Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Spełniamy Dziecięce Marzenia

Spełniamy Dziecięce Marzenia

Bytom, Polska

URZECZYWISTNIAMY MARZENIA DZIECI

Stowarzyszenie „Spełniamy Dziecięce Marzenia” to inicjatywa mająca na celu docieranie do marzeń dzieci i ich realizację. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie projektów związanych z rozwojem młodych ludzi oraz stymulowanie rozwoju uczniów utalentowanych i z pasją.

Poza realizacją projektów skierowanych do dzieci, aktywizujemy lokalną społeczność, szczególnie poprzez organizację imprez społeczno – kulturalnych integrujących mieszkańców. Przedstawiamy różne formy spędzania czasu wolnego i rozwijania zainteresowań, wspieramy inicjatywy edukacyjne, kulturalne i rekreacyjne, angażując w ich realizację różne środowiska.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12902 PLN z 99966 PLN

154 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.06.2016.

ReAnimacja Stołówki - Karmimy Kulturą

O projekcie

 

 

Celem naszego projektu jest

ożywienie przestrzeni szkolnej jadalni

i modyfikacja jej funkcji "po godzinach"

Dotychczas bura, z niewykorzystanym potencjałem przekształci się w miejsce tętniące życiem, sprzyjające idei zdrowego odżywiania w przyjaznym otoczeniu.

 Sprawcami ReAnimacyjnego zamieszania są dzieci.

Zadaliśmy niedawno uczniom Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu, którą wspieramy, pytanie o marzenia odnośnie szkoły - co chcieliby w niej zmienić. Okazało się, że nie nauczycieli, nie ilość zadań domowych.

Zaskoczyli nas pragnieniem - chcą stołówki jak z "Akademii Pana Kleksa" - pełnej czarów, przyjaznej, barwnej, tętniącej życiem. Dzieci zainspirowały nas do projektu:

Modernizacja wnętrza stanowi jednak pretekst do szerszej działalności - chcemy w tym przyjaznym otoczeniu, bliskim dzieciom, uruchamiać procesy świadomego żywienia. Pokazać podejście całościowe do zdrowego odżywiania, komponowania i sposobu podania posiłków, otoczenia, kultury jedzenia. Stąd ReAnimacja. Ale nasz zamysł, po rozmowach z dzieciakami, zyskał jeszcze jeden wymiar.

"Po godzinach" Stołówka Marzeń

stawałaby się miejscem karmienia kulturą wyższą

- miejscem Spotkań Marzeń z ludźmi z pasją (kontynuacja cyklu), Galerią Marzeń – przestrzenią wystawienniczą prac uczniowskich, sceną Występów Marzeń, czyli miejscem animacji kultury i integracji społeczności lokalnej. Do realizacji tego zamierzenia potrzebna jest jednak zmiana wyglądu, funkcjonalności sali, która daje duże możliwości na rozmaite formy zagospodarowania i wykorzystania w celach edukacyjnych.

Pieniądze, które uda nam się zdobyć dzięki crowdfundingowi

i ReAnimatorom Stołówki, przeznaczymy na:

 • modernizację wnętrza i poprawę funkcjonalności
 • wyposażenie części jadalnianej w nowoczesne, funkcjonalne meble
 • gadżety - formy podziękowania za urzeczywistnienie marzenia dzieci.

 Jeśli przekroczymy, dzięki ReAnimatorom, kwotę projektu zainwestujemy:

Próg pierwszy – w założeniu 120 000

 • zakup programu typu Stołówka – umożliwia definiowanie dziennego zapotrzebowania, tworzenie jadłospisów i przeliczanie kaloryczności posiłków, sporządzanie raportów w zakresie czynności wynikających z systemu HACCP oraz ewidencjonowanie dokumentów magazynowych, wyliczanie średnich kosztów posiłków
 • zakup programu typu Bloczek system na podstawie identyfikatora sprawdza, czy jego posiadacz może odebrać danie lub napój. Bloczek ma wbudowany mechanizm kalendarza pozwalający na planowanie kto i kiedy może odebrać swój posiłek, tworzy również raporty o wydanych posiłkach. Identyfikatorami mogą być karty plastikowe z kodem kresowym, karty magnetyczne lub zbliżeniowe służące na co dzień otwieraniu drzwi, opaski papierowe z kodem kreskowym oraz smartfony

Próg drugi – w założeniu 140 000

 • szkolenie obsługi oraz kierownictwa stołówki w zarządzaniu programami

 • regularne szkolenia minimum 6 pracowników stołówki z zakresu żywienia zbiorowego na stołówkach szkolnych, dietetyki – różne opcje finansowe (od 500 do 1500 zł na jednego pracownika)

 • warsztaty dla uczniów – na miejscu typu bokashi, wyjazdowe do Centrum Kulinarnego, zajęcia z wykładowcami z zakresu dietetyki

 • cykl Spotkań Marzeń (zgodnie z drugą funkcją stołówki – miejsca animowania kultury) – z osobami z pasją, ze świata kultury, sportu (do tej pory gościliśmy m.in.  boksera Damiana Jonaka, pisarza Grzegorza Kasdepke, piosenkarkę Kasię Moś, europosłankę Genowefę Grabowską).

  W przypadku warsztatów dla uczniów i Spotkań Marzeń trudno oszacować precyzyjnie koszty. Zależy od ilości, częstotliwości.

 Próg trzeci – w założeniu 170 000

 • zakup bemarów i bufetów grzewczych wielostanowiskowych z kranikami – koszt jednego ok. 2000

 • klimatyzacja pomieszczenia – po wstępnych pomiarach ok. 15 000

Próg czwarty – w założeniu 200 000

 • remont części kuchennej (między innymi wykafelkowanie, zakup blatów przemysłowych, pieca konwekcyjno – parowego)

 

 • Bo Razem można więcej a nawet wszystko.
 • Bo chcemy zarazić Was pasją do realizacji marzeń dzieci.
 • Bo pragniemy pokazać Wam nasz projekt, odważyć nim innych do kreatywnego podejścia do szkoły, edukacji i życia.
 • Bo wiemy, że z Razem czerpie się energię i napełnia energią.

Wreszcie - bo chcemy pokazać najmłodszym,

że drugi człowiek jest zaangażowany,

bezinteresowny i ma pojemne serce.

 

 Z dziecięcego opisu:

Ogromna a ponura. Miejsce bez serca. Nie chce się tu jeść - z solą czy bez soli...

 

 

Ta przestrzeń opisywana jest minimalistycznie,

z zachowaniem zasad ekonomii języka: Ooooooo!

 

Inspirują nas dzieci. Pomysły kradniemy im. Natchnienie czerpiemy z Marzeń.

Ich urzeczywistnianie reanimuje na co dzień nas.

JOANNA - nauczycielka języka polskiego, prezeska Stowarzyszenia :), absolwentka szkoły, na rzecz której działa, mama ucznia tej szkoły. Ambasadorka dzieci i ich zachcianek, zamierzeń i pragnień. Wsłuchana w to, co mówią. Organizatorka akcji i koncertów charytatywnych. Propagatorka bezinteresownego pochylania się nad drugim człowiekiem. Pomysłodawczyni akcji flashmob integrujących społeczność lokalną. Od 2008 roku koordynatorka imprezy społeczno - kulturalnej "Spełniamy Dziecięce Marzenia". Inicjatorka projektów: Spotkania Marzeń z ludźmi z pasją, Na deser książka - propagujących czytanie, Lektury inaczej, Dzieci dzieciom, Graffitti to nie wandalizm - to sztuka. Promotorka nowoczesnej edukacji z wykorzystaniem najnowszych technologii. Poza uczeniem, druga pasja -  mikrofon, czyli prowadzenie i moderowanie imprez. Niegdyś właścicielka agencji reklamowej. Kreatorka projektu Guinness Art zamieniającego ściany pubów w ekspozycje dzieł młodych twórców. W projekcie koordynuje, zapala do działania, propaguje inicjatywę wszelkimi kanałami i wymyśla, wymyśla, wymyśla...

BEATA – nauczycielka języka polskiego, etyki, historii. Wiceprezes Stowarzyszenia. Przekonana o tym, że odkrywanie dziecięcego potencjału, kreatywności i  pasji jest przywilejem. Wielbicielka filozoficznych sentencji w wykonaniu uczniów, sytuacyjnych żartów i zajęć pełnych wymiany energii. Na co dzień – miłośniczka wszystkiego, co włoskie, wakacyjnych wypraw, czytelniczka, czynny uczestnik kultury. W projekcie odpowiada za kontakty z propagatorami idei zdrowego żywienia, lokalnymi restauratorami.

JERZY -  skarbnik Stowarzyszenia i Rady Rodziców SP45 w Bytomiu. Pomysłodawca przebudowy stołówki. Urodzony działacz, aktywista, altruista. Zakręcony na punkcie dobra dzieci. Dla realizacji ich marzeń jest w stanie zapukać do każdych drzwi, wejść oknem. Nie istnieje dla niego niemożliwe. Inspiruje się energią innych ludzi, kreatywne pomysły nawiedzają go niespodziewanie. Zaraża wszystkich wewnętrzną pogodą ducha. Właściciel firmy usługowej. W projekcie odpowiada za docieranie do potencjalnych ReAnimatorów stołówki, skarbonkę naszej inicjatywy, nieszablonowe pomysły. 

                                                    

                                Zaangażowani:

Kornelia - twórczyni wizualizacji Stołówki Marzeń: http://decornelia.pl/

Krzysztof - filmowiec, twórca filmu o projekcie: http://fb.com/vidartcam

 

Łukasz - ksiądz, katecheta a w projekcie odpowiedzialny za grafikę.

 

 

Anna Popek – bytomianka, dziennikarka, propagatorka zdrowego stylu życia i świadomego żywienia. Autorka książki, napisanej wspólnie z siostrą, o tytule „Siostry gotują”. Pełna dobrej energii, inspirująca, zaraża uśmiechem i wewnętrzną pogodą ducha. Najważniejszy jest dla niej drugi człowiek, co wiele razy udowodniła w rozmowach z zaproszonymi gośćmi a także działając na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Pani Anna Popek objęła mecenatem projekt „Karmimy Kulturą – ReAnimacja Stołówki”, uznając problem zdrowego żywienia i tworzenia lokalnych przestrzeni promujących kulturę niezwykle ważnym tematem. Ponadto zainspirowały Ją marzenia najmłodszych bytomian.

Dziękujemy za przychylność, pojemne serce i wspólne urzeczywistnianie pragnień dzieci! 

 

Veroniq Zafon – bytomianka, fotografka, artystka, studentka Historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Laureatka MUZY - Nagrody prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie kultury. Bytomianka 2013 roku. Tworzy artystyczną fotografię aktu kobiecego, zajmuje się fototerapią dla kobiet. Niezwykle wrażliwa na piękno, detal i drugiego człowieka.

Zgodziła się objąć mecenatem nasz projekt, gdyż interesuje Ją animowanie kultury, tworzenie przestrzeni do spotkań z ludźmi z pasją. W ReAnimacji widzi drogę do pokazania najmłodszym, jak ważne w życiu jest piękno, harmonia. Planuje warsztaty z fotografii artystycznej w zReAnimowanym miejscu.

 

 Wspierają nas:

Aspirujemy do tego, aby w projekt włączyć szeroką społeczność - restauratorów, propagatorów zdrowego żywienia, edukatorów żywieniowych, ale także najbliższych uczniów - rodziców, opiekunów dbających o swoje pociechy. Zależy nam na propagowaniu idei kultury żywienia i kultury życia.

Jesteśmy tu:

https://www.facebook.com/reanimacjastolowki/

I tu:

www.spelniamydzieciecemarzenia.pl

 

Dziękując z serca za urzeczywistnienie

Marzeń dzieci i wspólną ReAnimację Stołówki, odwdzięczymy się nietuzinkowo :)

 

5 zł lub więcej - uśmiech i dozgonna wdzięczność dzieci, czyli zestaw ReAnimacyjny

 

    20 zł lub więcej - jedyny w swoim rodzaju kalendarz Spełnionych Marzeń

+ zestaw  ReAnimacyjny 

 

 

 

 50 zł lub więcej - limitowana, jedyna w swoim rodzaju UŚMIECHNIĘTA ŁYŻKA MARZEŃ

+ zestaw  ReAnimacyjny  

 

 

100 zł lub więcej - kubek Masz Marzenie? - Karmię Kulturą logowany znakiem Marzeń + zupa w towarzystwie skarbnika Samorządu Szkoły+ zestaw  ReAnimacyjny 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

300 zł lub więcej kubek Masz Marzenie? - Karmię Kulturą + UŚMIECHNIĘTA ŁYŻKA MARZEŃ + zestaw  ReAnimacyjny oraz obiad dwudaniowy z przewodniczącym szkoły przy zarezerwowanym stoliku, czyli zestaw powiększony

 

 500 zł lub więcej - mundurek szkolny z tarczą: ReAnimator Stołówki + zestaw  ReAnimacyjny 

 

 

 

1000 zł lub więcej - zaszczytny tytuł ReAnimatora Stołówki oraz wpis na czarną tradycyjną tablicę dziękczynną  zReAnimowanej stołówki + zestaw powiększony z dodatkiem w postaci unikatowego mundurka szkolnego z tarczą: ReAnimator Stołówki

 

 

ReAnimuj z nami!

Spełnione marzenia najmłodszych uskrzydlają.

Przetestowaliśmy to na sobie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Uczniowie zaprojektowali stołówkę. Jeden klik i obiad podano

katowice.wyborcza.pl | 2016-04-26

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu Szombierkach zaprojektowali sobie stołówkę inspirowaną Akademią Pana Kleksa. Chcą, by nie tylko serwowała im zdrowe posiłki, ale także karmiła kulturą, zaś obsługa uczniów była skomputeryzowana.

Przez żołądek do serca, czyli Kolacja Marzeń w SP 45

www.bytom.pl | 2016-04-23

150 tartinek, 40 litrów zupy i wiele innych specjałów znalazło się w menu Kolacji Marzeń, którą zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 45 w Szombierkach. Goście dopisali, a delektując się niebanalnymi potrawami, dołożyli swą cegiełkę do dzieła wielkiej przemiany szkolnej stołówki.

Stołówka jak

mojbytom.pl | 2016-04-22

Mniej zadań domowych? Fajniejsi nauczyciele? Nie o tym marzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Szombierkach. Marzą o nowej świetlicy, tętniącej barwami, ciekawymi pomysłami, pachnącej zdrowym jedzeniem. Swoją wiarą, że nie ma rzeczy niemożliwych, będą się dzielić już w czwartek /21 kwietnia/ o 18.00 podczas Kolacji Marzeń.

Bytom: Szkolna stołówka może być kolorowa i oryginalna. Taką chcą mieć uczniowie SP nr 45

bytom.naszemiasto.pl | 2016-04-22

Bytom: Szkolna stołówka może być kolorowa i oryginalna. Taka chcą mieć uczniowie SP nr 45. W czwartek 21 kwietnia, zorganizowali kolację marzeń. Na razie jeszcze w starych wnętrzach. Ale mają już pomysł, jak je zmienić!

Bytom: Szkolna stołówka może być kolorowa i oryginalna. Taką chcą mieć uczniowie SP nr 45

www.dziennikzachodni.pl | 2016-04-22

Bytom: Szkolna stołówka może być kolorowa i oryginalna. Taka chcą mieć uczniowie SP nr 45. W czwartek 21 kwietnia, zorganizowali kolację marzeń. Na razie jeszcze w starych wnętrzach. Ale mają już pomysł, jak je zmienić!

Stołówka jak "Z Akademii Pana Kleksa" w Bytomiu

www.bytom.pl | 2016-04-19

Mniej zadań domowych? Fajniejsi nauczyciele? Nie o tym marzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Szombierkach. Marzą o nowej świetlicy, tętniącej barwami, ciekawymi pomysłami, pachnącej zdrowym jedzeniem. Swoją wiarą, że nie ma rzeczy niemożliwych, będą się dzielić już w czwartek /21 kwietnia/ o 18.00 podczas Kolacji Marzeń.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.06.2016 12:12