Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kaja Kwiatkowska

Kaja Kwiatkowska

Kraków

Nazywam się Kaja Kwiatkowska. Mam 21 lat. Na co dzień studiuję na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria Obliczeniowa.
Moją pasją jest triathlon.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13151 PLN z 12500 PLN

106 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2018.

Kaja Kwiatkowska - Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 RPA

O projekcie

 

Triathlon – dyscyplina łącząca pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Wymaga silnego charakteru, świetnie testuje wszechstronność i wytrzymałość ludzkiego ciała oraz umiejętność taktycznego rozłożenia sił.

 

Ironman najpopularniejszy dystans, w którym do pokonania jest 3,86 km pływania, 180,2 jazdy na rowerze i 42,195 km (maraton) biegu.

 

Ironman 70.3 – połowa ironmana. 70.3 to suma mil do pokonania na wszystkich trzech etapach tego dystansu. 1,9 km (1,2 mil) pływania, 90 km (56 mil) jazdy na rowerze i 21,1 km (półmaraton, 13,1 mil) biegu. 

 

Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 to cyklicznie odbywające się zawody. Prawo startu mają osoby, które wcześniej zdobędą slota, czyli kwalifikację na jednej z imprez organizowanych na całym świecie przez federację Ironman. Liczba slotów jest ograniczona, otrzymują je tylko najlepsi zawodnicy w danej kategorii wiekowej.

 

 

 

 

Nazywam się Kaja Kwiatkowska. Mam 21 lat. Na co dzień studiuję na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria Obliczeniowa. Dodatkowo prowadzę zajęcia pływackie dla triathlonistów z grupy triathlonowej TriWise, pomagając im pokonać największą barierę, jaką dla wielu jest pływanie. Poza tym uwielbiam sporty zimowe! Tę pasję realizuję ucząc dzieciaki Klubu Narciarskiego Lider jeździć na nartach.

 

 

Od 2012 roku w moim życiu pojawił się triathlon.

 

 

 

Swoją sportową drogę rozpoczęłam od pływania. Wyczynowo uprawiałam je 9 lat. W tym czasie osiągałam czołowe pozycje w województwie małopolskim, a także finały Mistrzostw Polski. Po latach znudzona pływaniem „od ściany do ściany” postanowiłam rozszerzyć tą dyscyplinę o dwie kolejne. Po niedługim czasie przyszły pierwsze sukcesy, zdobywałam medale mistrzostw kraju w triathlonie, aquathlonie i duathlonie w kategoriach juniorskich. Przez dwa lata byłam członkiem Kadry Narodowej.

W 2017 rozpoczęłam moją przygodę z dłuższym dystansem. Najważniejszym startem w ubiegłym sezonie był Ironman 70.3 w Gdyni, gdzie wygrałam swoją kategorię wiekową, co dało mi kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w RPA.

 

 

 

 

Trening do triathlonu na długim dystansie jest przede wszystkim bardzo czasochłonny i wymaga świetnej organizacji i logistyki. Dwa treningi dziennie, to norma. Bliżej startów jeden może trwać nawet kilka godzin, co w kluczowym okresie przygotowań daje około 20 godzin treningu tygodniowo. Do tego dochodzi czas na regenerację, przygotowanie posiłków, prysznice, przygotowanie do treningu. To naprawdę kawał życia.

 

 

 

 

Celem projektu jest zebranie funduszy na wyjazd na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w Nelson Mandela Bay w RPA, które odbędą się 1 września 2018 roku.

 

Pieniądze zebrane na zbiórcę przeznaczę na:

 

- opłatę startową,

- przelot samolotem w obie strony wraz z transportem roweru i sprzętu sportowego,

- wyżywienie i zakwaterowanie na czas około 10 dni,

- uzupełnienie i przygotowanie niezbędnego sprzętu.

 

 

Jeśli uda się zebrać większą kwotę niż planowana, przeznaczę ją na obóz i inne starty przygotowujące do Mistrzostw w RPA.

 

 

 

 

  krakowskatriathlonistka@gmail.com

 

 

 

 

  facebook.com/krakowskatriathlonistka/

 

  instagram.com/krakowska_triathlonistka/

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2018 22:10