Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Wodnicki

Paweł Wodnicki

Kraków

Krakowski fotograf, łączący pracę z pasją. Zdjęcia robię od ponad 20 lat a w pełni zawodowo od 12. Moje ulubione dziedziny to portret, reportaż, cosplay i pinup, fotografia reklamowa i kulinarna oraz akt artystyczny. Jestem laureatem wielu międzynarodowych salonów fotografii a moje prace były publikowane w wielu polskich i międzynarodowych magazynach i czasopismach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4470 PLN z 27500 PLN

24 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

16%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.06.2021.

Kalendarz A3 Lotniczy Pin-up

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Nazywam się Paweł Wodnicki i od 20 lat moją wielką pasją jest fotografia. Już 12 rok zajmuję się nią zawodowo w pełnym wymiarze czasowym. 

 

Chciałbym Was zachęcić do wsparcia mojego najnowszego projektu - kalendarza ze zdjęciami w klimacie lotniczego pin-up z lat 40-ych XXw. Fotografie z dziedziny pin-up i cosplay realizowałem dotąd głównie na zlecenie portalu GryOnline, dla którego wykonałem wiele takich projektów i zdobyłem cenne doświadczenie, ale zawsze marzyła mi się realizacja własnego przedsięwzięcia z efektem końcowym w postaci kalendarza. 

 

 

Wydukowany kalendarz będzie miał 6 kartek (12 stron) plus okładkę. Format to A3 zszyte spiralkowo na krótszym boku. Na każdy miesiąc będzie inne zdjęcie.

 

ETAPY PROJEKTU:

 1. Zbiórka środków a w czasie jej trwania w miarę postępów finalizacja kolejnych zdjęć.
 2. Po zakończeniu zbiórki z sukcesem opracowanie i skład kalendarza maksymalnie do końca lipca 
 3. Przygotowanie wydruków zdjęć i druk kalendarza do końca września 2021
 4. Wysyłka materiałów w październiku 2021

 

Pierwsze zdjęcia będące zapowiedzią projektu są już zrealizowane jako zajawka projektu - znajdziecie je poniżej. Nad kolejnymi będę pracował w miarę trwania projektu.

 

 

Zbiórka ma sfinansować:

 • W pierwszym rzędzie realizację sesji zdjęciowych w krakowskim Muzeum Lotnictwa z udziałem 6 znakomitych, profesjonalnych modelek i doświadczonego zespołu wizażowo-fryzjersko-stylistycznego.
 • Klimat kalendarza wymaga odpowiednich strojów, rekwizytów, świetnego makijażu i odpowiednich fryzur co wymaga profesjonalnego zespołu i poczynienie odpowiednich zakupów.
 • Kwota zostanie przeznaczona także na obróbkę i przygotowanie fotomontaży ze zdjęć (dodanie tła na niektórych) oraz przygotowanie i skład samego kalendarza.
 • Druk odbywać się będzie w jednej z najlepszych krakowskich drukarni co gwarantuje bardzo wysoką jakość druku. 
 • W zebranej kwocie mieści się też niemała suma na opakowanie i wysyłkę materiałów.

 Wszystko po to aby w Wasze ręce trafił produkt bardzo dobrej jakości.

Stylistyka pin-up z założenia była lekko frywolna i zalotna. Staram się wpisać w ducha epoki, dbając zarazem by zdjęcia nie były wulgarne i wyzywające. Dla historycznych purystów mam też od razu informację, że wszystkie stylizacje i kostiumy, w które ubrane będą modelki są luźną zabawą i jakimś nawiązaniem do realiów, ale nie są rekonstrukcją historyczną. ;-)

 

Budując zespół do realizacji projektu starałem się tak dobrać ekipę by była gwarancją dobrego efektu końcowego. Dlatego postawiłem na:

 • moje doświadczenie fotograficzne (nagrody na wielu międzynarodowych salonach fotografii, współpraca z czołowymi firmami w dziedzinie fotografii reklamowej i cosplay a także publikacje w znanych magazynach prasowych). Współpracuję także jako portrecista z czołówką polskich aktorów tworząc projekt "Gwiazdozbiór Wodnika" a także od lat angażuje się w akcje nonprofit (m.in. wieloletnia współpraca z Małopolskim Hospicjum dla Dzieci). Więcej informacji o mnie a także zdjęcia z poprzednich projektów znajdziecie Państwo na mojej stronie www.pawelwodnicki.pl
 • doświadczenie modelek - wszystkie modelki mają za sobą wiele sesji do projektów prywatnych i komercyjnych a większość ma doświadczenie w pozowaniu właśnie do klimatów pin-up i cosplay
 • współpracę z krakowskim Muzeum Lotnictwa, którego cenne i niekiedy unikatowe w skali świata eksponaty wykorzystamy jako scenografię do zdjęć
 • moje doświadczenie w prowadzenia projektów a także w dziedzinie tworzenia druków i grafiki użytkowej - w latach 2002-2009 prowadziłem własną, niewielką agencję reklamową i realizowałem wiele materiałów drukarskich i reklamowych
 • doświadczenie zespołu stylizacyjno-wizażowego - pracujące ze mną osoby od wielu lat pracują na planach filmowych, przy serialach i produkcjach telewizyjnych 

 

 

Mam nadzieję że spodoba się Wam mój pomysł i zechcecie spełnić moje marzenie wydania takiej publikacji a zarazem zyskacie szansę, na zdobycie tego unikatowego kalendarza lub którejś z atrakcyjnych mam nadzieję nagród które oferuję w zamian za wsparcie. Śledźcie uważnie projekt bo wkrótce pojawią się kolejne materiały!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.06.2021 18:06