Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Szyksznian

Michał Szyksznian

Szczecin

Artysta, grafik i ilustrator. Posiadam też tytuł magistra filozofii. Na co dzień współpracuję ze znanymi portalami kozaczek.pl i cytaty.info.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4447 PLN z 4200 PLN

66 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.03.2013.

''Julian To Wiem'' - zbieramy na scenografię!

O projekcie


 "Julian To Wiem" to spektakl poetycko-taneczny opowiadający o nieokrzesanej Pchle, która pewnego dnia przez przypadek ląduje na głowie Juliana Tuwima. Tam poznaje Czarodzieja oraz cały zastęp magicznych postaci, które nauczą ją istoty poezji. Fabuła powstała w oparciu o biografię Juliana Tuwima, a tym, co przybliży najmłodszym sylwetkę pisarza jest oczywiście jego wierszowana twórczość dla najmłodszych.

Premiera spektaklu odbędzie się 12 kwietnia 2013 roku w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Miesiąc później pokażemy się na dziedzińcu szczecińskiego Zamku.

CO JUŻ MAMY?

Scenariusz
Autorem scenariusza przedstawienia jest dyrektorka artystyczna przedsięwzięcia, Agata Kolasińska - wieloletni animator kultury, pedagog, instruktorka fitness. Wywiad z nią można przeczytać pod tym linkiem.

Design i oprawa graficzna
Projekty kostiumów, scenografii i materiałów reklamowych zostały stworzone przez szczecińskiego grafika Michała Szykszniana.

Choreografia
Mamy 30-tkę najlepszych tancerzy szczecińskich wyłonionych w castingu, który odbył się 18.02.2013 w Teatrze Lalek Pleciuga - w pocie uczą się choreografii specjalnie przygotowanej przez Krzysztofa Lubkę i Julię Magowską-Kołodziejczyk ze szczecińskiej Grupy Tańca Współczesnego KIOSK RUCHU.

Obejrzyj materiał filmowy z castingu (Youtube)





Próba




Próby
Próby do spektaku odbywają się od 20 lutego, trzy razy w tygodniu, w dwóch największych szczecińskich klubach fitness, Pure oraz McGym.
Obejrzyj zdjęcia z prób w MCGYM
Obejrzyj zdjęcia z prób w PURE
Obejrzyj zdjęcia z prób w PURE (II)

Kostiumy
Koszt wykonania kostiumów (4000 zł) został sfinansowany przez Sektor 3. Szczecińskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Wykonawcą jest pracownia mody "Fanfaronada".

Nagrania audio
Fragmenty wierszy, listów i pamiętników poety będą czytane przez aktorów spektaklu i zostaną zarejestrowane w szczecińskim Studiu Analiz.

Dokumentacja foto
Fotografowie dokumentujący proces tworzenia projektu, próby do spektaklu i same spektakle:
Jakub Bessarab
Bartosz Mateńko
Michał Chrzanowski

Miejsca wystawienia sztuki:
Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie - premiera spektaklu 12.04.2013 podczas Małego Kontrapunktu;
Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich - 18.05.2013r. w ramach Nocy Muzeów w Szczecinie.

NA CO ZBIERAMY?

Jedyne czego nam brakuje to GŁOWA JULIANA TUWIMA, czyli składająca się z 1000 piankowych rur scenografia spektaklu! Wykonawcą scenografii będzie firma Veco. Potrzebujemy:
- rurki piankowe PE w ilości 1000 szt. imitujące włosy poety,
- kilka metrów sześciennych srebrnego styropianu (podłoże),
- taśmy, sznurki i wstęgi niezbędne do uformowania i dekorowania włosów
Kwota projektu pokryje także koszt transportu scenografii. W projekt wliczyliśmy jednocześnie opłatę dla ZAiKSu oraz prowizję dla portalu.

LICZYMY NA WASZE WSPARCIE!!!


 

Szczegółowe informacje dotyczące twórców spektalu:

Krzysztof Lubka – dyrektor artystyczny, choreograf, założyciel Grupy Tańca Współczesnego Kiosk Ruchu. Wieloletni tancerz grupy tańca współczesnego Pięta Ache, w późniejszych latach również jej choreograf. Jeden z pomysłodawców projektu „Szczecin ma taniec”, jak również jego współorganizator. Inicjator wielu imprez o charakterze kulturalno-tanecznym (m.in.: Masa Taneczna). Instruktor tańca współczesnego w Kimama Dance Studio. Uczestniczył w wielu warsztatach m.in. w Poznaniu, we Wrocławiu, w Lublinie, w Warszawie. Był jednym z uczestników międzynarodowego projektu tanecznego Tanzglobaltheater. Animator kultury. Pasjonat tańca i muzyki. Był dziennikarzem radiowym w stacji Szczecin FM. W 2012 roku rozpoczął współpracę z rosyjskim teatrem Akhe, który miał okazje zaprezentować swoją sztukę w Szczecinie czy Moskwie. Obecnie Krzysztof Lubka pracuje nad spektaklem poetycko-tanecznym 'Julian To Wiem', który swoją premierę będzie miał podczas Małego Kontrapunktu 12 kwietnia 2013 roku.

Julia Magowska-Kołodziejczyk - członek Grupy Kiosk Ruchu, instruktor oraz choreograf. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku pięciu lat kształcąc się pod okiem tancerzy Opery na Zamku w Szczecinie: Janusza Grzegorczyka oraz Grzegorza Kotka. Absolwentka Państwowego Ogniska Baletowego w Szczecinie, wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie. Zatańczyła w licznych przedstawieniach wystawianych przez ten teatr m.in: Dziadek do Orzechów, Straszny Dwór, Wesoła wdówka, Baron cygański, Królewna Śnieżka i krasnoludki. Zakwalifikowała się do musicalu „Koty” w Teatrze Roma w Warszawie. Uczestniczka wielu warsztatów i międzynarodowych konferencji tańca. Instruktor i choreograf tańca współczesnego, Broadway Jazzu oraz stretchingu w Szkole Tańca Milagro. Prowadziła zajęcia z tańca współczesnego ze studentami w szkole wyższej Collegium Balticum w Szczecinie. Obecnie wraz z Krzysztofem Lubką współtworzy choreografie do produkcji 'Julian To Wiem'.

Agata Kolasińska - autorka scenariusza oraz odtwórczyni roli głównej w spektaklu "Julian To Wiem".
Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Jej przygoda ze sceną rozpoczęła się w Trzebiatowie, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego. Zdobywczyni nagród na ogólnopolskich konkursach recytatorskich (m.in. podczas "Herbertiady", gdzie w roku 2003 otrzymała nagrodę z rąk jury w składzie m.in Emilia Krakowska, Krzysztof Globisz), konferansjer i organizator festiwali wokalnych, przeglądów poetyckich oraz wydarzeń kulturalnych w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury. Uczestnik półrocznych warsztatów teatralnych w Trzebiatowie prowadzonych przez Weronikę Fibich z Teatru Kana w Szczecinie oraz warsztatów teatralnych przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie z Iwoną Mirońską - Gargas. Aktorka spektakli dla dzieci organizowanych m.in. przez: Urząd Miasta Szczecin, Dom Kultury Klub Skolwin, Dom Kultury 13 Muz, Sektor 3 Szczecińskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, Agencję Muzyczną Onomatopeja i wielu innych. Konferansjer dwóch edycji festiwalu tańca współczesnego "Nieważkości" organizowanego przez Stowarzyszenie Kiosk Ruchu. Absolwentka Polskiej Akademii Sportu z uprawnieniami instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness.

Michał Szyksznian - artysta, grafik i ilustrator. Absolwent szczecińskiego Liceum Plastycznego. Posiada tytuł magistra filozofii. Jako grafik na co dzień współpracuje ze znanymi portalami kozaczek.pl i cytaty.info. Jego prace posiada w swojej kolekcji amerykański muzyk Marilyn Manson. W latach 2009-2012 współpracował z amerykańskim wydawnictwem Bluewater Comics, dla którego stworzył kilkanaście okładek na komiksy. W lutym 2011 roku w Brama Jazz Cafe w Szczecinie odbyła się jego pierwsza autorska wystawa. Zadbał również o oprawę graficzną 2. edycji Festiwalu Tańca Współczesnego „Nieważkości” (Szczecin, marzec 2012). We wrześniu 2012 wystawił w warszawskim wydawnictwie Agora swój nowy, kontrowersyjny projekt "Nihilimbus", którego oficjalna premiera odbędzie się w 2013 roku w Szczecinie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.03.2013 00:12