Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kilwater

Kilwater

Poznań

Z otchłani wynurza się pięcio-instrumentowiec tnąc muzyczną taflę ostrzem dźwięków tworzących ślad Kilwatera. Rytm dzikiego bębna, gra psychodelicznej gitary i syk saksofonu przenika w głąb uszu smoków, syren i nimf..

Zespół muzyczny powstały w 2011 roku, w Poznaniu. Początkowo grając covery i kompozycje własne w stylu surf rockowym z czasem zaczął poszukiwania własnej, muzycznej drogi.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3766 PLN z 11100 PLN

54 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

33%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.04.2015.

Kilwater: Wydanie debiutanckiej płyty

O projekcie

 

Wybraliśmy projekt Polak Potrafi, bo mamy marzenia. Od dwóch lat pracujemy na nie, poświęcając im każdą wolną chwilę, szlifując warsztat i tworząc kolejne kompozycje. Niestety marzenia rozbijają się często o szarą rzeczywistość.

 

Mamy gotowy materiał na debiutancką płytę, a za sobą kilkanaście bardzo ciepło przyjętych koncertów. Spotykamy się także z dużą ilością pozytywnych opinii odbiorców. Jednak z braku środków na profesjonalne dokończenie rozpoczętych nagrań, nasza praca nad wydaniem pierwszego albumu grupy Kilwater stanęła... w polu.

 

Zdecydowaliśmy się na taką formę pozyskania funduszy, bo wierzymy w Waszą chęć pomocy przy realizacji marzeń, którymi będziemy mogli obdarzyć innych.

 

 

 

 

 

Kilwater powstał w 2011 roku w Poznaniu. Zaczęliśmy grać dzięki wspólnej fascynacji gatunkiem surf-rock z jednej strony, z drugiej - trochę dla żartu i oderwania się od odmiennej pop-elektroniki, wykonywanej przez założycieli zespołu, związanych wówczas z grupą Hellow Dog.

W początkowym okresie działalność zespołu opierała się na kompozycjach własnych, aranżacjach klasycznych tematów w stylu surf-rockowym oraz kilku coverach. Po czasie kompletując nowy skład, odrodziliśmy się w nowej, dojrzalszej formie.

 

 

 

Postawiliśmy na wykonywanie tego, co nas muzycznie spaja. Połączenie różnej charakterystyki gry muzyków otwartych na eksperyment, dało fuzję zróżnicowaną brzmieniowo i artykulacyjnie.

 

Mocna, rockowa perkusja wspomagana przez głęboki bas, spotkała się z delikatnym saksofonem i fletem, wymieniającym muzyczne zdania z nerwową gitarą i zwariowanymi klawiszami. Zdecydowaliśmy nie bać się improwizacji, dać utworom przestrzeń, stworzyć ciekawe i intrygujace opowieści.

 

 

 

 

Fascynują nas melodie brzmieniowo niepokojące, czasem trudniejsze, czasem proste do zanucenia. Nie rezygnując z rytmiki i brzmienia, które urzekło nas w surf-rocku, dołożyliśmy nutkę jazzowo-funkowej imaginacji i własny groove. Wytworzył się przez to klimat filmowy, poruszający wyobraźnię i niosący ze sobą zróżnicowane nastroje. Z biegiem czasu, już jako zgrana grupa, rozpoczęliśmy poszukiwania własnej muzycznej drogi, odpływając w nieznanym kierunku.

To jak spotkanie psychodeliczno - komiksowego Quentina Tarantino z onirycznym Davidem Lynchem.

 

 

   

 

 

Do tej pory zagraliśmy kilkanaście koncertów, m.in. jako support przed VooVoo, w ramach konkursu Demostacja, w cyklu „Gramy u Siebie” w Centrum Kultury Zamek, a także na festiwalach: Cienka Biała Linia, Przyjaciół Meskaliny, czy Spring BreakFestival. Kilwater uświetnił także swoim występem galę wręczenia nagród na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Short Waves.

 

Kontakt z nami:

FACEBOOK, mail: kilwater.band@gmail.com  

  

 

fragmenty z sesji nagraniowej w Albert Hofmann Studio

 

 

Debiutancka płyta zawierać będzie kilkanaście utworów instrumentalnych oraz kilka piosenek, w których zaśpiewają m.in. Gosia "Siara" Witkowska i Peter J.Birch. Każda z kompozycji opowiada inną historię, niesie odmienne emocje i dynamikę. Są niczym wyrafinowane opowieści, w których bohaterami są dźwięki.

 

Na albumie przedstawimy historie z podwodnych głębin i wesołe surf-rockowe anegdoty; progresywne suity zahaczające czasem o blisko-wschodnią melodykę; piosenkę w stylu gangsta-country oraz nadające się do pogwizdywania ciepłym latem dancingowe melodie.

  

 

 

Wydanie, tłoczenie cd: 4000 zł

Nagrania, produkcja: 3000 zł

Mastering: 1500 zł

Grafika: 1000 zł

Promocja: 1000 zł

Prowizja: 1000 zł

 

Po przekroczeniu progu deklarowanej kwoty o dwa tysiące złotych zrealizujemy dodatkową EPkę z utworami, które nie zmieszczą się na płycie.

Po przekroczeniu progu o kolejne trzy tysiące złotych, nadwyżkę przeznaczymy na sfinansowanie clipu. 

 

By wyrazić wdzięczność wobec wszystkich decydujących się wesprzeć nasz projekt dowolną dotacją, przygotowaliśmy zestaw oryginalnych nagród:

 

Podziękowanie na fan-page'u

Podziękowanie specjalne w wersji video

Wlepki z logo zespołu

Fotografię z sesji nagraniowej

Limitowany plakat ze zdjęciem zespołu

Oryginalne indyjskie kadzidła

Magnesy z logo zespołu

Paczka ciastek upieczonych przez lidera zespołu

Bilety na koncert Kilwatera

Płyta cd z podpisami członków zespołu + bonusowe nagrania

Płyta w wersji cyfrowej + bonusowe nagrania

Dzwonek na telefon nagrany przez nas w mp3

Godzinna lekcja gry na wybranym instrumencie (gitara, perkusja, bas, klawisze)

 

   

    

 

 

Udostępniając link, mówiąc o naszym projekcie znajomym pomagasz nam dwukrotnie! 

 

 

 GoogleFacebook, Band.pl,  Soundcloud,  Musicface

Media o Twoim projekcie:

Muzycy zbierają pieniądze przez internet. Chcą wydać płytę

poznan.gazeta.pl | 2015-03-23

Płynąca łódź zostawia za sobą ślad, który przecina taflę wody. Jego fachowa nazwa to kilwater. Tak samo nazywa się poznański zespół, który chciałby zostawić muzyczny ślad na płycie. Do tej pory się to nie udało. Przyczyna jest prosta - brak funduszy. Ale teraz muzyków można wesprzeć przez polakpotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.04.2015 21:09