Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nowa Huta Teraźniejszości

Nowa Huta Teraźniejszości

Kraków, Polska

Nowa Huta Teraźniejszości jest nieformalną inicjatywą mieszkańców Nowej Huty i osób, które działają i pracują Nowej Hucie. Chcemy rozwiązywać lokalne problemy dzielnicy, by zmieniać wizerunek Nowej Huty.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7912 PLN z 7000 PLN

150 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2016.

Kalendarz Nowa Huta 2017

O projekcie

Chcemy wydać autorski kalendarz ze zdjęciami Nowej Huty. Współczesną wizytówkę dzielnicy, która zrywa z etykietą PRL de lux. Zachwycającą rodowitych nowohucian i nowohucianki, jak i miłośników artystycznej fotografii. Do projektu zaprosiliśmy fotografa Krzysztofa Piłę, który w nieszablonowy sposób utrwala oblicze dzielnicy. Wydaniu kalendarza będzie towarzyszyć wernisaż i wystawa fotografii Krzysztofa Piły w nowohuckim Klubie Kombinator

 

 Nowa Huta

Nowa Huta to wyjątkowa część Krakowa z architekturą i atmosferą, którą ciężko odnaleźć gdzie indziej. Przez wielu wciąż niedoceniana i pomijana. W końcu przyszedł czas, by ją zaprezentować z najlepszej, najciekawszej, a czasem zaskakującej strony. Nowa Huta zachwyca 365 dni w roku i dlatego kalendarz to doskonały sposób na pokazanie unikatowej architektury, ale też innych - często nieznanych - zakątków tej dzielnicy.

 Kalendarz

Na kalendarz składać się będzie 13 starannie zaprojektowanych i wykonanych plansz formatu A3. Na stronach z kolejnymi miesiącami znajdą się fotografie detali architektonicznych, charakterystycznych nowohuckich krajobrazów oraz zakamarków znanych tylko nielicznym. Nowohucianie i nowohucianki będą mogli odnaleźć na zdjęciach swoje ulubione zakątki, a osoby, które nie znają Nowej Huty, odnajdą w nich inspiracje do odkrycia tej wyjątkowej części Krakowa. Do każdego z uwiecznionych miejsc zaprowadzą współrzędne geograficzne umieszczone przy każdej fotografii.

Chcemy także, by wydaniu kalendarza towarzyszyły: seria pocztówek oraz plakat promujące akcję. 

 

 

Krzysztof Piła - NH50mm

NH50mm to autorski blog krakowskiego fotografika i projektanta - Krzysztofa Piły. Krzysztof dokumentuje swoje spacery oraz wycieczki rowerowe po Nowej Hucie i jej rubieżach aparatem z obiektywem 50mm. Fotografie te w wyrafinowany sposób ukazują oblicze dzielnicy, oddając jej jedyny w swoim rodzaju charakter.

 Wystawa 

Premierze kalendarza towarzyszyć będzie wernisaż i wystawa prac Krzysztofa Piły, wydrukowanych w dużym formacie. Wernisaż odbędzie się w Klubie Kombinator już 2 grudnia 2016. 

 


Jesteśmy mieszkańcami i mieszkankami Nowej Huty. Fascynujemy się naszą dzielnicą i angażujemy w różne działania na rzecz Nowej Huty i jej mieszkańców. Działamy w nieformalnej grupie Nowa Huta Teraźniejszości - organizujemy konsultacje społeczne, pikniki sąsiedzkie, jesteśmy tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla naszej dzielnicy.

 

Ania - Nowohucianka z wyboru. Socjolożka i aktywistka miejska, angażuje się w różne iniciatywy na rzecz Krakowa. Pracuje w nowohuckim Klubie Jędruś, gdzie mobilizuje lokalną społeczność do działania. 

Michał - antropolog społeczny, miłośnik miasta i miejskości. Nowa Huta to dla niego miejsce do życia ale też fascynacja. Po godzinach realizuje się jako drwal amator.

Agnieszka - pracowniczka 3 sektora. Po Nowej Hucie przemieszcza się rowerem, gdyż wg niej to najlepszy sposób by podziwiać piękno tej dzielnicy. Kiedy nie zmienia świata na lepsze piecze chleby lub uprawia jogę w plenerze.

 

Jacek - socjolog z wykształcenia, hutofil od urodzenia. Współtwórca i szef nowohuckiej klubokawiarni Kombinator. Ma dar angażowania ludzi w działania zmieniające lokalną rzeczywistość. Miłośnik dobrej kuchni i łysych kotów.

 

Mamy już projekt kalendarza. Zebrane środki pozwolą nam na wydrukowanie limitowanej edycji 150 kalendarzy, 300 pocztówek ze zdjęciami Krzysztofa Piły, 50 plakatów promujących kalendarz oraz organizację wystawy i wydruk zdjęć w dużym formacie.

 

 

Kalendarz Nowa Huta 2017 - limitowana edycja, 150 egzemplarzy

Pocztówki ze zdjęciami Krzysztofa Piły

Plakat promujący kalendarz i wystawę

Wielkoformatowe wydruki zdjęć

Tapety na pulpit ze zdjęciami NH50mm i kalendarzem

Wyjątkowe nagrody - spacer po Nowej Hucie z przewodnikiem lub profesjonalna sesja zdjęciowa w Nowej Hucie

 

 

 facebook/NowaHutaTerazniejszosci

facebook/KlubKombinator

facebook/NH50mm

 

 

instagram.com/nh50mm/

nh.terazniejszosci@gmail.com

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

NOWA HUTA DO ROZKOCHANIA

www.kulturatka.pl | 2016-11-28

Grupa mieszkańców skupiona wokół inicjatywy Nowa Huta Teraźniejszości i Klubu Kombinator chcą wydać nowohucki kalendarz na 2017 rok. Właśnie rusza akcja, która ma na celu zbiórkę funduszy na wydanie kalendarza.

„Nowa Huta to już nie PRL deluxe” [Rozmowa]

lovekrakow.pl | 2016-11-21

Czy powstanie oryginalna wizytówka Nowej Huty? Grupa mieszkańców skupiona wokół inicjatywy Nowa Huta Teraźniejszości i Klubu Kombinator chce wydać nowohucki kalendarz na 2017 rok. Właśnie rusza akcja, która ma na celu zbiórkę funduszy na wydanie kalendarza. – Kalendarz towarzyszy nam przez cały rok. Co miesiąc będzie można oglądać inne oblicze dzielnicy. A to dużo czasu, aby zakochać się w Hucie – mówi współorganizatorka akcji Agnieszka Dargiewicz.

Inne spojrzenie na dzielnicę - powstaje nowohucki kalendarz

krakow.wyborcza.pl | 2016-11-18

13 czarno-białych zdjęć miejsc nieoczywistych, żadnego Peerelu w tle - powstaje nowohucki kalendarz na przyszły rok. Jego autorami nie są rodowici nowohucianie, ale ci, którzy w dzielnicy zamieszkali niedawno. I pewne dlatego Nową Hutę widzą zupełnie inaczej.

POMÓŻ WYDAĆ NIEZWYKŁY NOWOHUCKI KALENDARZ!

hiphuta.wordpress.com | 2016-11-18

12 niezwykłych czarno-białych fotografii na każdy miesiąc nowego roku. Ma to być oryginalna wizytówka Nowej Huty, która pokaże ją z innej, ciekawszej strony.  Za powstanie kalendarza odpowiedzialni są inicjatywa Nowa Huta Teraźniejszości i Klub Kombinator, które zaprosiły do współpracy fotografa Krzyśka Piłę.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2016 20:08