Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

trenerki zDolnego Śląska

trenerki zDolnego Śląska

Kłodzko, Polska

Jesteśmy trenerkami "Odysei Umysłu" zDolnego Śląska z ZSS w Kłodzku. Od 9 lat drużyny próbowały swych sił w konkursie, w każdej edycji zdobywając awans do Ogólnopolskiego Finału. Ku naszej wielkiej radości jedna z naszych drużyn otrzymała awans na Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych 23-28 maja 2017. Odyseuszki 5 lat pracowały na ten sukces, z niczego stworzyły COŚ i RAZEM. Ten awans jest dla nich ogromnym wyzwaniem, możliwością spełnienia marzeń, zaprezentowania swoich możliwości na światowym poziomie, po raz pierwszy reprezentowania szkoły i Polski na Mistrzostwach Świata.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11115 PLN z 10000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.05.2017.

KŁODZKIE ODYSEUSZKI DO USA

O projekcie

O NAS

Jesteśmy trenerkami sześcioosobowej drużyny Odyseuszek zDolnego Śląska, z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku. Sukces naszej drużyny polega na tym, że dziewczyny z niczego stworzyły COŚ i RAZEM. Nasze Odyseuszki otrzymały awans na Mistrzostwa Świata „Odysei Umysłu” do Stanów Zjednoczonych.

Jako trenerki przygotowujemy drużyny do rozwiązania dwóch rodzajów problemów, a mianowicie: jednego wybranego przez drużynę problemu długoterminowego w formie 8.minutowego przedstawienia i problemów spontanicznych czyli zadań-niespodzianek, gdzie uczą się działać w warunkach niedoboru czasu, środków, informacji, rozwijając umiejętności improwizacji, etc.

Drużyna przez kilka miesięcy samodzielnie przygotowuje: scenariusz, rekwizyty, dekoracje, kostiumy, muzykę, układ taneczny. Rozwiązanie problemu w umiejętny sposób łączy nauki humanistyczne i ścisłe, sztukę i technikę, umiejętności współpracy, praktycznego zastosowania wiedzy z różnych dziedzin, krytycznego myślenia, twórczego recyklingu, etc. My, jako trenerki, jesteśmy tylko moderatorkami.

O KONKURSIE "ODYSEJA UMYSŁU"

„Odyseja Umysłu” to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego  konkursu uczącego przede wszystkim kreatywnego, niestandardowego, krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów oraz współpracy, odpowiedzialności, autoprezentacji, szacowania kosztów, logicznego myślenia, etc. Konkurs składa się z Eliminacji Regionalnych, z Finału Ogólnopolskiego i Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych.

Korzenie „Odysei Umysłu” sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku na Uniwersytecie Rowana
w USA. Wiosną 1978 roku drużyny reprezentujące 28 szkół średnich ze stanu New Jersey wystartowały w pierwszym turnieju twórczego rozwiązywania problemów… W ten sposób narodziła się „Odyseja Umysłu”.

W 1989 roku ideę „Odysei Umysłu” sprowadziła do Polski prof. Józefa Sołowiej, psycholog twórczości z Uniwersytetu Gdańskiego.

W tym roku w finale ogólnopolskim wzięło udział 220 drużyn, wśród nich 2 drużyny z naszej szkoły. Ku naszej wielkiej radości, jedna z naszych drużyn, która od 5 lat reprezentuje naszą szkołę podczas  ogólnopolskiego finału w Gdyni, zdobyła możliwość reprezentowania Polski na mistrzostwach świata w Michigan State University w East Lansing w USA, w terminie 23-28.05.2017 roku.

BUDŻET

 przelot, transfer z/na lotnisko, wiza, zakwaterowanie i wyżywienie, ubezpieczenie, transport na miejscu to ok. 6.000,oo zł na uczestniczkę

DLACZEGO CROWDFUNDING

Pomóżmy RAZEM  drużynie Odyseuszek z Kłodzka zrealizować marzenia, podjąć wyzwania oraz reprezentować Polskę, powiat kłodzki i ząbkowicki na Mistrzostwach Świata „Odysei Umysłu” w Michigan w Stanach Zjednoczonych. Odyseuszki na ten AWANS pracują od 5 lat.

Pomocy finansowej szukamy w wielu miejscach - wysyłamy listy intencyjne do potencjalnych sponsorów, rozmawiamy z przedstawicielami lokalnego samorządu, pieczemy ciasta, zbieramy do skarbonki - specjalnie przygotowanej na ten cel przez naszych licealistów z III klasy.

Uważamy, że crowdfunding z definicji jest idealnym sposobem na uzyskanie pomocy finansowej.

Robimy wszystko, aby kilkumiesięczna praca Odyseuszek nie zakończyła się brakiem możliwości finansowania ich wyjazdu.

KONTAKT

zss@zss.klodzko.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.05.2017 16:04