Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mayra

Mayra

Gmina Pieniężno, Poland

Z wykształcenia filozofka i fotografka. Mieszka daleko od cywilizacji na swoim prywatnym końcu świata, w warmińskim lesie (razem z 3 psami i 3 kotami). Zajmuje się, chodzeniem na spacery i układaniem Warmińskich Mandali
www.mandalamia.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Janusz Ratecki

Janusz Ratecki

Łódź, Poland

Fotograf wolny strzelec.


8720 PLN z 7000 PLN

122 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

124%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.12.2017.

Kalendarz Mandalamia 2018

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Po raz drugi chcę wydać autorski kalendarz ze zdjęciami moich Mandali. Tym razem aby uprościć całe przedsięwzięcie postanowiłam zrobić to crowdfoundingowo. W kalendarzu znajdą się Mandale ułożone w 2017 roku. Niektóre z nich powstały na zamówienie - wokół określonej intencji, inne przyszły do mnie same, podczas spacerów po warmińskich lasach i łąkach.

W kalendarzu na 2018 rok znajdą się jedynie Mandale ułożone na czarnym tle. Ciemność mająca często tak negatywne konotacje w chrześcijanskiej kulturze zachodu, w moich Mandalach stanowi odwołanie do Wielkiej Tajemnicy, do Żywej Ciemności przenikającej wszechświat, do pierwiastka kobiecego, do ciemności łona i ciemności kosmosu. Do karmiącej, wspierającej, otulającej ciemności w której powstaje życie.

 

Autorką zdjęć do kalendarza jest niezwykła kobieta i wspaniała fotografka Magda Magdalena Trebert która po raz kolejny dała się zaprosić do współtworzenia kalendarza, dzięki czemu powstawał ze śmiechem i radością.

 

 

 

KALENDARZ

 

Podobnie jak w zeszłym roku kalendarz składać się będzie z 12 plansz ze zdjęciami Mandali w formacie 30x30 cm czyli takim jaki w rzeczywistości mają układane przeze mnie małe Mandale. Założeniem kalendarza jest aby po upływie każdego miesiąca obrazek można było wyciąć, oprawić i powiesić na ścianie. Taka wariacja na temat kalendarza adwentowego dla dużych dzieci :)

 

 

MANDALE

 

Skarby natury takie jak pióra, kwiaty czy liście zachwycają mnie swoim subtelnym pięknem

i fascynują złożonością. Jestem przekonana, że  najcudowniejszą sztukę oglądam w lesie,

w skrawku łąki, w złożonej architekturze form przyrody. Dlatego moje Mandale układam ze wszystkiego co znajdę podczas spacerów przez magiczne warmińskie przestrzenie. Z kwiatów,

piór, mchu, traw, skrzydeł motyli. W niektórych Mandalach pojawiają się owady, przeważnie ćmy

i motyle znalezione na okiennych parapetach lub na strychu - na którym wiele z nich zimuje.

(wszystkie owady odeszły śmiercią naturalną, Mandale są w 100 % cruelty free).

 

Samo pojęcie Mandala pochodzi z Buddyzmu. Mandala to forma artystycznej medytacji w której to co nieskończone harmonijnie przenika to co tu i teraz. Warmińskie Mandale to obrazy które powstają w szczególny sposób, wokół konkretnych intencji, by zaprosić do naszego życia określone jakości i zmiany.

 

Nie wszystkie rośliny pochodzą jednak z Warmii. Zbieractwo weszło mi  w krew i podczas każdej podróży szukam piór i roślin którymi wzbogacam moje warmińskie Mandale.

 

 

 

O NAS

 

Dwie przyjaciółki, jedna zakochana we wsi i lesie, druga obywatelka wielkiego miasta i cywilizacji. W duecie zawsze dobrze się bawią, czy to penetrując kreteńskie jaskinie czy warszawskie śmietniki w poszukiwaniu mebli.

 

KLAUDIA MAYRA

 

Cztery lata temu wyprowadziła się z miasta i zamieszkała w lesie, na kolonii małej ( 8 domów) wioski na Warmii. Nie miała pojęcia z czego będdzie tam żyła i co robiła, wiedziała jedynie, że chce palić ogniska i chodzić po lesie.

Nadal to robi.

www.mandalamia.pl

 

MAGDA MAGDALENA TREBERT

Mama 5 letniego Aleksa, opiekunka 11 letniej Bambi, zawodowo wydobywa piękno, tworzy najpiękniejsze fotografie kobiet.

www.trebert.pl

 

 

 

NA CO ZBIERAMY?

Mamy już projekt kalendarza. Zebrane środki pozwolą nam na wydrukowanie a następnie rozesłanie kalendarzy.

 

Zapraszam też na fan page 

https://www.facebook.com/warminskiemandale/

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.12.2017 22:10