Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joao de Sousa

Joao de Sousa

Warszawa, Polska

João de Sousa jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem pochodzącym z Porto w Portugalii. Luzofońskie korzenie artysty w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem oraz world music, oddalają go od fado.

João współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic oraz artystami jazzowymi. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego.
W kwietniu 2016 r. ukazała się trzecia autorska płyta Portugalczyka pt. Luta. Obecnie pracuje on nad materiałem do kolejnego albumu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5065 PLN z 5000 PLN

49 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.10.2018.

Joao de Sousa - klip promujący nową płytę

O projekcie

Cześć, nazywam się João de Sousa. Pochodzę z Porto w Portugalii, ale od ponad dziesięciu lat mieszkam w Polsce. Tu śpiewam, gram i komponuję. Tu też wydałem swoje płyty: João de Sousa & Fado Polaco oraz Luta.

 

Jakaś część mnie jest już bardzo polska i to jeden z kilku powodów, dla których zwracam się do Was poprzez portal PolakPotrafi.pl

 

 

Kilka miesięcy temu prosiłem Was o wsparcie przy wydaniu mojej nowej płyty "Ideal". Niestety, pomimo Waszego dużego zainteresowania, nie zebraliśmy całej potrzebnej kwoty. Byłem jednak zdeterminowany! No i udało się! Razem z chłopakami z zespołu: Filipem Migułą (instr. klawiszowe), Marcinem Sperą (bas) i Sebastianem Skrzypkiem (perkusja) nagraliśmy świetną płytę. Do nas dołączyli: Dominik Gawroński (trąbka), Adam Bławicki (saksofon) i kwartet smyczkowy.

 

 

Na krążku znalazło się kilkanaście piosenek autorskich śpiewanych po portugalsku, z jednym polskim akcentem - aranżacją kompozycji Krzysztofa Komedy.

 

Płyta ukaże się jesienią. Wtedy też rusza nasza trasa koncertowa promująca nowy album. 

"Ideal" to połączenie portugalskiej melancholii z polskim sentymentalizmem - słodko-gorzki romantyzm w stylu vintage. Inspiracją była dla mnie muzyka Nicka Drake'a, Caetano Veloso, Toma Waitsa, Salvadora Sobrala czy trip-hopowego Portishead. 

 

 

W dzisiejszych czasach do promowania płyty w mediach niezbędny jest klip. To koszt nawet 10 000 złotych - pomysł i realizacja: m.in. produkcja, wynajęcie planu, oświetlenie, make up, stylizacja, montaż, choreografia (i tancerka!).

Dlatego zwracam się do Was z kolejną prośbą o pomoc w uzbieraniu odpowiedniej kwoty. Jeśli uda się uzbierać więcej niż 5000 zł., będę bardzo wdzięczny. Jeśli nie, postaram się pokryć resztę.

 

 

João de Sousa jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem pochodzącym z Porto w Portugalii. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami - jazzem oraz world music - oddalają go od fado. Inspiracji poszukuje wszędzie - w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae - przekształcając  charakterystyczne dla danego gatunku elementy na własny język muzyczny. João współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic oraz artystami jazzowymi. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego. W kwietniu 2016 r. ukazała się ostatnia autorska płyta Portugalczyka pt. Luta.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.10.2018 22:10