Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Oskar Turkowiak

Oskar Turkowiak

Napisz wiadomość do Projektodawcy

101 PLN z 12000 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.02.2020.

Kanał na YouTube o chorobie Crohna i stomii

O projekcie

Bardzo miło mi Was gościć na mojej zbiórce :)

CEL

Chciałbym stworzyć serię kilkudziesięciu filmów dotyczących choroby Leśniowskiego-Crohna a także wyłonienia stomii. Zbieram tu na aparat i sprzęt który pozwoli mi zrobić ten projekt porządnie pod względem wizualnym. Niestety przy dzisiejszych standardach YouTuba ma to duże znaczenie, nawet pomimo braku konkurencji akurat w tym segmencie.A jako że tematyka moich filmów nie będzie się deaktualizowała, chciałbym aby przez długi czas nie odstraszała swoją jakością. Potrzebny mi będzie aparat, tu mój wybór padł na Lumix GH4, ponieważ jego cena spada, osiągi w dalszym ciągu ma imponujące a do tego jest wygodny w użytkowaniu i posiada dużą dostępność obiektywów. Niestety i tak zje to ponad połowę budżetu, chociaż celowo wybrałem nie najnowszy sprzęt. Body plus podstawowy komplet obiektywów planuję kupić do 6 tys. Do tego lampy, mikrofon, statyw, uchwyt ręczny i program do obróbki video. Pójdą na to kolejne 3 tysiące. Reszta pieniędzy to bufor na nagrody, prowizje i ewentualny koszt grafika jeśli bym miał problem na którymś etapie montażu.

            

O mnie

W zeszłym roku miałem zdiagnozowanego Leśniowskiego-Crohna, który to jest jedną z chorób określanych jako nieswoiste zapalenia jelit. Lekarze mają różne teorie na to skąd się bierze, różne pomysły jak ją leczyć, z czego żaden nie gwarantuje sukcesu :) Crohn przyszedł do mnie tak nagle i w tak zdeterminowany sposób że skończyło się wycięciem kawałka jelita, a z powodu komplikacji musieli mi wyłonic stomię. Oznacza to że mam jelitko wysunite przez brzuch i chodzę z workiem przyklejonym koło pępka.

                                 

Inspiracja

Nie wygląda to zbyt ciekawie, prawda? Ja w momencie diagnozy Crohna poczułem się jak z wyrokiem, ponieważ będzie moim przymusowym kolegą do końca życia. A jak od chirurga usłyszałem o stomii to nogi mi zmiękły, dobrze że wtedy leżałem na łóżku :) Ale temat naprawdę nie jest tak trudny jak sie może na początku wydawać. Jednak pamiętam jak bardzo byłem wystraszony na początku. Wystraszony i zdezorientowany, ponieważ w internecie o tych schorzeniach jest mało a i tak większość to sponsorowane teksty "kopiuj-wklej" przez firmy medyczne. Na forach często widzę posty osób które wychodza ze szpitala i nie wiedza co ze sobą zrobić, szpitale wypuszczają pacjentów bez podstawowej wiedzy. A samo załatwienie osprzętu stomijnego wcale nie jest takie proste, natomiast nie mozna zostac bez zapasu bo stomia często lubi płatac figle i worki w zapasie trzeba mieć i koniec :) Widziałem w szpitalu jak wielu ludzi ma diagnozowanego Crohna i jak wielu z nich kończy ze stomią. Rok temu nie wiedziałem na dobrą sprawę o istnieniu stomików. Dzisiaj przeraża mnie jak wielu nas jest, niestety są wśród nas też dzieci. Wiem, że Crohn to choroba cywilizacyjna i zachorowalność będzie rosła, dlatego taka seria poradnikowa bedzie miała coraz większe zapotrzebowanie, w dodatku raczej nie będzie sie dezaktualizowala.

                                     

Plan

Chciałbym stworzyć serię na YouTube 20-40 filmów opowiadających o Crohnie i stomii. O genezie choroby, tym jak ja rozpoznać, jak znaleźć dobrego lekarza co jest często kluczową kwestią, jak sie z tematem oswoić. Chciałbym z tego zrobić kompedium, które pomoże innym ludziom oswoić się w temacie i zdobyć pierwsze informacje.  Poza kwestiami technicznymi skupie sie też na psychicznym pokonywaniu barier stworzonych przez stomię, ponieważ często bardzo trudno się z nią pogodzić. Nie wykluczam też zrobienia serii pokazującej w jaki sposób fizycznie wracam do formy po operacji, z jakimi trudnościami sobie wtedy radze i jak w odpowiedni sposób poradzić sobie z rekonwalenscencją.

                           

Promocja

 Dzięki samemu promowaniu na forach Facebookowych osiągnę szybko bardzo duży zasięg, poza tym mogę tam zasięgnąć rady odnośnie spraw merytorycznych, żeby trafic z nagraniami dokładnie w potrzeby samych zainteresowanych. Ponadto będę się dobijał do firm tworzących osprzęt stomijny i do wszystkich innych stron poświęconych tej tematyce, by dotrzeć z moimi nagraniami do jak najwiekszej liczby ludzi. Poza tym już sam poziom zainteresowania ludzi bezpośrednio związanych z tematem sprawi że kanał rozprzestrzeni sie viralowo. Lekarze przy diagnozie także polecają nieoficjalne fora i strony, mam nadziję że mój kanał także będą polecać.

                         

 Nagrody

Przejrzyjcie proszę sekcję z nagrodami bo wpadło parę zasponsorowanych przez dziewczyny z Angel Bay maskotek. Są ręcznie robione i naprawdę zdjęcia nie oddają ich urody :)

            

                

Terminarz

Zbiórka zakończy się na początku lutego i do końca lutego chciałbym skompletować sprzęt. Następnie chciałbym wydać dwa pierwsze nagrania w marcu i utrzymać tendencję 2-4 publikacji w miesiącu, aby dosyć szybko zebrać wiedzę w całościowe kompedium podstaw wiedzy na temat Crohna i stomii. Nagrody wysyłkowe też planuję nadać w marcu. Wszelnie pytanie proszę kierować pod adresem kronikicrohnika@gmail.com.

                         

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.02.2020 22:10