Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joao de Sousa

Joao de Sousa

Warszawa, Polska

João de Sousa jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem pochodzącym z Porto w Portugalii. Luzofońskie korzenie artysty w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem oraz world music, oddalają go od fado.

João współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic oraz artystami jazzowymi. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego.
W kwietniu 2016 r. ukazała się trzecia autorska płyta Portugalczyka pt. Luta. Obecnie pracuje on nad materiałem do kolejnego albumu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8895 PLN z 30000 PLN

99 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

29%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.07.2018.

João de Sousa - nowa płyta

O projekcie

Cześć, nazywam się João de Sousa. Pochodzę z Porto w Portugalii, ale od ponad dziesięciu lat mieszkam w Polsce. Tu śpiewam, gram i komponuję. Tu też wydałem swoje płyty: João de Sousa & Fado Polaco oraz Luta.

Jakaś część mnie jest już bardzo polska i to jeden z kilku powodów, dla których zwracam się do Was poprzez portal PolakPotrafi.pl

 

Mam gotowy materiał na nową płytę, którą planuję zatytułować Ideal. Są to w większości piosenki autorskie, śpiewane po portugalsku, z towarzyszeniem wielu instrumentów: gitary, fortepianu, kontrabasu, perkusji i kwartetu smyczkowego. Niektóre z nich, jako nagrania z koncertów, możecie już znaleźć na YouTube.

Na płycie znajdzie się też polski akcent, tj. moja interpretacja piosenki Krzysztofa Komedy pt. Była pogoda.

Podczas nagrania towarzyszyć mi będzie sporo rewelacyjnych muzyków jazzowych i klasycznych. Wszystko jest już gotowe.Wystarczy tylko wejść do studia.

Niestety, tu pojawia się kwestia finansowa. Potrzebuję funduszy na studio nagraniowe, realizatora dźwięku, mix i mastering, produkcję płyty, honoraria dla artystów, oprawę graficzną płyty oraz klip promujący. To duża kwota, której niestety nie mam.

Do nagrania płyty potrzebne są:

dwa intetnsywne dni w studiu - ok. 3000 PLN

postprodukcja - 16 godzin (90 PLN/h)

mix i mastering - 6000 PLN

projekt okładki - 1500 PLN

produkcja - 3000 PLN

klip promujący - 5000 PLN

honoraria dla artystów (w tym również za aranżację na kwartet smyczkowy)

 

Planujemy wejść do studia 19 czerwca. Płyta w wersji cyfrowej powinna już być gotowa z końcem sierpnia, a trasa koncertowa promująca płytę zacznie się jesienią. Będę z Wami w stałym kontakcie w związku z postępami pracy i realizacją nagród.

 

Teraz zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc i wsparcie. Mam nadzieję, że obecność projektu na PolakPotrafi.pl pozwoli mi uzbierać potrzebną kwotę do wydania nowej płyty. 

Bardzo ważne jest dla mnie także Wasze wsparcie mentalne i interakcja. Dlatego co pewien czas będę wrzucać filmy z prób i całej tej pracy związanej z tworzeniem płyty.

Jeśli uda mi się uzbierać większą kwotę, nadwyżkę przeznaczę na realizację drugiego klipu.

Zapraszam Was do obserwowania mojego konta na Instagramie, polubienia fan page'a na FB i subskrybowania kanału na YT.

https://www.instagram.com/joaodesousamusic/

https://www.facebook.com/joaodesousamusic/

https://www.youtube.com/channel/UCojhzKbd3OiDZYdLyIwz-tA

João de Sousa jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem pochodzącym z Porto w Portugalii. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami - jazzem oraz world music - oddalają go od fado. Inspiracji poszukuje wszędzie - w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae - przekształcając  charakterystyczne dla danego gatunku elementy na własny język muzyczny. João współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic oraz artystami jazzowymi. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego. W kwietniu 2016 r. ukazała się ostatnia autorska płyta Portugalczyka pt. Luta.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.07.2018 22:10