Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2013

Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2013

Białystok

Juwenalia to doroczne święto studentów, które w znaczącym stopniu wzbogaca letnią ofertę kulturalną na terenie Miasta. Jak co roku impreza jest organizowana przez połączone siły samorządów oraz organizacji studenckich i doktoranckich, które po raz kolejny zostały oficjalnie zrzeszone w Porozumieniu Uczelni Białostockich. Naszym przewodnim celem jest ukazanie, że Białystok w niczym nie ustępuje innym ośrodkom akademickim jakością i rozmachem organizacji wydarzeń kulturalnych, w tym Dni Kultury Studenckiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10077 PLN z 10000 PLN

40 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.05.2013.

Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2013

O projekcie

,,Najlepsza impreza akademicka po tej stronie Wisły” Piotr Rogucki, zespół Coma
Zobacz koniecznie!

Dni Kultury Studenckiej, to doroczne święto studentów, które w znaczącym stopniu wzbogaca letnią ofertę kulturalną na terenie Miasta.

Jak co roku impreza jest organizowana przez połączone siły samorządów oraz organizacji studenckich i doktoranckich, które po raz kolejny zostały oficjalnie zrzeszone w Porozumieniu Uczelni Białostockich. W jego skład wchodzą studenci i doktoranci z siedmiu największych uczelni naszego Miasta.

Na przedsięwzięcie składają się nie tylko koncerty, ale również mnóstwo imprez towarzyszących, integrujących środowisko akademickie z mieszkańcami Białegostoku oraz Podlasia. W tym roku będą to między innymi:

Teatr nie gryzie oraz Opera nie gryzie - projekty mające na celu innowacyjny sposób edukacji kulturalnej społeczności akademickiej Miasta Białystok. Dzięki współpracy ze wszystkimi liczącymi się teatrami w mieście, a także z Akademią Teatralną w Białymstoku oraz Teatrem “Wierszalin” w Supraślu, udało nam się uzyskać atrakcyjne ceny biletów za okazaniem legitymacji studenckiej. Poprzez ten zabieg znacząco zwiększy się dostępność do wydarzeń kultury wysokiej, Barabany - przegląd kapel muzycznych, czyli szansa dla młodych, nieodkrytych talentów, by zaistnieć w środowisku muzycznym w Białymstoku,
Juwenaliowy Konkurs Wokalny – Karaoke – wydarzenie, w którym mieszkańcy Miasta mogą wykazać się swoimi zdolnościami wokalnymi, główną nagrodą konkursu będzie występ na głównej scenie koncertowej,
Parada Studentów - przemarsz społeczności studenckiej przez Miasto, rozpoczęty tradycyjne przekazaniem żakom klucza do bram Miasta przez Prezydenta Miasta Białegostoku,
Kabareton Juwenaliowy - przegląd studenckich zespołów kabaretowych wraz z występem znanych lokalnych artystów,
Dzień Akademicki - poprzedzony Paradą Studentów, dzień pełen gier zespołowych, a także możliwości uczestnictwa w koncertach na scenie głównej Juwenaliów,
Alter.Namiot -projekt promujący szeroko rozumianą muzyką elektroniczną, poprzez występy młodych i cenionych artystów w dużej hali namiotowej, uświetnionej instalacjami świetlnymi oraz wizualizacyjnymi.
Koncerty plenerowe – zwięczenie dwutygodniowego święta studentów. Koncerty po raz kolejny odbędą się na kampusie Politechniki Białostockiej. Pragniemy zaprosić na nie zespoły o randze ogólnopolskiej, które wpisały się w kanon muzyki.

Wydarzenie skierowane jest do całej społeczności akademickiej białostockich uczelni (studentów, doktorantów, pracowników) oraz wszystkich mieszkańców Białegostoku i regionu (a także osób z kraju i zagranicy odwiedzających stolicę Podlasia), zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych o wysokiej randze artystycznej. Grupa docelowa obejmuje niemal 60 tys. członków społeczności akademickiej oraz ogól mieszkańców Miasta.

Naszym przewodnim celem jest ukazanie, że Białystok w niczym nie ustępuje innym ośrodkom akademickim jakością i rozmachem organizacji wydarzeń kulturalnych, w tym Dni Kultury Studenckiej. Młodzi ludzie zamieszkujący nasze Miasto bardzo często wyjeżdżają na czas imprez studenckich, wybierając inne, konkurencyjne wydarzenia. Chcemy odwrócić ten proces, proponując białostockim studentom oraz żakom z innych miast uczestnictwo i współtworzenie białostockich Juwenaliów. W trakcie trwania przedsięwzięcia pragniemy również wyjść do białostoczan, ukazując, jak ciekawa i różnorodna jest społeczność akademicka. W trakcie tych paru dni każdy mieszkaniec będzie miał okazję przekonać się o studenckiej kreatywności i umiejętnościach zabawy oraz znaczeniu żaków dla kultury miasta.

Kwota dofinansowania w całości zostanie wykorzystywana w celu podniesienia jakości wydarzenia i zaproszenia największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Nasz fanpage
Nasza strona internetowa

Parada

Koncert plenerowy

 Koncert

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.05.2013 00:12