Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Przyjaciół Juniors Band - Starachowice

Stowarzyszenie Przyjaciół Juniors Band - Starachowice

Starachowice, Polska

"Juniors Band-Starachowice" – szkolna orkiestra jazzowa działająca w Gimnazjum nr 3, której założycielem i dyrygentem jest nauczyciel muzyki Mirosław Gęborek. W tym roku orkiestra obchodzi 25-lecie swojej działalności. Uczniowie uczą się gry na instrumentach muzycznych w klasie: saksofonu, fletu, trąbki, puzonu, fortepianu, gitary i perkusji. Orkiestra wiele koncertuje w kraju i za granicą. Uczestniczyła w wielu ważnych wydarzeniach i festiwalach. Uświetnia swoją grą uroczystości państwowe. Tradycją orkiestry są wakacyjne warsztaty muzyczne. Fonografia: 1997r. kaseta „Międzyszkolny Big Band”, płyty CD: 2000r. „Big Band i Przyjaciele”, 2005r. „Juniors Band –Starachowice”,2012r. „Jaki piękny jest świat” z udziałem Stanisława Soyki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Ania92

Ania92

Starachowice, Polska

Mirosław Gęborek

Mirosław Gęborek

Starachowice

Starachowiczanin. Nauczyciel muzyki, muzyk, dyrygent, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Starachowicach(1999-2016), społecznik. Założyciel młodzieżowej orkiestry jazzowej "Juniors Band - Starachowice"(1993). Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Big Bandu, Prezes stowarzyszenia Lokalni.pl.

Annage

Annage

Starachowice, Polska


10420 PLN z 9800 PLN

92 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.08.2018.

Koncert na 25 -lecie Juniors Band Starachowice

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

Cel projektu:

 

         Mamy wielkie plany - po 25 latach istnienia zespołu chcemy zebrać wszystkich chętnych absolwentów Juniors Bandu i 18 sierpnia 2018 r. zagrać koncert “Złote lata swingu”  w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Będzie to duże wydarzenie artystyczne w reżyserii Przemysława Żmiejko, które połączy muzykę, historię, taniec i światło.

 

 

Wydarzenie na facebooku:

 

Jubileusz 25-lecia big bandu „Juniors Band – Starachowice”

 

Kim jesteśmy?

 

         Jesteśmy Juniors Band - Starachowice. Gramy muzykę jazzową i rozrywkową. Nasze działanie napędza wyłącznie pasja do dźwięków i szczera radość z muzykowania. Nie jesteśmy zespołem komercyjnym, dlatego też zwracamy się dzisiaj do Was z prośbą o wsparcie.

 

         Swoją przygodę z muzyką zaczynaliśmy w 1993 roku od wyremontowania starych instrumentów przejętych po byłej orkiestrze dętej i własnoręcznego przygotowania swojej pierwszej sali prób.

 

      

         Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszego dyrygenta zaczeliśmy naukę: gry na instrumentach, naukę swingowania i improwizacji. Miesiące ciężkiej pracy zaowocowały pierwszym publicznym konmcertem, który odbył się w maju 1994 r. To było 25 lat temu...

 

 

 

Dziś nasz zespół to pokolenia muzyków profesjonalistów, ale i cały czas na nowo dołączających do nas początkujących amatorów, którzy ramię w ramię wychodzą na scenę i grają koncerty w kraju i zagranicą.

 

           Nasza historia nabierała tempa. W repertuarze znalazły się standardy jazzowe i znane utwory muzyki rozrywkowej. Uczestniczyliśmy w wielu znaczących festiwalach i konkursach, a ukoronowaniem naszej dotychczasowej działalności jest nagrana płyta “Jaki piękny jest świat” z gościnnym udziałem Stanisława Soyki, dla którego nasz pianista Kamil Urbański napisał aranże jego trzech utworów. 

 

 

Co nas wyróżnia?

 

         Przez ostatnie 25 lat zmieniały się sale prób, repertuar, muzycy, ale jedno pozostało niezmienne - miłość do muzyki jazzowej. Wielu z nas gry na instrumentach nauczył Mirosław Gęborek, który od początku swoim zaangażowaniem i pasją scala nas w jedną, muzyczną rodzinę. Ważną rolę w zespole pełnią teraz także muzycy, którzy są z nami od samego początku. Dziś to profesjonaliści, dla których muzyka stała się sposobem na życie. Niewątpliwie ma to ogromny wpływ na nowo dołączających, młodych członków Juniors Bandu, którzy na ich przykładzie widzą efekty wieloletniej pracy w orkiestrze.

         Od lat wspierają nas także swoją wiedzą i umiejętnościami znani i cenieni muzycy jazzowi, m.in. Stanisław Soyka, Adam Kawończyk, Jerzy Główczewski, Justyna Motylska, Piotr Szkil, Adam Milwiw-Baron, Maurycy Wójciński oraz lokalni muzycy.  Dobrym duchem zespołu są: Elżbieta Weimann - ówczesna dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, obecnie prezes naszego stowarzyszenia oraz muzycy i dziennikarze Marzena i Leszek Ślusarscy. Medialnie wspierają nas od lat TVP Kultura, Radio Kielce, Jazz Forum, Gazeta Starachowicka. Wiele zawdzięczamy lokalnym firmom: Odlewnie Polskie S.A., Starpol, Tarcopol. 

    

Ważne momenty w historii Zespołu: 

 

1993 Powstanie Międzyszkolnego Big Bandu

1996 Udział w Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie

1997 Pierwsze nagranie w Radio Kielce - kaseta pt. Międzyszkolny Big Band

2001 Przyjęcie nazwy Juniors Band-Starachowice

2001 Powstanie Stowarzyszenia Przyjaciół Big Bandu Juniors Band - Starachowice

2012 Koncert promujący płytę Jaki piękny jest świat w Filharmonii Świętokrzyskiej

 

 Fonografia:

 

1997r. kaseta pt. „Międzyszkolny Big Band”

2000r. płyta CD pt. „Big Band i Przyjaciele”

2005r. płyta CD pt. „Juniors Band –Starachowice"

2012r. płyta CD pt. „Jaki piękny jest świat”

2018r. płyta CD pt. "Ćwierć wieku"

 

Na co zbieramy pieniądze:

 

Wynajęcie plenerowej sceny : scena 12 m x 10 m (dach łukowy, kopuła) - 9800 zł

 

        Działalność muzyczna Big Bandu nie wiąże się z pobieraniem honorarium za koncerty. Do tej pory utrzymywaliśmy się ze wsparcia lokalnych sponsorów i miasta, ale nadal brakuje nam środków. Chcąc zorganizować niepowtarzalny jubileusz, musimy prosić o wsparcie z zewnątrz, stąd pomysł dodania zbiórki w portalu Polak Potrafi. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu ziszczą się nasze plany pięknego ukoronowania naszych 25 wspólnych lat na scenie i w salach prób. Niestety organizacja tak dużego wydarzenia wymaga ogromnych nakładów finansowych, których nie jesteśmy w stanie w całości pokryć.

 

Kolejne cele akcji:

 

Jeżeli dzięki Waszemu wsparciu poprzez płaszczyznę „Polak Potrafi” uzbieramy więcej niż potrzebujemy na wynajęcie plenerowej sceny, to środki te wykorzystamy na zarejestrowanie audio-video koncertu oraz wydanie jubileuszowego albumu "Ćwierć wieku".

 

 Zapraszamy na nasz FB: 

 

Facebook/JuniorsBandStarachowice

 

Media o nas:

 

„Z naturą się nie walczy…” Wywiad GAZETA STARACHOWICKA - 14 lipca 2018

 

Junior Jazz Band Starachowice - JAZZ FORUM 7-8/2013

 

Dziękujemy!

 

Flety - Klaudia Koriat, Anna Rachudała, Marta Olesińska.  

Klarnety – Inga Kiepas.

Saksofony altowe - Marcin Gęborek, Kamil Rychlik,  Aleksandra Kulczuga, Anna Kuniczkowska , Piotr Siwiec, Patrycja Rychlik, Anna Krawczyk, Małgorzata Pawłowska,  Edyta Siwiec, Maciej Tupikowski, Piotr Topolski, Oliwia Dubeltowicz, Szymon Kwiecień.

Saksofony tenorowe - Sławomir  Fijałkowski, Kacper Celuch,  Paweł Topolski, Niewczas Kamil.

Saksofon barytonowy - Kacper Szwagrzyk.

Trąbki - Maurycy Wójciński, Rafał Gęborek, Karol Serek, Wojciech Ośmiałowski, Ewa Kozieł, Łukasz Frankiewicz.

Puzony:  Łukasz Rakalski,  Paweł Celuch.

Fortepian - Kamil Urbański,  Katarzyna Gałek.

Gitara - Norbert Pajek, Paweł Gotlib.

Gitara basowa - Jędrzej Łaciak, Piotr Mameła.

Perkusja – Grzegorz Dziamka, Paweł Leszczyński, Hubert Pajek.

Konga - Radek Nowakowski.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie lub o nas, śmiało dzwoń na numer 602854974 lub pisz na adres jazzborek@poczta.fm

Media o Twoim projekcie:

Świętują 25-lecie istnienia, ale nie mają pieniędzy na wynajęcie sceny. Zorganizowali zbiórkę w internecie

kielce.wyborcza.pl | 2018-08-10

Starachowicki big-band Juniors Band z okazji 25-lecia istnienia chce zorganizować koncert w Muzeum Przyrody i Techniki. Ale nie mają pieniędzy na wynajęcie sceny, zorganizowali więc internetową zbiórkę

„Z naturą się nie walczy…”

starachowicka.pl | 2018-07-14

Ćwierć wieku temu, nauczyciel, społecznik i pasjonat muzyki Mirosław Gęborek postanowił, że stworzy zespół. I będzie to grupa młodych muzyków, dzieciaków, które mają talent. Tak powstał Międzyszkolny Big Band, z czasem został przemianowany na Juniors Band Starachowice. Do chłopców dołączyły dziewczę

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.08.2018 22:10