Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ziemia Zu

Ziemia Zu

Brzezna

hej :) Na imię mam Dominika. Zajmuję sie ceramiką, która zawsze stanowiła taki \\\\\\\"drugi obieg w moim życiu\\\\\\\" . Lepię unikatowe ceramiczne naczynia we własnej jednoosobowej firmie - Ziemia Zu. Nieustannie jednak towarzyszy mi marzenie, by w tym temacie zrobić coś więcej. Stworzyć miejsce, gdzie o ceramice będzie można poczytać i pogadać. Gdzie będzie okazja by polepić i okazja by coś ceramicznego kupić. Jurta w Beskidzie Sądeckim to taki właśnie projekt. Jeśli się uda...zapraszam na herbatę nad Wierchomlą. ;)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

630 PLN z 30000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2019.

Ziemia Zu- płócienna jurta, ceramiczny krąg

O projekcie

Ziemia Zu - płócienna jurta, ceramiczny krąg.

fot. Marge Wierchomlańska

Celem projektu jest zbiórka pieniędzy na jurtę, w której mieściłby się ceramiczny krąg, czyli miejsce na warsztaty, biblioteczka dotycząca ceramiki współczesnej, przestrzeń na   relaks oraz mini sklepik z ceramiką unikatową.  Cermiczna jurta weszłaby w skład powstającego właśnie przy Bacówce nad Wierchomlą Jurtostanu - kompleksu kilku jurt z   Czerwonym Namiotem i Yurta SPA na czele oraz dwiema jurtami mieszkalnymi (z miejscami dla turystów). Tym samym adresatami tego "marzenia" są wszyscy ( niezleżnie od wieku) których interesuje aktywny wypoczynek i/lub ceramika. A także osoby zainteresowane poznawaniem nowych ciekawych miejsc...lub polepieniem na luzie. 

fot. Mariusz Marcin Walczak

A rzecz dzieje się  w urokliwy Beskidze Sądeckim z takimi mniej więcej widokami, jak poniżej ;) 

fot. Hubret Chiron

Kim jestem ja i skąd taki pomysł?

fot. Marcin Sarota

Kim jestem ja? Zawodowo- niedoszłym dizajnerem z pewnym doświadczeniem "życiowym" w zakresie ceramiki; kulturoznawcą ze specjalizacją religioznawczą i dużym rodzinnym skrzywieniem w stronę historii sztuki. Przez 5 lat prowadziłam w Instytucie Religioznawstwa ma UJ zajęcia ze studentami w ramach studiów doktoranckich, zgłebiając przy tym myśl Mistrza Eckharta i zdobywając pewne doświadczenia w zakresie edukacji. Przez kolejne pięć pracowałam jako kierownik ds edukacji i komunikacji w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół w Nowym Sączu -  w początkach jej istenienia...Tam właśnie zmierzyłam się z materią "warsztatową" i pracą animatora kultury w licznych krajowych oraz międzynarodowych projektach. Połknęłam bakcyla.  Jednak powoli wykształcało się we mnie pragnienie niezależnośc i- tworzenia  bardziej alternatywnej  przestrzeni do wspólnej pracy, co zawsze niesie ze soba większe ryzyko fiansowe. Podjęłam je. Najpierw zapewniłam taką przestrzeń samej sobie ;).   Założyłam własną pracownię  ceramiczną - Ziemia Zu, specjalizującą się w krótkich seriach unikatowych naczyń lepionych bez użycia koła i formy. Całkiem: na piechotę"

fot. Ziemia Zu

Moim żywiołem jest kamionka i matowe/półmatowe, szlachetne szkliwa, często w swej strukturze przypominjące kamień

.

fot.Ziemia Zu

Przy czym wciąz jestem na etapie próbowania siebie, szukania i ekspermentów. Od czasu do czasu prowadzę warsztaty, głównie na imprezach plenerowych typu:  Karpaty Offer, Pannonica, Biesiada Galicyjska. Czasem bardziej  kameralne  - w domu. Zainteresowanych moją pracą odsyłam na profil fb Ziemia Zu.

fot. Ziemia Zu

Pracownia, w której lepię jest zbyt mała by urządzić w niej zajęcia ceramiczne i całe to chilloutowe zaplecze, które mi się marzy. Przyjaciele stawiący Jurtostan zainspirowali mnie do postawienia jurty,  która idelanie wpisuje się w sposób jaki myślę o ceramice i formie warsztatów. Niestety żywot niszowego ceramika nie jest finansowo lekki i zanim mnie będzie stać na taki luksusik upłynie pewnie wiele wody. Stąd właśnie pomysł  akcji na "Polak potrafi". Jurta,  którą chcę nabyć,  będzie służyła nie tylko mojej firmie...ale także ludziom, którzy zechcą współuczetsniczyć  w jej finansowaniu w ramach tego projektu . Będzie ona bowiem, czymś więcej niż firmowe lokum. Z chęcią podejmę "ideową" ;)  i eventową współpracę z osobami myślącymi o ceramice podobnie.

Fundusze !

Kwota potrzebna w tej chwili na realizację projektu to 30 000 złotych, w tym ok 22 tys  na sfinansowanie samej jurty, ok 2,5 tys. na zbudowanie podestu pod namiot , 1,5 tys na  zakup kozy do ogrzania. Resztę stanowią opłaty związane z samą zbiórką na  Polak potrafi i obsługa akcji ( wysyłka nagród, materiały na nagrody). Gdyby...( ah gdybyż ;) ) doszło do przekroczenia limitu...zamierzam zainwetsować w podstwowe wyposażenie - stół, krzesła, lampy, ewentualnie książki do biblioteki ceramicznej.  W zamian mam do zaoferowania nagrody które moga wpłynąc na wieksze zintegrowanie się z całym projektem ( noclegi w jurcie przy okazji zwiedzania Beskidu, warsztaty ), liczne nagrody rzeczowe oraz  serducho otwarte na pomysły wszystkich związanych z ceramiką. 

 

Ostateczny termin postawienia jurty - jeśli uda sie zebrać fundusze - to 30 sierpnia. Jest to też data startowa nagród związanych z noclegiem w jurcie i warsztatami ceramicznymi.  Nagrody rzeczowe zostaną wysłane w terminie od 20 lipca do 30 czerwca.  

Sam projekt jurty nie jest ograniczony w czasie. Będziemy trwać na Wierchomli ...jaknajdłużej. Ile nam na to pozwolą wiatry, śniegi i społeczne zawieruchy.

Zatem...zapraszam do współpracy, zapraszam do projeku z nadzieją na spotkanie...Ziemia Zu ( Dominika Rekowska :) )

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2019 22:10