Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jan Wawrzyniec Tuźnik

Jan Wawrzyniec Tuźnik

Lublin, Poland

Aktor­ lalkarz. Urodzony 21 marca 1988 r, w Lublinie.

Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, na kierunku­ aktorstwo. W przeszłości związany z Teatrem Wierszalin z Supraśla. Obecnie współpracuje z Czytelnią Dramatu oraz Pracownią Sztuczka z Centrum Kultury. Wieloletni instruktor teatralny, lektor, radiowiec.

Prywatnie? Zajawkowicz, fantasta, podróżnik i brodacz.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3098 PLN z 12000 PLN

65 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

25%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2015.

Klepisko- otwórzmy Teatr pod Kazimierzem Dolnym

O projekcie

 Jakiś czas temu "dostałem" do mojej dyspozycji pustą stodołę. Taki "prezent" przyszedł od strony moich kochanych rodziców. Mój Tata (też Jan Tuźnik) powiedział: "Jak chcesz coś robić, to stodoła stoi pusta...". Pomyślałem, że założę w niej teatr. Później okazało się, że projekt poszedł dużo dalej niż początkowo się spodziewałem. Ludzie uwierzyli w ideę. Zaangażowali się wiedząc, że nie będzie z tego pieniędzy. Włączyli się w inicjatywę za darmo, mimo iż są specjalistami w swoich dziedzinach takich jak: muzyka, aktorstwo, reżyseria, sztuki plastyczne czy grafika. 

Stodoła leży w Skowieszynku- malowniczej wsi oddalonej 4km od Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Jest to miejsce, w którym się wychowywałem, dlatego tym bardziej chciałbym wypromować to miejsce. Stworzyć coś niezwykłego. Na nazwę miejsca wybraliśmy słowo Klepisko. Wyraz oznacza ni mniej, ni więcej jak udeptaną ziemię w starego typu stodołach. Na takich placach pod strzechą przechowywano pszenicę. Tak samo w naszej stodole jeszcze rok temu mój ojciec przechowywał ziarno. My natomiast, jako zespół, chcemy uklepać sobie swoje własne miejsce na teatralnej mapie Polski.

 

 

Oficjalne otwarcie zaplanowaliśmy na połowę sierpnia(14-15). Będą to dwa dni pełne artystycznych przeżyć. Głównym punktem programu ma być pierwsza premiera naszego "Teatru na Klepisku". Jednak to nie koniec. W rozkładzie znajdą się również różnorakie warsztaty, wystawy fotografii, instalacje artystyczne, happeningi oraz koncerty.

Teraz może o samym przedstawieniu. Zostanie ono zrealizowane w oparciu o badania terenowe, które obecnie prowadzimy na terenie wsi. Zbieramy legendy skowieszyńskie, opowieści o dawnych czasach, historie pełne tajemnic.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Nasza Klepiskowa Rodzina powiększa się w bardzo szybkim tempie.
Właśnie dlatego na bieżąco będą pojawiać się tu kolejne nazwiska!

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Do realizacji tych wszystkich pomysłów, które codziennie przychodzą do naszych głów, potrzebujemy sprzętu. Zwłaszcza do tego pierwszego małego kroczku, jakim jest oficjalne otwarcie.

Oświetlenie w postaci reflektorów scenicznych, mikser do sterowania owym oświetleniem, cały zestaw nagłośnienia, mikser do audio, okablowanie. Kolejną pozycją, na którą potrzebujemy środków finansowych, to chociażby taka prozaiczna rzecz jak zapłacenie rachunku za prąd. Pieniądze zostaną przeznaczone również na materiały na scenografię oraz- co również jest bardzo ważne- promocję(wlepki, plakaty itp.)


 

Taka kwota pozwoli nam na zakup absolutnego minimum sprzętowego, promocję i bieżące wydatki oraz produkcję jednego przedstawienia teatralnego.


 

Kochani, tak jak już pisaliśmy wyżej: 12 tys. to absolutne minimum, za które możemy w ogóle wystartować. Jednak zakup profesjonalnego sprzętu scenicznego to bardzo droga "zabawa". Dlatego każda dodatkowa złotówka, pozwoli nam kupić więcej potrzebnych urządzeń, reflektorów, kolumn itd. Jest to o tyle ważne, że musimy mieć np. odpowiednie nagłośnienie, chcąc zapraszać w przyszłości najlepszych polskich muzyków.


 

Bo wierzymy w ludzką dobroć. Bo potrzebujemy "dobrego kopa" na początek. Jeżeli uda nam się zebrać tę kwotę, założymy fundację, dzięki której idea Klepiska stanie się sprawą rozwojową. Nasz projekt wyróżnia długofalowość pomysłu. Chcemy stworzyć coś trwałego i wierzymy, że ludzie chcą teatru pod Kazimierzem Dolnym. Pomysł powstał bardzo niedawno i nadal przecieramy oczy i zastanawiamy się jakim cudem,w tak krótkim czasie, udało się aż tyle zrobić. Zebrać niezwykłą grupę specjalistów. Porozmawiać z mieszkańcami. Założyć fanpage. Zaprojektować logo. Można tak wymieniać jeszcze długo. Mimo, że nie mamy jeszcze pieniędzy, już ruszyliśmy pełną parą.

Jesteśmy młodymi, zdeterminowanymi artystami, którzy lubią ciężko pracować nad czymś wartościowym. Wierzymy, że dzięki tym cechom zrealizujemy nasze marzenie jakim jest Klepisko.

 

 

- Jeżeli zbierzemy pieniądze mamy szansę stworzyć teatr w miejscu, gdzie do najbliższej takiej instytucji jest 50km. Być może na świat przyjdzie kolejne miejsce na alternatywnej mapie polskiego teatru. Miejsce, które funkcjonuje przez cały okrągły rok, a nie tylko w sezonie.

- Moja Mama(Anna Tuźnik) - polonistka, która pracuje jako pedagog od ponad 35 lat- chciałaby prowadzić tutaj regularny teatr amatorski dla młodzieży i dorosłych. Zawsze o tym marzyła i teraz może się to spełnić.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że aby Klepisko nie było tylko sezonową atrakcją, musimy wychodzić poza sferę teatru. Chcemy, aby była to przestrzeń sztuk wielu. Czasami galeria, czasami miejsce warsztatów artystycznych, sala koncertowa itd. Pomysłów mamy co nie miara!

- Pragniemy jako zespół założyć fundację. Takie sformalizowanie naszych działań pozwoliłoby nam na pozyskiwanie środków z różnego rodzaju grantów krajowych jak i międzynarodowych.

- Takie myślenie do przodu, daje nam perspektywę długofalowości projektu, szansę zbudowania czegoś trwałego.

 

 

Wszystkie podziękowania pojawią się na naszym fanpage'u bezpośrednio po zakończeniu projektu. Co do samych nagród, to w większości są to rzeczy unikatowe: linoryty, zakładki, torby itd. Ostateczny termin wysyłki(bądź też osobistego odebrania) nagród ustalamy sobie na grudzień. Termin niby odległy, ale i nagrody niezwykłe i ręcznie robione.

Fajnie będzie dostać od mikołaja Klepiskowe Gadżety!


 

 

mail: [email protected] //

tel: 791731073

W razie wątpliwości zapraszam też do spoktania twarzą w twarz.
W miarę dostępności czasowych postaram się zobaczyć z każdą zainteresowaną osobą. Możliwe miejsce(najprawdopodobniejsze) Skowieszynek, Kazimierz Dolny i okolice + Lublin.

Klepiskowy fanpage

Twórczość Ani "Biedrony" Pelc

Studio graficzne Anki Kaczyńskiej


Teatr, z którego wywodzi się większość naszych aktorów

Trio w, którym gra Michał Pszczółkowski

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Wianki na Rynku Kościuszki

akadera.bialystok.pl | 2015-07-07

Wianki na głowach przechodniów w centrum miasta to nie Sobótka tylko zapowiedź nowych wydarzeń kulturalnych.

Klepisko

dlakontrastu.pl | 2015-06-18

Zwykła, murowana stodoła wbrew pozorom może być bardzo kulturalnym miejscem. Szczególnie jeśli jej gospodarzem staje się aktor z prawdziwego zdarzenia. A wtedy nawet te resztki siana po kątach nie mają już żadnego znaczenia.

„Teatr na Klepisku” zbiera fundusze na profesjonalny sprzęt

centrum.fm | 2015-06-18

Profesjonalny teatr w stodole. Taki pomysł zrodził się w głowie Jana Tuźnika, aktora i instruktora teatralnego.

Chcą stworzyć alternatywny teatr dzięki platformie crowdfundingowej. Klepisko powstaje pod Kazimierzem Dolnym

centrum.fm | 2015-06-18

Zebrać wokół siebie społeczność, która da nam pieniądze na realizację naszego pomysłu. Przed takim zadaniem stoją osoby korzystające z tzw. platform crowdfundingowych.

Klepisko- otwórzmy Teatr pod Kazimierzem Dolnym!

domchemika.pl | 2015-06-17

Czy przyszło Wam kiedyś do głowy, żeby założyć profesjonalny teatr z siedzibą w stodole?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2015 11:11