Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jan Kiliński

Jan Kiliński

Warszawa, Polska

Pasjonat grawitacji rowerowej. Zawodnik rowerowy w latach 2000-2007. Projektant rowerów Dartmoor-Bikes. Instruktor kolarstwa grawitacyjnego. Właściciel firmy DIRT IT MORE wspierającej rozwój kolarstwa w Polsce. Odpowiedzialny za budowę wielu tras rowerowych w Polsce w tym pod takie projekty jak JoyRide Bikepark Kluszkowce, RedBull Piano Ride. Od lat wspiera rozwój warszawskiej górki Kazoorki dbając żeby było to miejsce przyjazne każdemu rowerzyście.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12321 PLN z 3500 PLN

192 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

352%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.04.2016.

Renowacja toru rowerowego 'Kazoorki'

O projekcie

Cześć!
Jesteśmy grupą rowerowych zapaleńców, pasjonatów, ale też profesjonalistów, którzy potrzebują Waszego wsparcia w odbudowie kultowej warszawskiej miejscówki Górki Kazoorki. Górka została przez zimę zdewastowana przez pogodę, ale też rozjechana przez quady i samochody. Działamy dzielnie, ale żeby przywrócić górce pełną funkcjonalnosć i żeby każdy rowerzysta jak najszybciej mógł z niej korzystać potrzebujemy koparki. Prosimy Was o wsparcie w pozyskaniu funduszy na wypożyczenie na 2 dni dużej koparko-ładowarki. W zamian odwdzięczymy się wspaniałym miejscem do wspólnej konsumpcji czasu na 2 kołkach :)

 

 

Miejsce:

 

Warszawska Góra Trzech Szczytów znajduję się obok osiedla przy ulicy Kazury. Została usypana z ziemi wywożonej z budowy warszawskiego metra i ursynowskich osiedli. Od ponad 20 lat jest miejscem nieustannie związanym z jazdą na rowerze górskim. Już 15 lat temu powstał tu pierwszy tor dualowy, a później przeznaczony do czteroprzełaju - “4X”. Z czasem powstawały tu kolejne dziko wykopane trasy i hopy. Na przestrzeni lat odbyły się tu dziesiątki większych i mniejszych zawodów. Niestety górka nie jest zalegalizowanym parkiem rowerowym, a wszystkie trasy, które powstały, zostały zbudowane bardziej za przyzwoleniem, niż pozwoleniem. Pomimo tego Kazoorka jest miejscem, w którym jak w żadnym innym w Warszawie, kwitnie życie rowerowe. To wyjątkowe miejsce w skali Polski. Każdego słonecznego, ciepłego popołudnia można tu spotkać rowerzystów w każdym wieku i stopniu zaawansowania. W weekendy ustawiają się kolejki do zjazdu, a lokalni mieszkańcy biwakującej na zboczach górki i z zachwytem podziwiają zmagania odważnych kolarzy.

Link do mapy 

 

O nas:

 

Jesteśmy grupą entuzjastów kolarstwa górskiego, która od lat nie tylko bawi się tym sportem, ale też działa na rzecz jego rozwoju. Nie jesteśmy ludźmi znikąd i bardzo dobrze znamy się na tym co chcemy zrobić. Reprezentuje nas miedzy innymi Jan Kiliński budowniczy tras i projektant rowerów, oraz Piotr Krajewski, Mistrz Polski w Dirt Jumpingu, instruktor, sędzia sportowy. Jan od 2009 roku prowadzi firmę Dirt It More, budującą trasy rowerowe w całym kraju. Budujemy tory pod zawody, realizujemy produkcje filmowe, jak i stałe elementy infrastruktury. W 2015 roku budowaliśmy tor rowerowy pod duży międzynarodowy projekt Red Bull Piano Ride.

Od lat wspólnie tworzymy Warszawską Kazoorkę, które jest miejscem otwartym dla każdego rowerzysty bez względu na wiek i umiejętności

 

 

Projekt:

 

Przez brak wystarczających środków, brak długoterminowego planu i niezależną, dziką rozbudowę górki przez rożne grupy rowerzystów, jej stan pozostawia dużo do życzenia. Dodatkowo nakładają się na to zniszczenia spowodowane przez zimę, motocyklistów i quady. Jak co roku złapaliśmy za łopaty, grabie, miotły, żeby wspólnie przygotować naszą górkę na sezon. Niestety prac jest bardzo dużo i nie jesteśmy w stanie ukończyć wszystkich prac bez koparki. Dzięki dwóm dniom używania koparki możemy wyrównać całościowo teren obok hop, dosypać boki przeszkód, zasypać dziury, zbudować proste odpływy, podwyższyć przeszkody na pumptrucku i małych stolikach. Dzięki tym pracom górką będzie nie tylko bardziej przyjazna każdemu rowerzyście, ale też bezpieczniejsza i bardziej estetyczna.

Wszystkie prace ukończymy najpóźniej do połowy maja.

 

 

 


Kosztorys:

 

Cała kwota 3500zł zostanie przeznaczona na wynajęcie na dwa dni dużej koparko-ładowarki z operatorem, zapewnienie jej strzeżonego parkingu na noc, pokryje koszty transportu, oraz koszty paliwa.

 

Jeśli przekroczymy tą kwotę zrobimy jeszcze więcej:

 

4000zł - cały wzruszony i wyrównany teren, oraz boki skoczni ziemnych obsiejemy trawą, nawieziemy i zadbamy o nawodnienie.

 

5000zł - dobudujemy dodatkową pętlę pumptrucka, dwukrotnie zwiększając jego długość. Pumptruck to ulubione miejsce wszystkich małych rowerzystów i nie tylko.

 

6000zł - budowa wybicia rowerowego w formie kontenera/blaszaka. Brakuje nam bezpiecznego miejsca, gdzie możemy chować nasze narzędzia takie jak: łopaty, grabie, taczkę, sito do ziemi itd. Stalowe, obudowane wybicie, będzie zamykane na zamek, dzięki czemu będziemy mieli zawsze dostęp do narzędzi kiedy pojawi sie potrzeba poprawienia toru.

8000zł - kompleksowa renowacja toru 4x. Adaptacja na 2 równoległe trasy:

1. Amatorską linie typu trail (obnizenie najwiekszych przeszkód, wypłynnienie przejazdów)

2. Zaawansowaną linie typu a-line (wieksze hopy o dużej płynności)

 

9000zł - kompleksowa renowacja wszystkich wybić dirtowych i dobudowanie pośredniej linni hop w sekcji dirtowej.

 

10000zł - Przygotowanie oficjalnego wydarzena otwierajacego trasy po renowacjach. Prawdziwe święto wszystkich rowerzystów. Warsztaty rowerowe, pokazy technik jazdy, pokazy ewolucji na hopach, grill i wspólna jazda w świetnej rowerowej atmosferze.

 

Każde dodatkowe pieniądze zostaną przekazane na zakup nowych narzędzi takich jak jak nowa taczka, grabie, baniak 1000l na wodę, farby i pędzle do odmalowania starych wybić.



 

  

Nagrody:

 

10zł - mailowe, indywidualne podziękowania,

 

15zł - podziękowania na Facebookowym profilu Bikepark Kazoora,

 

25zł - podziękowania na Facebooku + breloczek z łańcucha rowerowego,

 

30zł - konsultacja telefoniczna z Janem Kilińskim dotycząca tematu grawitacji rowerowej, dobrania sprzętu, dopasowania go, wyjazdu na rower, miejsc rowerowych, zagadnienia związane z budową skoczni i torów rowerowych,

 

30zł - oryginalna naklejka rowerowego obywatela naszej górki + podziękowania,

 

40zł - indywidualne podziękowania w formie wideo z Kazoorki + breloczek z łańcucha,

 

50zł - indywidualna 45-minutowa sesja zdjęciowa na Górce Kazoorce, z rowerem lub bez. W ramach sesji obrobienie i przekazanie w formie cyfrowej 6 zdjęć do prywatnego użytku,

 

70zł - udział w 2-godzinnym grupowym szkoleniu MTBacademy z techniki jazdy w terenie. Szkolenie specjalnie dla wspierających projekt. Limit 10 osób,
URUCHAMIAMY DRUGĄ GRUPĘ 10-cio osobową

 

100zł - przegląd regulacyjny w niedaleko zlokalizowanym od górki sklepie rowerowym Kazoora.pl o wartości 105 PLN (kontrola i regulacja napędu, hamulców, łożysk, geometrii kół, sprawdzenie połączeń i stanu ogumienia) limit 3 serwisy (cała kwota zostanie przekazana na projekt)

 

 

 

 

120zł - podstawowy serwis rowerowy o wartości 150 zł w sieci sklepów rowerowych AirBike. Sieć sklepów Airbike już od ponad 15 lat wspiera naszą górkę, zawodników i zawody się tu odbywające. Airbike był też fundatorem koparki, która w zeszłym roku usypała dotychczasowa linie pumptracka. limit 4 serwisy (cała kwota zostanie przekazana na projekt),

 

 

 

 

150zł - indywidualne, godzinne szkolenie z Piotrem Krajewskim, lub Janem Kilińskim. Instruktorami MTBacademy

 

 

 

150zł - jednodniowe wypożyczenie dowolnego roweru z centrum testowego Dartmoora. Wraz z początkiem maja rusza centrum testowe rowerów polskiej marki Dartmoor-Bikes na ulicy ul.Dereniowej 6. Średnia cena jednodniowego wypożyczenia roweru wynosi 199zł/doba Nagroda limitowana do 3 wypożyczeń!


 

 

 

1500zł - dwudniowy wyjazd rowerowy do BikeParku Kluszkowce, z noclegiem, karnetem oraz opieką instruktora,

8000zł -  roczny tytuł mecenasa/sponsora górki rowerowej, zawarty w nazwie miejsca na Facebooku, Instagramie. Naniesienie wyraźnego logo na wszystkie drewniane wybicia na naszej górce.

Jesteśmy zwarci i gotowi! Czekamy na Wasze wsparcie żeby zrobić to jeszcze lepiej!


Jeśli macie jakiekolwiek pytania, pytajcie:

tel. 504176933

email: jan.kilinski@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/bikeparkkazz/

Media o Twoim projekcie:

Zbierają pieniądze w internecie na modernizację kultowej miejscówki dla rowerzystów

warszawa.wyborcza.pl | 2016-04-24

Pasjonaci rowerów chcą uporządkować tor na górce Kazurka na Ursynowie. W serwisie PolakPotrafi.pl zbierają pieniądze na wynajęcie koparki. Potrzebowali co najmniej 3,5 tys. zł, mają już ponad 10 tysięcy. Zbiórka trwa do wtorku.

Polak Potrafi – Bike Park Kazoora

43ride.com | 2016-04-16

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się zbiórki crowdfundingowe. Jest to forma finansowania społecznego przeróżnych pomysłów, czyli działa na zasadzie: wrzucasz do sieci swój pomysł, opisujesz go, a jeśli ludziom się spodoba i sfinansują go, przechodzisz do realizacji. Proste? Proste! Taka forma finansowania przyjęła się ostatnio także w kręgach rowerowych. W ostatnim czasie ogromnym sukcesem okazała się zbiórka na budowę tras w Masywie Ślęży, czyli projekt Suliwoods. Organizatorzy z założonych 19.000zł zebrali aż 83.612zł !!! Tym razem przyszła kolej na warszawską górkę Kazurkę, czyli szumnie nazywany Bike Park Kazoora.

Chcą naprawić tor rowerowy na Górce Kazurce. Zbierają fundusze

www.haloursynow.pl | 2016-04-14

Grupa rowerowych zapaleńców zbiera pieniądze na renowację toru rowerowego "Kazoorki" na stoku Góry Trzech Szczytów. - Chcemy naprawić tor zniszczony podczas zimy i spłacić dług wdzięczności wobec tych, którzy kiedyś dbali o Kazurkę - mówią rowerzyści, którzy uprawiają na górce jazdę grawitacyjną.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.04.2016 23:11