Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kino na Filipinach

Kino na Filipinach

Kraków, Polska

Trójka blogerów z misją stworzenia mobilnego plenerowego kina dla dzieciaków na Filipinach

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9328 PLN z 6000 PLN

70 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

155%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.06.2016.

Kino na Filipinach

O projekcie

Większość fantastycznych dzieciaków na filipińskiej prowincji kino zna jedynie z opowiadań. Postanowiliśmy przybliżyć im ten koncept organizując na wyspie, na której mieszkamy, a docelowo i poza nią, objazdowe kino plenerowe, czyli regularne turnee z projektorem i sprzętem audio. Akcja ma być w zamyśle projektem rozrywkowo-oświatowym, czyli nienachalnie łączącym przyjemne z pożytecznym. Chcemy bowiem w jego ramach poza klasyczną, uniwersalną kinematografią dziecięcą przemycić również edukacyjne produkcje zwłaszcza z zakresu ochrony środowiska i właściwego traktowania zwierząt. Uwierzcie, że jest w tym temacie sporo do zrobienia.

Coście za jedni?

Jesteśmy trójką zaprzyjaźnionych podróżników i blogerów zakochanych w Azji ze szczególnym wskazaniem na Filipiny. W tym ostatnim kraju mieszkamy od paru lat i to tu powstają teksty na nasze blogi, do odwiedzenia których serdecznie Was zapraszamy

Rafał - Szukajacprzygody.pl
Monia i Marych - poluzuj.pl

Pomysł chodził nam po głowach od jakiegoś czasu, bo Filipiny jako tymczasowy dom zaoferowały nam tak dużo, że naturalną jest potrzeba dawania czegoś od siebie i to już kolejna inicjatywa w tym kierunku. Wcześniej byliśmy zaangażowani w usuwanie skutków i pomoc ofiarom supertajfunu Yolanda, który spustoszył Filipiny w listopadzie 2013, braliśmy udział w inicjatywach społecznych, których celem była edukacja ekologiczna, regularnie z dzieciakami z pobliskiej szkoły w trakcie roku szkolnego dbamy o czystość plaży w naszej miejscowości.

'Kino na Filipinach' wystartuje na wyspie Siquijor w regionie Visayas, o tutaj:

Na co zbieramy?

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu oraz wynajęcie środka transportu, co umożliwi dotarcie nawet do najbardziej oddalonych miejscowości na wyspie. Pieniądze te oznaczają rotacyjne odwiedziny w położonych na uboczu, odosobnionych wioskach, do których kino plenerowe nigdy nie dotarło.

Osiągnięcie kwoty 8000zł pozwoli na wynajmowanie łodzi od miejscowych rybaków i rejsy na dwie sąsiadujące wysepki, na których elektryczność jest luksusem dostępnym parę godzin dziennie i dla niewielu. Wyższa kwota będzie również oznaczała możliwość wypożyczenia agregatu prądotwórczego.

Kwota 10000zł nie tylko pozwoli na spokojne długoterminowe funkcjonowanie projektu łącznie z zakupem generatora, ale również na zakup owoców dla dzieciaków przed każdym seansem, tak by pogadanki i prezentacje pedagogiczne kojarzyły się z czymś przyjemnym. Pamiętajcie, że naszym celem jest nie tylko rozrywka i promowanie kina ale również przy okazji edukowanie dzieci. Z realizacją projektu chcielibyśmy wystartować w połowie czerwca wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na Filipinach. 

Dziękujemy za uwagę i serdecznie zachęcamy do wsparcia. Gorąco pozdrawiamy z Filipin!!!

Poniżej galeria zdjęć. To właśnie dla takich dzieciaków będziemy robić kino

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.06.2016 14:02