Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karate Dream

Karate Dream

Gdańsk, Polska

Jesteśmy trzema zapalonymi miłośniczkami Karate Kyokushin - Weronika Popow, Roksana Pasławska i Nel Tyborska. Należymy do Gdańskiego Klubu Kyokushin Karate, w którym codziennie ćwiczymy. Karate Kyokushin stało się naszą pasją i nieodłącznym elementem życia. Teraz, gdy mamy szansę jechać do Tokio i walczyć na japońskich matach, czujemy, że jesteśmy bardzo blisko zrealizowania naszego marzenia.
Dzięki Wam może się ono spełnić! :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6090 PLN z 4000 PLN

57 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

152%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.07.2016.

Karate Dream

O projekcie

 Pędzicie jak burza! Dzięki Wam mamy już aż 125%! BARDZO WAM DZIĘKUJEMY. Jesteście świetni! :)

Ale to nie koniec!

Zostały nam jeszcze trzy tygodnie i nadal bardzo liczymy na Wasze wsparcie. Naszym kolejnym celem jest uzyskanie 150% zakładanej sumy, czyli ok.6000zł, co starczyłoby na pokrycie kosztów nie tylko zakwaterowania, ale i codziennego transportu w Tokio

 

 Poszukujących informacji o projekcie zapraszamy do zapoznania się z treścią poniżej:

  CEL

Naszym celem jest wyjazd na zawody Karate Dream Festival 2016 International Championship, który odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia w Tokio.

Karate Dream Festival są prestiżowymi zawodami Karate Kyokushin. Odbywają się co 2 lata, lecz tylko co 4 są to otwarte mistrzostwa, kiedy do Japonii zjeżdżają się karatecy z całego świata. Impreza ta jest niezwykle popularna, przyciąga ok.2000 samych zawodników, tworząc aż 128 różnych kategorii wiekowych i wagowych. Oprócz konkurencji kata (czyli specyficznych układów), rozgrywać się będzie wiele kumite (czyli walk), gdzie zmierzą się ze sobą zarówno najmłodsi uczestnicy, juniorzy i kadeci, jak i seniorzy. I to właśnie w konkurencji kumite chciałybyśmy spróbować naszych sił.

  O NAS

Jesteśmy trzema zapalonymi miłośniczkami Karate Kyokushin. Już od najmłodszych lat trenujemy w Gdańskim Klubie Karate Kyokushin, pod czujnym okiem trenerów – Shihana Bogdana Jeremicza 5 dan i Sensei Adrianny Bieńkowskiej 2 dan. Przez te wszystkie lata, gdy ćwiczyłyśmy i rozwijałyśmy naszą pasję do Karate Kyokushin w atmosferze dojo (miejsca, gdzie ćwiczymy) i opowieściach o Japonii i wielkich karatekach, nasz entuzjazm w związku z tego typu wyjazdem, wtedy tylko dalekim, nierealnym i zamglonym marzeniem trzech małych dziewczynek, rósł. Startowałyśmy już i startujemy nadal  w wielu zawodach, na różnych szczeblach – od regionalnych do międzynarodowych, nierzadko wracając z sukcesem. Regularnie przystępujemy do egzaminów, starając się o kolejne stopnie szkoleniowe, nowe belki czy kolor pasa. Uczestniczyłyśmy już w różnego rodzaju obozach i zgrupowaniach, należymy także do kadry junior PFKK (Polskiej Federacji Karate Kyokushin). A teraz coś, co było tylko na plakatach i filmikach na youtube staje się osiągalne, realne. Możemy jechać do Japonii, kolebki Kyokushinu, by stanąć na macie i walczyć jak nigdy dotąd!!!

Hej, jestem Weronika Popow. Aktualnie uczęszczam do 3 klasy gimnazjum. Teraz, w wieku 16 lat, muszę podjąć decyzję co dalej chcę robić w życiu, a tego jeszcze nie wiem. Ale jednego jestem pewna – to, co będę robić w przyszłości będzie związane ze sportem, który kocham. Jestem pozytywnie zakręcona, pełna energii, w dodatku troszkę szalona. Lubię biegać, ale największą radość sprawia mi jedzenie, gdyż jestem strasznym łakomczuchem! Karate jest dla mnie oparciem i czymś co uczy mnie nie tylko stylu walki, ale również silnej woli mojego charakteru.

Cześć, jestem Roksana Pasławska. Mam 16 lat i uwielbiam sport. Szczególnie upodobałam sobie pewną sztukę walki, jaką jest Karate Kyokushin. Lubię też tańczyć i czytać książki. Aktualnie pełną parą przygotowuję się do bardzo ważnych zawodów Karate Dream Festival. Za sobą mam już sporo ciężkich treningów, a przede mną widnieją jeszcze trudniejsze. Cieszę się, że mam możliwość uczestniczenia w takim wydarzeniu. To jak spełnienie dwóch marzeń za jednym zamachem. Takiej szansy nie dostanę dwa razy. Dlatego też robię wszystko, aby jej nie zmarnować!

Hej hej, nazywam się Nel Tyborska, mam 18 lat. Karate Kyokushin zaczęłam ćwiczyć jako mała, uparta dziewczynka, bo uznałam, że to bardzo nie fair, że mój starszy brat walczy, a ja nie. Teraz, kiedy jestem już niemalże w klasie maturalnej i tak samo uparta jak wcześniej, czuję się jak u siebie w dojo. Uwielbiam to miejsce, jego zapach i atmosferę, treningi i tych wszystkich ludzi, z którymi codziennie ćwiczę. Poza Karate uwielbiam chodzić po Kaszubach albo spacerować nad morzem, tam gdzie nikogo nie ma, albo jeszcze czytać fraszki czy haiku leżąc w trawie i jedząc czekoladę :)

(Zgrupowanie Kadry Junior PFKK – Wałcz, 27-29.05.2016)

 

  NASZE OSIĄGNIĘCIA (od 2014 roku):

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai - Ełk, 11.06.2016

Nel - III m. (kategoria U22; -55kg)

Weronika - III m. (kategoria kadet; -55kg)

Mistrzostwa Polski Północnej PFKK – Chełmno, 19.03.2016

Weronika – I m. (kategoria 15-16 lat; -55kg)

Roksana – I m. (kategoria 15-16 lat; +55kg)

Nel – II m. (kategoria 18-22 lata; open)

 Mistrzostwa Polski Karate Shinkyokushin – Wrocław, 17.01.2016

Nel – III m. (kategoria 17-18 lat; -55kg)

Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej PFKK – Mielec, 12.12.2015

Roksana – I m. (kategoria 14-15 lat; +50kg)

Nel – I m. (kategoria 16-17 lat; +50kg)

Weronika – III m. (kategoria 14-15 lat; +50kg)

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK – Międzyzdroje, 28.11.2015

Weronika – I m. (kategoria  15-16 lat; -50kg)

Roksana – II m. (kategoria 15-16 lat; +55kg)

Austrian Open Karate Tournament – Wiedeń, 14.06.2015

Weronika – III m. (kategoria kadet; -55kg)

Nel – III m. (kategoria junior; -60kg)

 Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat PFKK – Kalisz, 25.04.2015

Nel – I m. (kategoria 17-18 lat; -60kg)

 Mistrzostwa Polski Północnej PFKK – Złocieniec, 14.03. 2015

Weronika – I m. (kategoria 15-16 lat; open)

Nel – II m. (kategoria 17-18 lat; open)

Roksana – II m. (kategoria 15-16 lat; open)

 Międzynarodowy Turniej Oyama Cup – Międzyzdroje, 29.11.2014

Nel – I m. (kategoria 15-16 lat; -55kg)

 Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK – Solec Kujawski, 15.11.2014

Weronika – I m. (kategoria 13-14 lat; -50kg)

Nel – II m. (kategoria 15-16 lat; -55kg)

Roksana – III m. (kategoria 13-14 lat; +50 kg)

 Austrian Open karate Tournament – Wiedeń, 15.06.2015

Weronika – II m. (kategoria kadet; -50 kg)

Roksana – III m. (kategoria kadet; +50 kg)

Nel – III m. (kategoria junior; -60kg)

Mistrzostwa Polski Północnej PFKK – Wąbrzeźno, 10.05.2014

Roksana – I m. (kategoria junior)

Weronika – Im. (kategoria junior)

Nel – I m. (kategoria junior)

 

 

   O KARATE KYOKUSHIN:

Mimo, iż karate powstało prawdopodobnie już w okolicach VI wieku n.e., ulegało licznym zmianom i rozłamom przez wieki. Za prawdziwego założyciela karate kyokushin uznaje się Masutatsu Oyamę, działającego w XX wieku.

Karate Kyokushin nie jest typowym sportem. To sztuka i filozofia walki, w której zasady i szacunek  oraz uprzejmość do innych rozgrywa bardzo dużą rolę, czego przykładem może być etykieta  i przysięga dojo. W dojo nie ma miejsca na agresję. Swoich przeciwników nie można lekceważyć, a podczas treningów należy brać pod uwagę umiejętności, wiek i wagę partnera. Karate związane jest bardzo ściśle z ową filozofią, o której nie należy zapominać podczas treningów, inaczej Kyokushin straci swój urok i specyfikę.

   BUDŻET

Niestety ów wyjazd wiąże się z ogromnymi kosztami, co jest z resztą zrozumiałe. Całkowity koszt naszego wyjazdu razem z Shihanem, trwający 10 dni, to ok.28 000 zł, na co składa się transport samolotem, zakwaterowanie, wyżywienie, wpisowe, ubezpieczenie, codzienna komunikacja w Tokio.  Zdajemy sobie sprawę, że o taką sumę nie możemy prosić, jednak jej częściowe pokrycie byłoby czymś naprawdę wspaniałym! Kwota, o której mówimy (czyli ok.4000 zł) starczyłaby na pokrycie kosztów zakwaterowania. Za każdą darowiznę bardzo, BARDZO Wam dziękujemy!

 (po treningu – razem z Martą, koleżanką z klubu :D )

  PROGI

Co się stanie, jeżeli z zakładanej sumy uzbieramy:

100% - Jesteście świetni! Dzięki Wam mamy zapewnione zakwaterowanie w Tokio! DZIĘKUJEMY!

 150% - Wow! Jest wspaniale! Dzięki Waszej pomocy mamy nie tylko zakwaterowanie, ale też codzienny transport w Tokio! DZIĘKUJEMY!

 200% - Uwielbiamy Was ! Dzięki takiej sumie mamy nie tylko zakwaterowanie i codzienny transport w Tokio, ale również wyżywienie! DZIĘKUJEMY!

 

 (razem z Shihanem ;D)

   DLACZEGO CROWDFUNDING?

Gdański Klub Karate Kyokushin, jak i cała PFKK, są organizacjami utrzymującymi się ze składek i darowizn. Dlatego, mimo iż wspomogą nasz wyjazd finansowo, nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów. Również nie wszystkie organizacje, spółki lub przedsiębiorstwa związane ze sportem są zainteresowane sponsorowaniem nas, gdyż Karate Kyokushin nie jest sportem olimpijskim i popularnym w mediach. My z naszej strony także inwestujemy w ten wyjazd wszystkie nasze oszczędności, jednakże w tym wieku i jako zwykłe uczennice nie jest się bardzo bogatymi ludźmi. W ten sposób większość kosztów ponoszą nasi rodzice (którzy niestety nie są milionerami) i nasze rodziny. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc! Ten wyjazd jest dla nas czymś niezwykle ważnym, kolejnym krokiem na drodze Kyokushin. Pomóżcie nam zrealizować nasze marzenie! :) 

   MEDIA O NAS (a jednak!)

Ostatnio wspomniała o nas trójmiejska młodzieżowa gazeta "A morze? News" prowadzona przez licealistów. Kilka dni temu (22 czerwca) miałyśmy również przyjemność uczestniczenia w aducji radiowej "A morze? News FM" na antenie gdańskiego Radia Ateneum!

  NAGRODY

Oczywiście za Waszą pomoc przewidziane są nagrody:

1zł – wsparcie bez nagrody

5zł – mail z podziękowaniem

10zł – imienny mail z podziękowaniem

15zł – imienny mail z podziękowaniem + zdjęcie nigdzie nie publikowane ;)

20zł – imienny mail z podziękowaniem + imienne zdjęcie

30zł – imienny mail z podziękowaniem + imienne zdjęcie + zdjęcie nigdzie nie publikowane ;)

35zł – piękna pocztówka prosto z Japonii

40zł – piękna pocztówka prosto z Japonii + zdjęcie nigdzie nie publikowane

50zł – piękna pocztówka prosto z Japonii + imienne zdjęcie

60zł – piękna pocztówka prosto z Japonii + imienne zdjęcie + zdjęcie nigdzie nie publikowane 

70zł - piękna pocztówka prosto z Japonii  + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem

80zł – piękna pocztówka prosto z Japonii + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem
+ zdjęcie nigdzie nie publikowane

90zł - piękna pocztówka prosto z Japonii + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem
+ zdjęcie nigdzie nie publikowane + imienne zdjęcie

100zł – czysto japoński upominek + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem

110zł - czysto japoński upominek + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + imienne zdjęcie

120zł - oficjalny plakat z zawodów + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + imienne zdjęcie + naklejka Kykoshin/GKKK

130zł - piękna pocztówka prosto z Japonii + japoński upominek + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + imienne zdjęcie + naklejka Kyokushin/GKKK

140zł - piękna pocztówka prosto z Japonii + japoński upominek + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + zdjęcie nigdzie nie publikowane + imienne zdjęcie + naklejka Kyokushin/GKKK

150zł – piękna pocztówka prosto z Japonii + prawdziwe, oryginalne pałeczki (lub inny upominek) + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + zdjęcie nigdzie nie publikowane + imienne zdjęcie

160zł - piękna pocztówka prosto z Japonii + prawdziwe, oryginalne pałeczki (lub inny upominek) + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + zdjęcie nigdzie nie publikowane + imienne zdjęcie + naklejka Kyokushin/GKKK

180zł - piękna pocztówka prosto z Japonii + prawdziwe, oryginalne pałeczki (lub inny upominek) + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + zdjęcie nigdzie nie publikowane + imienne zdjęcie + naklejka Kyokushin/GKKK + imienne pozdrowienia na wideo (wysłane drogą elektroniczną)

200zł – piękna pocztówka prosto z Japonii + japońska słodkość (np. tzw.”Tokyo banana”) + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + zdjęcie nigdzie nie publikowane + imienne zdjęcie + naklejka Kyokushin/GKKK + imienne pozdrowienia na wideo (wysłane drogą elektroniczną)

250zł – piękna pocztówka prosto z Japonii + suszone owoce morza (np. rybki z oczami na słodko :D ) + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + zdjęcie nigdzie nie publikowane + imienne zdjęcie + naklejka Kyokushin/GKKK + imienne pozdrowienia na wideo (wysłane drogą elektroniczną)

300zł – piękna pocztówka prosto z Japonii + pyszna, oryginalna, japońska zielona herbata + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + zdjęcie nigdzie nie publikowane + imienne zdjęcie + naklejka Kyokushin/GKKK + imienne pozdrowienia na wideo (wysłane drogą elektroniczną)

500zł - piękna pocztówka prosto z Japonii + pyszna, oryginalna, japońska zielona herbata + tokijska koszulka + krótki filmik nakręcony podczas naszego pobytu w Japonii (wysłany drogą elektroniczną) + imienny mail z podziękowaniem + zdjęcie nigdzie nie publikowane + imienne zdjęcie + naklejka Kyokushin/GKKK + imienne pozdrowienia na wideo (wysłane drogą elektroniczną)

1000zł – nominacja jako jeden z oficjalnych sponsorów (w celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt)

2500zł - nominacja jako jeden z głównych oficjalnych sponsorów (w celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt)

4000zł - nominacja jako główny sponsor (w celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt)

 

I oczywiście KAŻDY z Was ma naszą dozgonną wdzięczność! 

 (po zawodach – razem z Shihanem, Krzysiem i Jonem)

   KONTAKT

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Gdańskiego Klubu Karate Kyokushin (http://gkkk.pl/) i strony PFKK (http://kyokushinkan.pl/ ), gdzie znajdują się wszelkie dane kontaktowe. Oczywiście Klub, jak i Federacja, posiadają strony na facebook’u.

                                  

Kontakt z nami uzyskać można również przez drogę poczty elektronicznej (karate.dream@onet.pl).

 

  GALERIA

 ( między walkami na zawodach)

 

 (niektóre nasze trofea ;D )

 

 ( na zgrupowaniu Kadry Junior PFKK – Wałcz 2015)

 

 (zawody – przed, w trakcie i po)

 

 (po treningu – razem z Martą)

 

 (przed zawodami)

 

 (Shihan Jeremicz razem z Sensei Krzysztofem, trenerem Kadry Junior Kata PFKK)

 

 (heheszki ;D)

 

 (na zawodach)

 

 

(niektóre nasze trofea ;D)

 

 (nasz Shihan)

 

 (różne miłe momenty ;D)

 

(po treningu – razem z Martą)

 

 

 (po treningu – razem z dziewczynami z klubu)

 

 (przed treningiem troszkę śmiechu ;D)

 

 (członkowie naszego klubu na kadrze PFKK razem z Shihanem Wilento, Shihanem Jeremicz i Sensei Krzysztofem – Wałcz 2016)

 

 (na zawodach)

 

 (przed i po rozdaniu nagród)

 

(po treningu – (od lewej): Marta, Shihan, Roksana, Nel, Weronika, Sensei Adrianna, Sylwia)

   NA ZAKOŃCZENIE...

Nie jest trudno pokonać w walce byka. Nawet 800-kilogramowego. Istnieje jednak pewien warunek – nie można się go bać.

~ Masutatsu Oyama

 

OSU !

 

(z koleżankami - od lewej: Oliwia, Nel, Kasia, Roksana, Weronika)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.07.2016 22:10