Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Andrzej Grzegorzewicz

Andrzej Grzegorzewicz

Skokowa, Polska

Jestem dyrektorem szkoły podstawowej w Skokowej. Jestem też tutaj trenerem kreatywności. Moja drużyna złożona z uczniów klasy III osiągnęła w tym roku ogromny sukces. Otrzymała Nagrodę Specjalną RENESANSU na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu, za wyjątkowe umiejętności w zakresie inżynierii, projektowania i prezentacji. Tym samym otrzymała paszport do USA w celu reprezentowania Polski na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w Knoxville, koło Atlanty. Dzięki wsparciu sponsorów polecieliśmy do USA, a tam dzieciaki zostały 7-mą drużyną świata. Na kolejnej Olimpiadzie, w marcu tego roku, znowu odnieśli wielki sukces. Zdobyli Nagrodę Specjalną za Wyzwanie Na Już i uzyskali prawo do reprezentowania Polski na Światowej Olimpiadzie w USA. Natomiast Andrzej Grzegorzewicz otrzymał tytuł trenera roku 2016/17 w międzynarodowym programie Destination Imagination.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12552 PLN z 12000 PLN

89 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.05.2017.

KANGUROWCY w USA 2017

O projekcie

CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ

Uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Skokowej chcą uzbierać 12 tysiący złotych na pobyt w Stanach Zjednoczonych, bo uzyskali prawo reprezentowania Polski w Światowym Finale Olimpiady Kreatywności - Destination Imagination, który odbędzie się w dniach od 22 do 27 maja, w mieście Knoxville, w stanie Tennessee, w USA. Otrzymane od darczyńców środki chcą przeznaczyć na sfinansowanie części swojego pobytu w USA.

JAK DO TEGO DOSZŁO

Drużyna KANGUROWCÓW, bo tak się nazywają, na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu, która odbyła się w marcu tego roku, zdobyła Nagrodę Specjalną za najlepszy wynik w zadaniu: "Wyzwanie na już" (najlepszy w gronie 260 drużyn). Na zdjęciu niżej drużyna KANGUROWCÓW w składzie, od lewej: Ala, Sara, Julia, Mateusz, Judyta, Magda i Emilka.

Oprócz tego w swojej kategorii tematycznej - wyzwanie naukowe i kategorii wiekowej zajęli II miejsce, a ich trener Andrzej Grzegorzewicz otrzymał zaszczytny tytuł trenera roku 2016/17 w międzynarodowym programie edukacyjnym - Destination Imagination, poświęconym rozwijaniu kreatywności. O swoich sukcesach opowiadali także w TVP 2, w programie "Pytanie na śniadanie". Na zdjęciu niżej drużyna KANGUROWCÓW po występie w TVP 2 (obok dorosłych stoją od lewej: Judyta, Sara, Julia, Magda, Emilka, Mateusz i Ala)

KIM SĄ KANGUROWCY ?

Drużyna KANGUROWCÓW to 7-miu wspaniałych uczniów ze szkoły w Skokowej (Gmina Prusice). Już trzeci rok rozwijają swoją kreatywność w międzynarodowym edukacyjnym programie Destination Imagination. Sara to talent projektanta i inżyniera, trudno ją rozłościć i zniechęcić, Magda to logika, analityczny umysł, wdzięk, uważność, scenograf i scenarzysta, Mateusz to zabawny komik i pomysłodawca, wrażliwy i sprawiedliwy, jednocześnie zręczny konstruktor, Emilka to aktorka, mistrz słowa i gestu, reżyser i lider, Judyta to mistrz zaskakujących skojarzeń i połączeń, uważna i spostrzegawcza, Ala to wyśmienita stylistka i projektant mody oraz przydatnych gadżetów, Julka to utalentowany lider, scenarzysta, scenograf i reżyser, bardzo ambitna, zmotywowana i odpowiedzialna. Wszyscy uwielbiają jazdę windami. To ich ulubiona rozrywka. Od trzech lat bardzo intensywnie pracują nad rozwojem swoich umiejętności: współpracy, sprawności manualnych i intelektualnych, aktorskich, plastycznych, muzycznych, konstruowania i planowania, pracy w stresie wywołanym ograniczoną ilością czasu i materiałów i oczywiście kreatywności przy okazji realizacji wielkich projektów - tzw. wyzwań. Dzięki tej pracy stają się samodzielni i odpowiedzialni, cierpliwi, sprawiedliwi, uważni, serdeczni, bardziej wrażliwi i tolerancyjni. W pierwszym roku wybrali wyzwanie techniczne - skonstruowali robota, który grał w piłkę.

PIERWSZE, WIELKIE SUKCESY - KWIECIEŃ 2016

Rok 2016 był dla nich wyjątkowy. Wybrali wyzwanie artystyczne - projekt, który realizowali już od września. Wymyślili przedstawienie: "Sztuka zabierania głosu". Jeden z trzech bohaterów mikroprzedstawienia, trwającego 8 minut: mikrofon, kurczak i cień jest sprawcą kradzieży głosu znanej piosenkarki. Wielkie turne stoi pod znakiem zapytania. Znany detektyw przy pomocy "TECHNOWSKAZÓWKI" łapie sprawcę na gorącym uczynku. Pomysł i projekt TECHNOWSKAZÓWKI wydał się tak oryginalny, kreatywny i wyjątkowy dla ekspertów-jurorów, że drużyna otrzymała Nagrodę Specjalną RENESANSU - jedną z dwóch takich nagród przyznanych na Olimpiadzie wśród ponad 200 drużyn. Zakwalifikowali się w ten sposób do reprezentacji Polski na Światowy Finał w USA. Dodatkowo w wyzwaniu artystycznym, w swoim poziomie wiekowym zdobyli III miejsce.

OGROMNY SUKCES W USA - MAJ 2016

Sukces dla drużyny z małej, wiejskiej szkoły był ogromnym osiągnięciem, wręcz niewiarygodnym, bo wydawałoby się, że dla niej nieosiągalnym - najpierw nagroda i potem lot do USA. Dzięki kampanii na rzecz wsparcia finansowego dla KANGUROWCÓW, drużyna poleciała do Atlanty i na Olimpiadzie w Knoxville, w tym samym wyzwaniu drużynowym została 7-mą drużyną świata godnie reprezentując Polskę w rywalizacji z drużynami z USA, Chin i innych krajów świata.

SUKCES NA TEGOROCZNEJ OLIMPIADZIE - 2017

Na ostatniej Olimpiadzie we Wrocławiu drużyna KANGUROWCÓW wybrała wyzwanie naukowe - opowiedziała historię o walce grupy bohaterów z inwazją sennych koszmarów, dowodzonych przez królową, Datę Ważności. To znowu był wielki projekt przygotowywany przez uczniów przez wiele miesięcy. Tym razem musieli stworzyć historię o tajemniczej misji, w której występuje przynajmniej jeden tzw. ukryty bohater, który w trakcie przedstawienia ujawni, środkami teatralnymi, swoją prawdziwą tożsamość, w której bohaterowie dwukrotnie musieli się wykazać umiejętnością szyfrowania i deszyfrowania tajnych informacji. Uczniowie, aktorzy przedstawienia, musieli też stworzyć (zaprojektować i zbudować) specjalny gadżet, wyglądający pozornie jak znany, powszechnie używany przedmiot, który "zagra" w ich spektaklu - pomoże w przeprowadzeniu tajnej misji, ujawniając ukryte w nim niezwykłe funkcje i możliwości. Uczniowie wszystko wykonywali sami. Zdobywali wiedzę na temat zasad kryptografii i steganografii (szyfrowania), wymyślili historię, bohaterów, scenariusz, scenografię, kostiumy, ukrytego bohatera i skonstruowali gadżet (plecak, który zawierał w sobie silniki odrzutowe, pomysłowego drona i specjalny budzik. Ich mikroprzedstawienie o inwazji sennych koszmarów dowodzonych przez królową Datę Ważności, o tajnej Misji DOJUTRASZKÓW, którzy ratują CZAS i Świat zdobyło II miejsce w ich poziomie wiekowym.

Jednak wyjątkowy sukces odnieśli w drugim, punktowanym zadaniu na Olimpiadzie - WYZWANIU NA JUŻ. Zadanie polega na tym, że drużyna, zamknięta w pomieszczeniu tylko z komisją ekspertów ma 5 minut czasu na wykonanie zadania, które przed chwilą poznali. Ogromny stress z powodu błyskawicznie uciekającego czasu, ograniczona ilość materiałów i wielowątkowe, wieloznaczne i skomplikowane w swojej treści zadanie. Często trzęsą się ręce, pojawia się pustka w głowach. KANGUROWCY świetnie sobie z tym poradzili. Musieli skonstruować z dostarczonych im materiałów urządzenie z pasami bezpieczeństwa i użyć je do wykonania pewnych czynności i testów. Dzięki wspaniałej współpracy, sprawnemu generowaniu kreatywnych pomysłów i realizacji najlepszego z nich skokowska drużyna uzyskała najlepszy wynik punktowy - ostatecznie 100/100 punktów wśród 260 drużyn uczestniczących w ostatniej Olimpiadzie. Za ten wynik KANGUROWCY otrzymali Nagrodę Specjalną i prawo wyjazdu na Światowy Finał Olimpiady Kreatywności do Knoxville, w USA.

Na zdjęciu poniżej moment wręczenia KANGUROWCOM medali.

 

Na zdjęciu poniżej drużyna KANGUROWCÓW w pełnym składzie (na pierwszym planie Mateusz Muszyński i Julia Gawłowska, tuż za nimi, od lewej Ala Żukowska, Sara Gruszczyńska, Magda Gaczyńska, obok trenera stoi Judyta Gaczyńska, a za nimi Emilka Krasuska)

 

ZESPÓŁ TRENERÓW

Nad pracą i rozwojem drużyny czuwa dwóch trenerów - Andrzej Grzegorzewicz i Dominika Fortuna oraz opiekun - tłumacz Basia Łojko. Wszyscy pracują w Szkole Podstawowej w Skokowej. Andrzej jest matematykiem i dyrektorem, Dominika uczy przyrody i plastyki, Basia szlifuje uczniom język angielski. Tak się złożyło, że swoje różne zawodowe zainteresowania połączyli skutecznie w pracy nad stworzeniem niesamowitej drużyny KANGUROWCÓW. Ta praca była i jest fascynująca bo dotyka tak ulotnych i trudnych do zdefiniowania umiejętności jak kreatywność i innowacyjność. Bo ta praca polega stwarzaniu uczniom przestrzeni do swobodnego, samodzielnego, nieograniczonego eksperymentowania i tworzenia.

Na zdjęciu trenerzy KANGUROWCÓW

Dodatkowe środki zebrane w czasie kampanii przeznaczymy także na sfinansowanie naszego pobytu w USA. Kwota stanowiąca budżet kampanii to tylko część wydatków, które poniesiemy w związku z wyjazdem. W zeszłym roku przy pomocy min. polakpotrafi.pl udało się nam uzbierać niezbędne środki. Polecieliśmy do USA i KANGUROWCY zostali 7-mą drużyną świata. Chcemy należeć do tych, którzy godnie reprezentują osiągnięcia polskich uczniów na międzynarodowych arenach. O miejscu i atmosferze Światowego Finału Olimpiady Destination Imagination w USA możecie się dowiedzieć oglądając krótki, filmowy zwiastun Finals Global.

O naszej kampanii, sukcesach i Olimpiadzie w USA możecie się dowiedzieć także  zaglądając na nasz profil na FB. Znajdziecie tam relację z ostatniej Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu oraz wyjazdu do TVP 2, do Warszawy, do programu "Pytanie na śniadanie". Informacje o naszej szkole znajdziecie natomiast tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.05.2017 18:06