Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Alternatywny Klub Sportowy

Alternatywny Klub Sportowy "ZŁY"

Warszawa, Polska

Alternatywny Klub Sportowy "ZŁY" - pierwszy demokratyczny klub sportowy stolicy

Napisz wiadomość do Projektodawcy

24691 PLN z 21000 PLN

380 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.08.2016.

O tolerancję i demokrację w sporcie

O projekcie

AKS ZŁY to połączenie lokalnego sportu z uniwersalnymi wartościami. Zbudujmy w Warszawie klub opierający się na równouprawnieniu, tolerancji i demokratycznym podejmowaniu decyzji. Niech sport wreszcie służy ważnym sprawom.

Zbieramy środki na treningi dla obu drużyn męskiej i żeńskiej. Przyłóż rękę do powstania rewolucyjnej inicjatywy, która zmieni świat polskiego sportu.

 

 

 

 

Palące wsparcie dla Złego:

Klub jest nasz, jak i miasto przecie:Futbol jest okrutnie Zły:Czesław śpiewa, Czesław wspiera:Piłka to poezja, a poeta mówi dlaczego:AKS Brylu-ye-ye-yeah!Warszawa Kobiet - po sportowemu:ZŁEGO wsparcie na długim dystansie:Zło wciąga Żelazo:

23.06.16 - Zaczynamy!

Dziś rusza zbiórka na rzecz pierwszego prawdziwie demokratycznego klubu sportowego w Polsce. Wy nas wspieracie, a my się już zabieramy za pakowanie nagród :) 

 

 

 

Nasza inicjatywa to próba połączenia demokracji ze światem futbolu – dwóch wielkich odkryć ludzkości :) Teraz pora na Polskę. Dokładając cegiełkę do naszego rozwoju, wspierasz

> inicjatywę oddolną i wspólne działanie,

> ducha fair play i tolerancji,

> równouprawnienie i wielki powrót do społecznej roli sportu.

Alternatywny Klub Sportowy ZŁY to pierwsza taka inicjatywa w tej części Europy: demokratyczny klub, który powstaje od zera i promuje pozytywne wzorce kibicowania. Stawiamy na drużyny piłkarskie – damską i męską – obie są dla nas równie ważne. Wśród zawodników i trenerów spotkasz obywateli Czeczenii, Izraela, Macedonii, Polski, Ukrainy, Wietnamu i kilku innych krajów.

Niektórzy z nich należą do stowarzyszenia, a przez to stają się współwłaścicielami klubu – tak jak kibice, wolontariusze i przyjaciele naszej inicjatywy. Chcesz pomóc w szerzeniu takiego „zła” i poczuć, że wreszcie coś naprawdę zależy od ciebie? Nasze struktury są otwarte – zapraszamy każdego, kto podziela nasze wartości. Kluczowe decyzje podejmujemy demokratycznie na zebraniach całego stowarzyszenia.

Nasza nazwa nawiązuje do tytułu wspaniałej książki opisującej zakamarki powojennej Warszawy. Polska stolica zawsze była miejscem spotkań różnych kultur. Chcemy pielęgnować tę wielką wartość i cieszyć się nią na meczach naszych drużyn i podczas wszystkich inicjatyw społecznych i kulturalnych, których jesteśmy animatorem (spotkania, koncerty, wystawy...). W planach mamy też założenie niebawem drużyn młodzieżowych. Już teraz organizujemy weekendowe warsztaty sportowe nad Wisłą dla najmłodszych. Chcemy, by piłka nożna wreszcie kojarzyła się z najważniejszymi wartościami społecznymi.

Barwni ludzie, różne środowiska, przyjacielska atmosfera, sportowe emocje, kulturalny doping, obywatelska aktywność na rzecz budowania klubu i realny wpływ każdego na decyzje – oto AKS Zły, nowa jakość w polskim sporcie.

Wesprzyj nas, aby ten piękny sen mógł stać się rzeczywistością.

Crowdfunding pozwala wesprzeć projekt wszystkim osobom podzielającym nasz punkt widzenia. Nie podoba nam się obecna duszna atmosfera w najpopularniejszym polskim sporcie, dlatego zadbamy o lepszą. Jesteśmy pewni, że jest nas więcej w całym kraju.

 

 


Wbrew nazwie chyba nie jesteśmy tacy źli… Na pewno jednak mamy „źle” w głowach i żyjemy z tym już prawie rok. Razem mimo różnic. Jesteśmy z tej różnorodności dumni, bo czerpiemy z niej siłę. Łączy nas nie tylko piłka – łączy nas wspólna wizja tego, jak piłka może łączyć ludzi.

Wszystkich pracujących na rzecz AKS-u wyliczyć nie sposób. Twarzą całej inicjatywy – tak jak w piłce nożnej – ma być kolektyw, nie gwiazdy. Każdy daje z siebie dużo i ma tyle samo do powiedzenia, gdy nadchodzi moment decyzji. Formalnie na czele Stowarzyszenia AKS ZŁY stoi Karolina Szumska, na co dzień asystentka prezesów w dużej firmie, po godzinach rekompensująca to sobie jako prezeska zawiadująca gromadą „złych” asystentów :) Pomaga jej kilkadziesiąt osób, a wśród nich:

  • niestrudzona animatorka koncertów benefitowych i kontaktowe okno na świat Małgorzata Majer (dokumentalistka pleneru), której piesek ma wzorcową frekwencję na spotkaniach organizacyjnych,
  • dbający o uciążliwą robotę papierkową Piotr Rosikoń (filolog anglista w firmie lokalizacyjnej, nieoficjalnie punkrockowy gitarzysta i wokalista),
  • nasz niestrudzony fotokronikarz i dobry duch Piotr Maniszewski (pracownik firmy ubezpieczeniowej), który bez aparatu nie wychodzi z domu,
  • oraz koordynator tysiąca „złych” spraw i bezlitosny orędownik trzeźwego podejścia do idealistycznych planów Michał Podgórski (od dwóch dekad logistyk z branży AGD, przedsiębiorca na swoim).

 

A to tylko pięć twarzy (i psia mordka) z szerokiego demokratycznego grona. UWAGA! Po paru miesiącach możemy z dumą ogłosić, że do rozrastającej się rodziny AKS-u należą też piłkarki i piłkarze, a także ich wymagający szkoleniowcy: Danuta Wojciechowska i Antonio Shehadi.

Skontaktuj się z nami!

Karolina Szumska

Prezeska Stowarzyszenia Alternatywny Klub Sportowy ZŁY

akszly@gmail.com

facebook.com/akszly

 

 

(kilka przykładów)

  • Wynajem pełnowymiarowego boiska na jeden trening
    (ok. 300–400/godz.)

(1,5-godzinne treningi 2x/tydz. na każdą sekcję, domowe mecze sparingowe i ligowe drożej, choć rzadziej, bo średnio ok. raz na 2 tyg. – razem ok. 50 tys. zł za sezon)

  • Opłaty klubowe za licencję (100), wpisowe (200), składkę (50/mies.), „uczestnictwo” (500). Opłata zawodnicza za zgłoszenie – 20/gracz

(mamy ok. 50 piłkarek i piłkarzy; razem z w/w opłatami
– ponad 2,5 tys. zł za sezon
)

  • Opłata za trójkę sędziowską – 190/mecz domowy; opłata za ratownika medycznego – 250/mecz domowy

(ok. 11 meczów ligowych panów, ok. 11 meczów ligowych pań
– razem ok. 10 tys. zł za sezon
)

  • Sprzęt sportowy – stroje meczowe, getry, piłki treningowe, dobre piłki meczowe, minibramki, woda dla zawodników, pachołki, tyczki, znaczniki, płotki, siatki, pompki…

(razem ok. 3-4 tys. zł – to wydatek jednokrotny lub raz na kilka sezonów, poza wodą dla zawodników)

 

ZATEM…

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas, a my odwdzięczymy się

upominkiem związanym z naszym klubem...

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Demokratyczna piłka w Warszawie

audycje.tokfm.pl | 2016-07-31

Klub inny niż wszystkie. AKS Zły wchodzi do gry

tvnwarszawa.tvn24.pl | 2016-07-24

Idea klubu narodziła się w praskich klubokawiarniach. Głównym pomysłem jest zmiana w polskiej piłce, nowy sposób kibicowania i zarządzania. Za miesiąc AKS Zły zadebiutuje w B klasie męskiej i w IV lidze kobiet.

AKS ZŁY – pierwszy taki piłkarski klub w Polsce!

mediumpubliczne.pl | 2016-07-23

Gdyby włodarze słynnej FC Barcelony znali warszawski klub AKS Zły, oddaliby im swoje hasło „więcej niż klub”, a potem opowiadaliby u siebie o tym polskim fenomenie? O pierwszym w Polsce demokratycznym klubie piłkarskim z Panią Prezes klubu, Karoliną Szumską i członkiem zarządu, Piotrem Maniszewskim, rozmawia Wojtek Żubr Boliński.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.08.2016 21:09