Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sonia Egner

Sonia Egner

Katowice, Poland

Sonia Egner - tancerka, choreograf urodzona w Katowicach. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Ukończyła studia na wydziale tańca w Codarts, Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendystka programu Erasmus na wydziale choreografii w Institut del Teatre w Barcelonie. Brała udział w wielu festiwalach i warsztatach tanecznych, pobierała lekcje w Merce Cunningham Dance Studio w Nowym Jorku. Swój staż odbyła w zespole Introdans w Arnhem w Holandii. Podczas pobytu zagranicą brała udział w wielu projektach multidyscyplinarnych.
W marcu 2014 odbyła się premiera jej multidyscyplinarnego filmu krótkometrażowego MIGRACJE III, będącego częścią Projektu Migracje, którego jest pomysłodawczynią. https://www.facebook.com/migracje.projekt
Od października 2013 studentka zarządzania międzykulturowego w szkole zarządzania Uniwersytetu Śląskiego oraz zawodniczka sekcji aerobiku sportowego UŚ.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3140 PLN z 3078 PLN

67 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2015.

Kierunek Dordrecht - Mistrzostwa Europy w Aerobiku...

O projekcie

Jesteśmy Sekcją Aerobiku Sportowego Uniwersytetu Śląskiego istniejącą od 2010 roku. Nieprzerwanie od 2011 roku nasi zawodnicy zdobywają liczne osiągnięcia na Akademickich Mistrzostwach Śląska i Polski. 

CO TO JEST AEROBIK SPORTOWY?

Aerobik Sportowy jest sportem wywodzącym się od tradycyjnego aerobiku, w którym ruchy o dużej intensywności oraz elementy o różnym stopniu trudności wykonywane są do muzyki. Aerobik Sportowy łączy w sobie elementy akrobatyki sportowej i gimnastyki w połączeniu z muzyką, tańcem i choreografią. 
Jest to dyscyplina uprawiana przez kobiety i mężczyzn. Konkurencje w których rywalizują zawodnicy: indywidualna kobiet, indywidualna mężczyzn, par mieszanych i zespołowa.

Na świecie aerobik sportowy cieszy się dużą popularnością, niestety w Polsce istnieje tylko na poziomie akademickim - nie posiadamy oficjalnej federacji. 
Mamy nadzieję, że wkrótce wraz ze wzrostem popularności tego sportu zmieni się to. 
Obecnie, sami musimy pokrywać koszty wyjazdów na zagraniczne zawody. 
W zeszłym roku udało nam się uzbierać odpowiednią kwotę i dwie zawodniczki Sekcji Aerobiku Sportowego UŚ pojechały na Mistrzostwa Europy w Aerobiku Sportowym 2014 do Wiednia, gdzie godnie reprezentowały nasz kraj. 

NASZ CEL

W tym roku aż trzy zawodniczki przygotowane są do wyjazdu na Mistrzostwa Europy
w Aerobiku Sportowym, które odbędą się 12 - 15 maja 2015 w Dordrechcie w Holandii. Podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się 24-26 kwietnia 2015 w Katowicach, zaprezentowały najwyższy poziom swoich umiejętności i tym samym zdeklasowały pozostałe zawodniczki ze wszystkich Uniwersytetów w Polsce, zdobywając komplet medali w konkurencji solistek i złoto w konkurencji trójek, są to kolejno: Natalia Mordarska, Sonia Egner i Karolina Zasada.

Świetne przygotowanie zawodniczki zawdzięczają swojej trenerce, pani mgr Katarzynie Ostrowskiej, byłej akrobatce AWF Katowice. 

 

O NAS - ZAWODNICZKI SEKCJI AEROBIKU SPORTOWEGO

Natalia Mordarska

W latach 2001 - 2006 zawodniczka akrobatycznego klubu KS „Start” Bielsko-Biała. W akrobatyce sportowej zajmowała wysokie miejsca w konkurencji trójek kobiet. 
W latach 2006 - 2009 reprezentowała klub AZS AWF Katowice - w skokach na ścieżce: I miejsce; drużynowo: Mistrzostwa Polski Seniorów Katowice 2007.

W latach 2011 - 2015 główna reprezentantka Uniwersytetu Śląskiego sekcji Aerobiku Sportowego w zawodach akademickich:
I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska, konkurencja: dwójki mieszane, Katowice 2011;

I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska,konkurencja: solistki, Katowice 2012;
2x I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska,konkurencja: solistki i trójki, Katowice 2014.
III-krotna Mistrzyni Polski, konkurencja solistki; kategoria: Uniwersytety; Akademickie MistrzostwaPolski Wrocław 2012; Katowice 2013; Katowice 2014.
2x I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Ślaska, konkurencja: solistki i trójki, Katowice 2015.
II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, konkurencja: solistki, kategoria: Uniwersytety oraz I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, konkurencja: trójki, kategoria: Uniwersytety, Katowice 2015.

Sonia Egner

 Tancerka/Choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu; Ukończyła studia na wydziale tańca w Codarts, Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendystka programu Erasmus na wydziale choreografii w Institut del Teatre w Barcelonie. Brała udział w wielu festiwalach i warsztatach tanecznych, pobierała lekcje w Merce Cunningham Dance Studio w Nowym Jorku. Swój staż odbyła w zespole Introdans w Arnhem, Holandia.

Od 2013 roku należy do sekcji aerobiku sportowego AZS Uniwersytetu Śląskiego i od samego początku uzyskuje bardzo dobre osiągnięcia:
I miejsce w klasyfikacji generalnej Otwartych Mistrzostw Śląska w Aerobiku Sportowym, Katowice 2014.
III miejsce w klasyfikacji uniwersytetów w Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym Katowice 2014.
II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska, konkurencja: solistki i I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska, konkurencja: trójki, Katowice 2015.
2x I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, konkurencja: solistki i trójki, kategoria: Uniwersytety, Katowice 2015.

Karolina Zasada

W latach 2005 - 2013 zawodniczka klubu DOSiR Sokolnia Chorzów. 
W akrobatyce sportowej zajmowała wysokie miejsca, w konkurencji: trójki kobiet m.in.: II miejsce,
Mistrzostwa Polski Juniorów, Chorzów 2012 - I klasa sportowa oraz III miejsce, Mistrzostwa Polski Seniorów, Warszawa 2012 - klasa mistrzowska.

W latach 2013-2014 reprezentantka Uniwersytetu Śląskiego sekcji Aerobiku Sportowego w zawodach akademickich:
I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska, konkurencja: trójki, Katowice 2014.
III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska, konkurencja: solistki, Katowice 2014.
III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, konkurencja: trójki, kategoria: Uniwersytety, Katowice 2014.
II i III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, konkurencja: solistki, kategoria: Uniwersytety, Katowice 2014, Katowice 2013.
II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska, konkurencja: solistki i I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska, konkurencja: trójki, Katowice 2015.
• I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, konkurencja: trójki, kategoria: Uniwersytety, Katowice 2015.

JAK NAS WESPRZEĆ? 

Do wyjazdu na Mistrzostwa Europy pozostało niewiele czasu, ale jesteśmy zdeterminowane i wierzymy, że się uda!
Uczelnia nie jest w stanie nam pomóc finansowo, miasto też odmówiło dotacji, w związku z czym zwracamy się do Was - wszelkich miłośników sportu lub po prostu ludzi pełnych pasji, którzy zechcą nas wesprzeć i pomóc osiągnąć zamierzony cel. 


Kosztorys całego wyjazdu:

  • 1556 zł - noclegi ze śniadaniami dla całego zespołu i trenerki
  •  600 zł - opłata licencyjna (150 zł od osoby x 4)
  •  645 zł - opłata startowa (40 euro od osoby x 4) 
  •  koszty przejazdu do Holandii i z powrotem - pokrywamy same
  • 277,52zł-prowizja portalu

Łącznie brakuje nam 3078, 52 zł do zrealizowania celu.

Pomożecie? :)


Pozdrawiamy: dziewczyny z Sekcji Aerobiku Sportowego!

PROMO WIDEO

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2015 18:06