczymy na następujące cele:

- drukowanie plakatów i ulotek promujących imprezę - ok. 600zł

- nagrody finansowe dla laureatów - ok. 800zł

- wykonanie statuetek Złotych Moli - ok. 300zł

- zakwaterowanie festiwalowych gości - ok. 800zł

- koszty manipulacyjne (prowizje, podatek) - ok. 1000zł

Jeśli uda nam się zebrać większą kwotę, niż ta, o którą się ubiegamy, nadwyżkę zamierzamy przeznaczyć na organizację kolejnej edycji Festiwalu.

                          

Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony oraz facebookowego profilu Festiwalu.

 

Patroni medialni

        

           

Media o Twoim projekcie:

Festiwal wisi na włosku

www.zyciepabianic.pl | 2014-05-29

Na organizację imprezy i nagrody dla zwycięzców pabianiczanie potrzebują 3.500 zł. Niby niedużo, ale pieniędzy nie ma. Aby zebrać kwotę, ogłosili się na portalu PolakPotrafi. Tu można wpłacić dowolną kwotę, która pomoże zrealizować projekt. Niestety, do tej pory udało się zebrać tylko 803 zł.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.06.2014 21:09