Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Anna Gamrot

Anna Gamrot

Katowice, Poland

Aktorka, kierownik produkcji, manager kultury, koordynator działań artystycznych. Obecnie na stałe związana współpracą z CK Teatr Sztuk w Jaworznie, Teatrem Moich Marzeń z Chorzowa, Fundacją Na Rzecz Młodych Twórców „Jazdaa Polska!”, Teatrem Rawa.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10469 PLN z 8000 PLN

181 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

130%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.03.2017.

'W cylindrze na lwy by...' - spektakl muzyczny

O projekcie

W CYLINDRZE NA LWY BY...

czyli Przybora i Wasowski raz jeszcze

Celem akcji jest realizacja projektu teatralnego, którego tytuł właśnie byliście uprzejmi przeczytać. Cóż oznacza to niepokojące gramatycznie hasło? 'Słaby PR', pewnie śmiejecie się pod nosem... Być może, ale również dużo, dużo więcej:)

 „W cylindrze na lwy by…” to spektakl muzyczny utrzymany w konwencji i stylistyce sławnych programów Kabaretu Starszych Panów. Oparty jest na piosenkach z tegoż repertuaru, jak i na innej, mniej znanej twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W programie znajdują się utwory, które każdy rozpozna już po pierwszych taktach (a dalej nie da się przestać ich kochać), jak i takie, które wielu usłyszy po raz pierwszy (i pewno od razu się w nich zakocha).

 

Wyobraźmy sobie, że nagle znikają politycy ze swoimi przemowami i waleniem pięścią w stół. Znika telewizja ze swoimi zagadkowymi celebrytami. Znika slang uliczny, dziewczęta przeklinające zbyt głośno i młodzi mężczyźni zbyt głośni w ogóle. Znikają portale społecznościowe, a wraz z nimi krzykliwe zdjęcia i krzyczące dyskusje. Znika to wszystko. A zamiast tego pojawia się elegancki salon, a w nim przy fortepianie dwóch Starszych Panów – uśmiechniętych i pełnych klasy. Z lekkością i wdziękiem snują historie o miłości, sztuce, przyjaźniach i cudownie szarej codzienności. Raz po raz odwiedzają ich goście – pełne gracji kobiety i rozbrajający mężczyźni. I wszyscy oni niosą na ustach melodię…

Na scenie zobaczymy zawodowych aktorów, a zarazem wielkich fanów Dwóch Panów J.: Jarosława Tyrana, Błażeja Olmę, Agnieszkę Bednarz i Annę Gamrot. Premiera planowana jest na wiosnę tego roku.

 

Zajrzyjmy w tę twórczość – pełną wdzięku, poczucia humoru, wzruszeń i mądrości. Wyłączmy współczesną rzeczywistość i raz jeszcze dajmy głos tym, którzy na to zasługują – Przyborze i Wasowskiemu.

 

BUDŻET

2 000 zł - scenografia

3 000 zł - kostiumy, rekwizyty

2 000 zł - muzycy (perkusja, kontrabas, ewi)

1 000 zł - promocja (teaser, plakaty, foldery z programem)

Każda dodatkowa złotówka - wynajem przestrzeni teatralnej na próby, wynajem/zakup sprzętu technicznego (lepszego niż ten, którym obecnie dysponujemy ;) )

 

 

KIM JESTEŚMY

PIOTR SKUCHA - reżyseria

Artysta kabaretowy, autor tekstów, reżyser, scenarzysta znany przede wszystkim z popularnego, wielokrotnie nagradzanego kabaretu DŁUGI, Bielskiej Sceny Kabaretowej, kilku cyklicznych autorskich audycji radiowej Trójki ("Parafonia", "To się nadaje", "Móżdżek po polsku") i wielu programów telewizyjnych. Na scenie od ponad trzydziestu lat. Zdecydowanie wyróżna się z tłumu, a raczej z niego wystaje. Od góry.

BŁAŻEJ OLMA - II reżyser

Aktor, wokalista, kabareciarz, który potrafi zaśpiewać we wszystkich gatunkach i tonacjach (fałszywie), od przyśpiewek ludowych, przez folk, rock i jazz, po musical. Zna operę i reperutar klasyczny (ze słyszenia), ale na szczęście tego nie nadużywa. Wpółpracował z wieloma teatrami (m.in.Teatr Polski w Bielsku-Białej, Och-Teatr! Krystyny Jandy w Warszawie) i kilkoma kabaretami. Obecnie błyszczy talentem w kabarecie TON (co, nie słyszeliście o takim?) Wielokrotnie goszczący na ekranie każdego telewizora, mistrz drugiego planu, przez co wszystkim się wydaje, że gdzieś go już widzieli, ale nie mogą sobie przypomnieć gdzie, bo ciągle chudnie (no w każdym razie się stara). Jego hobby to walenie ścian i inne prace budowlane.

ANNA GAMROT - kierownik produkcji

Absolwentka Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Śląskim ze złożonym egzaminem eksternistycznym w Warszawie przed komisją ZASP i studentka Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Aktorka, kierownik produkcji, manager kultury, koordynator działań artystycznych. Ma na swoim koncie realizację wielu projektów teatralnych i filmowych. Obecnie na stałe związana współpracą z CK Teatr Sztuk w Jaworznie, Teatrem Moich Marzeń z Chorzowa, Fundacją Na Rzecz Młodych Twórców „Jazdaa Polska!”, Teatrem Rawa, Kabaretem Żółta Karteczka oraz Teatrem Czwarta Scena. Jej motto życiowe brzmi: "pracy i kieliszka nigdy nie odmawiam".

JAROSŁAW TYRAN - scenografia, kostiumy

Absolwent studium Wokalno – Baletowego w Gliwicach, złożył egzamin przed Państwową Komisją egzaminacyjną ZASP dla aktorów dramatu w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym ma kilkanaście ról w spektaklach teatralnych, realizację Teatru TV przedstawienia „Korzeniec”, a także wiele epizodów w filmach i serialach Polskich. Obecnie współpracuje z teatrami takimi jak Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Muzycznym Castello w Mosznej i Teatrem Moich Marzeń w Chorzowie, realizuje także własne projekty muzyczne takie jak recital – „Manewry Miłosne, czyli powróćmy jak za dawnych lat”, opartego na piosenkach Eugeniusza Bodo. W wolnych chwilach cuci kobiety, które mdleją na jego widok.

ŁUKASZ KOZERA - opracowanie muzyczne

 

Pianista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Lubi placki.

 

 PAWEŁ FABROWICZ - akompaniator

Pianista i anglista - muzyk i tłumacz w jednej osobie. Członek m.in. bielskiego zespołu artrockowego Lizard. Stały współpracownik  Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej i Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej. Zwolennik włoskiej kuchni, chińskiej zielonej herbaty i brytyjskiego poczucia humoru.

AGNIESZKA BEDNARZ - choreografia

Absolwentka Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktorka, tancerka, choreografka. Występowała na scenach Polski i świata m.in. Brazylii, Włoch, Słowenii, Litwy, Rosji, Niemiec i Węgier. Współpracuje z najlepszymi polskimi choreografami. Asystentka Jacka Łumińskiego na Wydziale Teatru Tańca PWST, współtwórczyni spektaklu „Whiplash” realizowanego w Pekinie. Tegoroczna rezydentka Krakowskiego Centrum Choreograficznego. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in. „Złota Maska” za choreografię w spektaklu „Nawiedzenie/Heimsuchung” oraz nagroda za najlepszą aktorkę „Premio GRMINI D’ORO Miglior Attrice” podczas IX międzynarodowego festiwalu szkół teatralnych w Rzymie ROMATEATROFESTIVAL. Niech Was nie zmyli srogi wyraz twarzy, serce Agnieszki skrywa wiele emocji - a jakich, już wkrótce sami się przekonacie.

 KONTAKT

Zapraszamy na nasz oficjalny profil: facebook.com/w.cylindrze.na.lwy.by/

Będziemy na bieżąco informować o postępach przy projekcie - artystycznych i finansowych ;)

 

WESPRZYJCIE NAS!!!

...a obiecujemy, że efekt finalny Was zachwyci. Bez Was ten projekt się nie uda! A my, wierząc nieskończenie w ludzką życzliwość, oczywiście pewni jesteśmy, że udać się musi. Przygotowujemy piosenki, piszemy scenariusz, kompletujemy nuty i rozmawiamy z teatrami, z uśmiechem na ustach przypominając sobie słowa Jeremiego Przybory:

Ja zawsze byłem za wiosną. Bez względu na porę roku.

 

DO ZOBACZENIA NA PREMIERZE!

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.03.2017 22:10