Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Kapucyńska

Fundacja Kapucyńska

Warszawa, Polska

Witamy Państwa serdecznie:)

Jesteśmy grupą osób zgromadzonych przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, żeby wspierać ich wieloletnią działalność charytatywną swoją pomocą.
We wrześniu 2010 roku, z inicjatywy braci oraz wolontariuszy, powstała Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego.
Po więcej informacji o nas i tym, czym zajmujemy się na codzień, zapraszamy na naszą stronę internetową:)
http://fundacja-kapucynska.org

Dziś zapraszamy Państwa do włączenia się w nasz projekt na powstanie kalendarza charytatywnego.

Pozdrawiamy!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1933 PLN z 15000 PLN

22 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.12.2016.

Kalendarz 2017 Fundacji Kapucyńskiej

O projekcie

Serdecznie zapraszamy Państwa do włączenia się w działania Fundacji Kapucyńskiej, tym razem przez wsparcie projektu naszego kalendarza.

Długo zastanawialiśmy się nad projektem, poprzez który moglibyśmy pokazać Państwu, jak wygląda nasza codzienność, nasze bycie „dla“ i „z“ ubogimi. A co lepiej pokaże nasze czyny niż świadectwo? Świadectwo zatrzymane na zdjęciach, w czasie w którym towarzyszymy naszym podopiecznym.

Dzięki kalendarzowi będziecie Państwo mieli okazję podejrzeć, jak wygląda nasza Wigilia, w jakiej atmosferze składamy sobie życzenia podczas Wielkanocy i zapał z jakim podążamy polnymi drogami, pielgrzymując na Jasną Górę.

Te wszytsko chwile będą mogli Państwo dzielić wspólnie z nami, przeżywając zbliżający się rok 2017. My będziemy pamiętać o Was w modlitwach i codziennej pracy, mając nadzieję, że i Wy o nas nie zapomnicie.

Kalendarz jest również cegiełką na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy dla ubogich i bezdomnych. Miejsca, w którym będziemy pomagać mądrze, aby przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Zastąpi ono jadłodajnię, która funkcjonuje od 20 lat w XVII wiecznych podziemiach kościoła Braci Mniejszych Kapucynów przy ulicy Miodowej.

 

 

BUDŻET

Potrzebujemy 15 000 zł na opracowanie i druk 1 000 kalendarzy, nagrody dla Państwa, wysyłkę pocztą oraz opłaty dla Polak Potrafi. Nagrody wyślemy natychmiast po zakończeniu projektu, żeby mogły dotrzeć do Państwa przed Bożym Narodzeniem.

Jeżeli uda nam się zebrać kwotę wyższą, niż zakładana, pieniądze przeznaczymy na wydrukowanie większego nakładu naszych kalendarzy.

Całą kwotę ze sprzedaży naszego kalendarza przeznaczymy na cele statutowe Fundacji Kapucyńskiej, a przede wszystkim budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy.

Poniżej prezentujemy Państwu, jak będzie wyglądał kalenarz.

O NAS

Jesteśmy grupą osób zgromadzonych przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, aby wspierać ich wieloletnią działalność charytatywną swoją pomocą. Od 20 lat bracia prowadzą przyklasztorną Jadłodajnię dla bezdomnych i ubogich mieszkańców Warszawy. Z jadłodajni korzysta codziennie około 250-300 osób. Przyjazna atmosfera i oddanie wolontariuszy sprawiają, że mogą poczuć się tu prawie jak w domu.

Działalność charytatywna Braci Mniejszych Kapucynów nie ogranicza się jednak tylko do wydawania posiłków. Ludzie bezdomni mogą tu skorzystać z bogatej oferty przygotowanej dla nich przez Braci, m.in.:

pomoc psychologiczna,

warsztaty socjoterapeutyczne,

wspólnota duszpasterska,

wsparcie duchowe.

We wrześniu 2010 roku, z inicjatywy braci oraz wolontariuszy, powstała Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego. Więcej informacji o Fundacji: http://fundacja-kapucynska.org

 

 

OBEJMIJ PATRONAT NAD NASZYM PROJEKTEM!

ZGŁOŚ CHĘĆ, BY ZOSTAĆ DYSTRYBUTOREM NASZEGO KALENDARZA!

Wszystkie instytucje i osoby zainteresowane objęciem Patronatu nad naszym projektem zapraszamy do kontaktu mailowego: k.tempes@fundacja-kapucynska.org; a.szuba@fundacja-kapucynska.org. 

Pod ten sam adres mailowy zapraszamy osoby prywatne i firmy, zainteresowane dystrybucją i sprzedażą naszego kalendarza.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.12.2016 13:01