Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Maryniak

Łukasz Maryniak

Tarnowskie Góry

Jestem student wzornictwa na GWSP w Gliwicach, wolontariuszem przy projekcie Made in Śląsk, oraz Łódź Design Festival. Projektowanie jest dla mnie poszukiwaniem odpowiedzi jak ludzką potrzebę zamknąć w formie funkcjonalnego przedmiotu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

108 PLN z 9500 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.05.2014.

KLAKO- klamerka do bielizny

O projekcie

3

Klako to projekt klamerki do bielizny, której budowa i nietypowy sposób użytkowania w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza codzienną czynność, jaką jest wieszanie prania. Do użycia klako wykorzystany jest naturalny podczas wieszania prania ruch całej ręki, w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku klamerek, przy których wykorzystuje się ścisk palców dłoni. Mechanizm klamerki redukuje siłę potrzebną do przypięcia klako do siły nacisku na materiał. Dzięki temu jest ona bardziej przyjazna dla użytkownika, co może okazać się szczególnie przydatne dla osób starszych, słabych fizycznie czy też chorych np. na zapalenie stawów, jednoczenie umożliwiając wieszanie nawet bardzo ciężkiego prania.

Nakładanie oraz zdejmowanie Klako.

4

 

Jest to przykład, jak projektowanie może wpływać na nasze codzienne życie nawet w tak prostej i jak może się wydawać oczywistej czynności, jaką jest wieszanie prania, a sama klamerka może stać się narzędziem, dzięki któremu parę minut wcześniej będziesz mógł napić się herbaty, delektując się słońcem, które suszy twoje pranie.

12

 

Do tej pory wykonany został model prezentacyjny wydrukowany 3D metodą proszkową. W dalszym ciągu potrzebne jest wykonanie serii w pełni funkcjonalnych prototypów, które umożliwią mi realizację badań użytkowych na zamierzonych grupach docelowych, poprawienie napotkanych błędów i profesjonalne przygotowanie projektu do konkursu make me 2014 dla młodych projektantów organizowanego podczas łódź design festival.9

Dlaczego taka kwota? Celem jest stworzenie serii prototypów do badań i testów. Tego typu praca jest stosunkowo kosztowna i wymaga stworzenia dużej ilości modeli. Profesjonalne biura projektowe potrafią wykonać ich setki, a nawet tysiące przy tak małym projekcie, jak klamerka do bielizny. Dlatego też podana kwota pozwoliłaby mi na bardzo dobre przygotowanie tego projektu.


Prototypy drukowane są techniką 3D. Dlaczego? Jest to najszybsza i najbardziej ekonomiczna metoda prototypowania tego projektu, mając na względzie szacowaną ilość prototypów, oraz fakt, że model wykonany jest z praktycznie identycznego materiału do tego docelowego, co pozwala mieć pewność, że prototyp w pełni odzwierciedla funkcjonowanie gotowego produktu. Dla porównania wykonanie formy do wtrysku może spokojnie kosztować nawet setki tysięcy złotych. Dlatego też wybór tej metody wydaje się najbardziej sensownym rozwiązaniem.15Możliwość dokończenia projektu oraz wysłanie go na konkurs byłoby dla mnie wielką szansą na dalszy rozwój jako młodego projektanta.

11

 

Dziękuje za wsparcie :)

 

1

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Innowacja w klamerce

designthinking.pl | 2014-04-03

Jednym z przesłań Design Thinking jest to, że innowacji nie trzeba szukać w wysokich technologiach. Może ona zaistnieć w nawet najbardziej prozaicznych przedmiotach – wszędzie tam, gdzie można coś zrobić łatwiej, prościej, użyteczniej.

Klako – projekt nietypowej klamerki.

domhobby.pl | 2014-03-31

Klako jest projektem klamerki do bielizny autorstwa Łukasza Maryniaka, studenta wzornictwa na GWSP w Gliwicach. Budowa klamerki oraz jej niekonwencjonalny sposób użytkowania znacznie ułatwia i przyspiesza powszednią czynność jaką jest wieszanie prania.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.05.2014 18:06