Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Anna Zajdel

Anna Zajdel

Brwinów

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15437 PLN z 13000 PLN

134 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

118%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.11.2014.

Świat według Jery

O projekcie

 

 

 

OPIS PROJEKTU:

Tworzymy Fundację Jera i działamy na terenie gminy Brwinów na Mazowszu. Jesteśmy początkującą organizacją, ale od lat aktywnie działamy lokalnie, współpracując z ośrodkami kultury. Prowadzimy otwarte warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, a także grupę unschoolingową, do której należą dzieci i rodzice, którzy zdecydowali się na alternatywną formę edukacji.
Siedziba naszej fundacji ma być jednocześnie miejscem spotkań, odpoczynku, działań twórczych i edukacji.
Dom, w którym się instalujemy, wymaga jeszcze sporo pracy i pieniędzy. Stąd pomysł, by internauci i internautki wsparli/wsparły nas finansowo. Remont trwa od początku lata tego roku, koniec już widać, lecz potrzebna kwota przerasta nasze możliwości, a chcemy ruszyć jak najszybciej.
Po zakończeniu remontu miejsce to ma służyć nie tylko edukacji demokratycznej, ale ma też stanowić otwartą przestrzeń dla różnych form aktywności społeczności lokalnej.
Tematyka naszych działań to: edukacja demokratyczna, globalna, antydyskryminacyjna, wolnościowa i równościowa.
Razem chcemy pozytywnie zmieniać nasz świat.

 


WIŻYN/MISZYN:

Działamy jako Fundacja Jera, a naszą misją jest stworzenie miejsca sprzyjającego rozwojowi dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów/seniorek. Umiemy dużo, mamy doświadczenie i jesteśmy zaangażowane/i na sto procent. Naszym celem jest wspieranie jednostek i grup w ich drodze do odkrywania samych siebie i świata. Będziemy go realizować poprzez działania w nurcie edukacji globalnej, antydyskryminacyjnej, wolnościowej i równościowej.

Najpierw jednak czeka nas skończenie remontu i przystosowanie dwóch pomieszczeń warsztatowych dla dzieci i młodzieży w willi, która stała się siedzibą Fundacji Jera.

 

CEL:

Celem w projekcie „Świat według Jery” jest zdobycie wystarczających środków na pokrycie kosztów ukończenia remontu. Potrzebujemy jeszcze minimum 13 tysięcy złotych, z czego:

 • 3000 zł – na specjalistyczną nawierzchnię podłogową w pracowni
 • 2000 zł – na dokończenie modernizacji instalacji gazowej
 • 2000 zł – na materiały budowlane wykończeniówki (m. in. gips, gładź, farby, kleje, fugi, narzędzia)
 • 4000 – to koszty wykonania robót
 • ponad 2000 zł – na wyposażenie dwóch sali (m.in. krzesła, oświetlenie, sprzęt gimnastyczny)

 

To jest dom, który Fundacja dostała do użytkowania na dziesięć lat od pewnej zacnej damy brwinowskiej, w celu stworzenia miejsca przyjaznego dzieciom, młodzieży i nie tylko. Remontujemy go od kilku miesięcy własnymi środkami i siłą roboczą, ale już nie mamy tych środków (siłę mamy nadal!). Dlatego sięgamy po moc Internetu!
Dotychczas uporałyśmy się już z całkowitym odnowieniem tarasu, zerwaniem i wylaniem nowej podłogi w jednym pomieszczeniu, wymianą instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, naprawą i przestawieniem niektórych ścian, wymianą łazienki na nową i szeregiem drobnych prac naprawczych. Udało się to dzięki własnym skarbonkom, publicznej zbiórce pieniędzy w gminie Brwinów, a także wsparciu naszych przyjaciół.

 Oto my - rdzeń Fundacji Jera - robotnice, które niczego się nie boją!

 

DARY//FANTY: • 1 - Super! Wsparłeś/wsparłaś nas bez nagrody, ale za to w szczytnym celu!
 • 5 zł - Gratulujemy! Za ofiarowaną cegiełkę "Tralala" otrzymujesz nutę podziękowań puszczoną dla Ciebie z jesiennym wiatrem!
 • 10 zł - "PozVib" - imienne podziękowanie na www i fb, mentalno-dozgonna wdzięczność oraz wysyłanie wiązek pozytywnej energii w sezonie jesienno-zimowym
 • 23 zł - "Elektrożyczenia" - dziękczynna kartka audiowizualna wysyłana e-mailem + poprzednie dary
 • 39 zł - "Naramię" ekotorba z logo akcji "Świat według Jery" + "PozVib" i "Elektrożyczenia"
 • 50 zł - "Zaznaj się" - dwuosobowy karnet na wybrany z oferty Fundacji warsztat dla dzieci i młodzieży (do wyboru w roku 2015; jeden warsztat obejmuje 4 trzygodzinne zajęcia w miesiącu, do wyboru z: wegański warsztat kulinarny; tworzenie książki od podstaw; warsztat teatralny; warsztat z realizacji dźwięku; tworzenie piosenek od podstaw; upcyklingowy warsztat tapicerski; warsztat teatru cieni; warsztat wokalny; warsztat perkusyjny; warsztat foto i animacji poklatkowej; zajęcia plastyczno-językowe "Art in English"; warsztat akrobatyczny z Letsonem) + zaproszenie na wiosenną imprezę dziękczynną + "PozVib" i "Elektrożyczenia"
 • 69 zł - "Dziadowski Pot" - dwuosobowy karnet na koncert zespołu Dziady Kazimierskie (do wykorzystania w 2015 roku wg rozkładu koncertów zespołu w Polsce); magnes na lodówkę z wizerunkiem Dziadów Kazimierskich + "PozVib" i "Elektrożyczenia"
 • 80 zł - "Podlej Zenka" - imienne drzewka w ogrodzie siedziby Fundacji + "PozVib", "Elektrożyczenia" i "Zaznaj się"
 • 99 zł - "Czasu nie ma" - kalendarz naścienny Jery z makatkami Anny Zajdel "Atakamakata" (fb/atakamakata) na 2015 rok + "PozVib", "Elektrożyczenia" i "Zaznaj się"
 • 230 zł "Bierz co chcesz" - roczny karnet na udział we wszystkich warsztatach z oferty Fundacji dla jednej osoby w roku 2015 (m.in. wegańskie warsztaty kulinarne; tworzenie książki od podstaw; warsztat teatralny; warsztat z realizacji dźwięku; tworzenie piosenek od podstaw; upcyklingowy warsztat tapicerski; warsztat teatru cieni; warsztaty wokalne; warsztaty perkusyjne; warsztat foto i animacji poklatkowej; zajęcia plastyczno-językowe "Art in English"; warsztat akrobatyczny z Letsonem) + "PozVib" i "Elektrożyczenia"
 • 300 zł - "Strzał Natury" - naturalny krem z kwiatów z mazowieckich łąk (same naturalne składniki i receptura wysłane pocztą); masaż Sipapuni Shiatsu (fb/sipapuni13.shiatsu w Warszawie) + "PozVib", "Elektrożyczenia", "Zaznaj się" i "Naramię"
 • 400 zł - "Potwórz i powtórz" - roczny karnet na udział we wszystkich warsztatach z oferty warsztatowej Fundacji dla dwóch osób w roku 2015 (m.in. wegańskie warsztaty kulinarne; tworzenie książki od podstaw; warsztat teatralny; warsztat z realizacji dźwięku; tworzenie piosenek od podstaw; upcyklingowy warsztat tapicerski; warsztat teatru cieni; warsztaty wokalne; warsztaty perkusyjne; warsztat foto i animacji poklatkowej; zajęcia plastyczno-językowe "Art in English"; warsztat akrobatyczny z Letsonem) + "PozVib", "Elektrożyczenia" i "Naramię"
 • 500 zł - "Oczywiście jedwabiście" lub "Filcyk w zalotach" - jednorazowy indywidualny warsztat w siedzibie Fundacji Jera w Brwinowie (malowanie na jedwabiu lub filcowanie - materiały zapewnione, czas trwania do 5 godz. termin realizajci zima/wiosna 2015; prowadzenie - Maria Elena Falkowska) + "PozVib", "Elektrożyczenia", "Naramię" i "Zaznaj się"
 • 690 zł - "1na1" zajęcia/korki z języka angielskiego lub hiszpańskiego na wszystkich poziomach (w tym biznesowy, prawniczy, ekonomiczny, medyczny itd.) w wymiarze 12 godzin z certyfikowaną tłumaczką przysięgłą, tłumaczką literatury (m.in. "Tańca rzeczywistości" Jodorowsky'ego), Ciotką Samodobro (fb/TodoKlaro; dojazd do domu; w obrębie Warszawy) + "PozVib", "Elektrożyczenia", "Naramię" i "Zaznaj się"
 • 730 zł - "Zestaw Mecenasa" czyli Włodka Paprodziada Dembowskiego, wokalisty zespołów ŁąkiŁan, November Project, Dziady Kazimierskie, Czessband - pomarańczowa podkoszulka zespołu ŁąkiŁan z autografami muzyków; winylowa płyta zespołu Dziady Kazimierskie z autografami muzyków + "PozVib", "Elektrożyczenia", "Naramię" i "Potwórz i powtórz"
 • 1000 zł - "Przedostatnia kolacyjka" - wegańska kolacja przy świecach dla 5 osób w willi Jera w Brwinowie, w towarzystwie ekipy z Fundacji Jera (wiosna/lato 2015) + "PozVib", "Elektrożyczenia", "Naramię", "Czasu nie ma" i "Potwórz i powtórz"
 • 3000 zł - "Nieskończona jazda" - weekend w Brwinowie! 2 noclegi w willi Jera dla 5 osób + wegańskie jadło; rowerowe zwiedzanie Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów(m.in. wizyta w Muzeum Jarosława Iwaszkiewicza); kameralny koncert z udziałem gwiazd na ogrodzie willi (realizacja wiosna/lato 2015) + "PozVib", "Elektrożyczenia", "Naramię", "Czasu nie ma" i "Potwórz i powtórz"
 • wpłacając więcej niż 3000 zł dostaniesz dodatkową nagrodę niespodziankę, która ujawnimy, jak przyjdzie ku temu okazja...

 

KTO JEST KIM:


 Jesteśmy grupą animatorek, edukatorek i pedagożek, które od lat pracują z dziećmi i dorosłymi, realizując projekty kulturalne, edukacyjne i artystyczne. Rok temu postanowiłyśmy stworzyć miejsce, które pomoże zakwitnąć marzeniom - o wolności, współpracy i różnorodnej aktywności twórczej i edukacyjnej. Nie chcemy powielać schematów edukacji systemowej - nie zmuszamy dzieci do nauki. Raczej pozwalamy im wziąć oddech i zastanowić się, czego tak naprawdę chcą - świat wokół i w nas samych dostarcza tak wielu impulsów do rozwoju! W tej chwili działamy dzięki uprzejmości osób i instytucji, które udostępniają nam swoje sale. Żeby zacząć NAPRAWDĘ, musimy dokończyć remont naszej siedziby – prawie stuletniej willi na ul. Orzeszkowej w Brwinowie.
(więcej o nas i więcje nas na www.fundacjajera.wordpress.com/zespol)

 

AKTUALNOŚCI:


a tu proszę sobie obejrzeć filmik, który został przygotowany w pierwszym etapie wniosku do Akademii Orange
(i przeszedł, teraz trzymajcie kciuki przy etapie drugim!):


co w trawie piszczy, czyli medialna Jera:

(kliknięciem w obrazek połączysz się z wybranym wywiadem radiowym)


2 minuty z ostatnich warsztatów muzycznych
(prowadzenie Maria Falkowska i Krzysztof Guzewicz):


dlaczego crowdfunding?

Zdecydowałyśmy się promować nasz projekt w serwisie Polakpotrafi.pl, bo chcemy dofinansować remont, a nasze zaskórniaki się już skończyły.
A że edukacja myślących dzieci i twórcza aktywność dorosłych to coś, co dotyczy całego społeczeństwa, to liczymy na wsparcie zarówno osób bezpośrednio zainteresowanych współpracą z nami, jak i tych z odległych zakątków, którym bliska jest nasza idea. W Polsce powstaje obecnie wiele takich inicjatyw, środowisko edukacji demokratycznej i alternatywnej rośnie. Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą pożytek większej grupie osób, zarówno lokalnie, jak i globalnie. Dlatego prosimy Was o wsparcie i dobrą energię na start i w trakcie trwania naszego projektu "Świat według Jery".A tu szybki przegląd naszych działań z kilku warsztatów z ostatnich miesięcy:

 

PROGI KWOTOWE:
13.000 zł

Minimalna kwota, jakiej potrzebujemy do ukończenia remontu i przystosowania miejsca, to 13 tysięcy złotych. Dla naszych darczyńców i darczynek wybrałyśmy różne nagrody, dary i fanty. Są to rozmaite gadżety (eko-torba, kalendarz na 2015 rok czy winylowa płyta z autografami muzyków - prezent od zaprzyjaźnionego zespołu), indywidualne sesje rzemiosła artystycznego, masażu i konwersacje z języków obcych, a także karnety na wiele warsztatów.
Karnety będzie można zrealizować w 2015 roku na jeden lub kilka spośród poniższych:

 • dobrze i zdrowo - warsztat kulinarny - prowadzenie: Magda Malinowska
 • tworzenie książki od podstaw/ artbook - prowadzenie: Agnieszka Papis
 • warsztat teatralny - prowadzenie: Fundacja Jera
 • warsztat z realizacji dźwięku - prowadzenie: Rafał Rolf Biskup
 • tworzenie piosenek od podstaw - prowadzenie: Anna Zajdel
 • upcyklingowy warsztat tapicerski - prowadzenie: Fundacja Jera
 • warsztat teatru cieni - prowadzenie - Agnieszka Papis
 • warsztat wokalny i śpiewu białego - prowadzenie: Maria Falkowska
 • warsztat perkusyjny - prowadzenie: Krzysztof Guzewicz i Maria Falkowska
 • warsztat animacji poklatkowej - prowadzenie: Kev Marsden
 • zajęcia plastyczno-językowe "Art in English"-  prowadzenie: Kev Marsden
 • warsztat akrobatyczny z Letsonem - prowadzenie: Fundacja Jera i Letson
 • warsztat równościowy - prowadzenie: Fundacja Jera
 • edukacja globalna - prowadzenie: Anna Zajdel
 • zajęcia z historii sztuki - prowadzenie: Agnieszka Ostrowska
 • warsztat rękodzieła - prowadzenie: Maria Falkowska
 • warsztat recyklingowe - prowadzenie: Fundacja Jera
 • nietuzinkowa matma- prowadzenie: Maria Parabola Terkowska
 • i inne - do wyboru po zapoznaniu się z harmonogramem na stronie fundacji www.fundacjajera.wordpress.com (harmonogram warsztatów będzie dostępny na stronie od stycznia 2015 roku)

15.000 zł

Jeśli nasz minimalny próg zostanie osiągnięty, a pieniądze nadal będą wpływać, to oprócz ogromnej radości, jaka nas ogarnie, rozdamy kolejne prezenty, dary i fanty. Wśród nich znajdą się indywidualne sesje coachingowe, karnet na naukę jazdy konno dla dziecka, PDFy powstałych na warsztatach książek (m.in komiksów rysowanych przez dzieci, książki kulinarnej z wegańskimi przepisami w kilku językach), a także materiały edukacyjne, które powstaną w wyniku pracy z różnymi grupami wiekowymi z zakresu edukacji globalnej, edukacji artystycznej oraz zestawy ćwiczeń ruchowych opracowane przez dzieci.
Nadzwyżkowe 2 tysiące wydamy na profesjonalne wykonanie domku na drzewie (na modrzewiu obok willi) i na zakup gliny, by zbudować piec chlebowy!

18.000 zł

Jeśli uda nam się zdobyć o te 3 tysiące więcej, to zrobimy podjazd dla wózków! Mamy jedynie kilka schodków, ale dla niektórych osób jest to bariera nie do pokonania, więc jeśli się uda (niech się uda!) to zbudujemy elegancki podjazd i mury runą! A naszym darczyńcom zaoferujemy dodatkowo film z akcji budowy podjazdu do muzyki skomponowanej specjalnie na tę okazję i z imiennymi podziękowaniami!

20.000 zł

A jeśli i ten próg zostanie osiągnięty, to po skończonym remoncie zrobimy wielką imprezę inaugurującą i zaprosimy każdą i każdego z Was bez wyjątku! Będziemy biesiadować przy ognisku, pląsać przy muzyce na żywo i zajadać się łakociami prosto z roślinnej kuchni. Kolejne 2 tysiące, jeśli znajdą się w naszym zasięgu, wydamy na przystosowanie szopy na stolarnię i na niezbędny do niej sprzęt i narzędzia.
Każdy i każda z Was wspierający w tym progu finansowania, otrzyma film z różnych naszych akcji (budowy domku na drzewie, podjazdu dla wózków, przebudowy szopy na stolarnię, warsztatów krawieckich i innych) z imiennymi podziękowaniami! I będziecie mogli/mogły (lub Wasze czy znajome dzieci) uczestniczyć w warsztatach z naszej oferty przez cały rok 2015.

23.000 zł

Ho ho, no cóż, a nuż się zdarzy...
No a jeśli tak się zdarzy i pieniądz będzie nieustannie płynął, to po pierwsze będziemy się radować trzy dni i trzy noce - i niech każdy i każda z Was zajrzy do nas choć na chwilę popląsać z nami w tej uciesze, a po drugie, za zebrane dodatkowe 3 tysiące kupimy sprzęt do pracowni krawieckiej i uszyjemy każdej osobie wsperającej nas w tym progu wspaniały strój balowy! A dodatkowe prezenty - dziś niespodzianki, ujawnimy w odpowiednim czasie:)

 

WSPIERAJĄ NAS:

             

 

  

 

   TRANSLATIONS:

Brief version in English:

Luba:
Once upon a time there was a house. It was old, ugly and ruined.  The people who lived there wanted to sell it. They could not do that for a long time but eventually they did. They sold it to the Jera Foundation who bought the house. It took them a long time to renovate it, they planted flowers, and repaired the house, and wanted to make a school there. Finally, when the school was ready, when the house was painted and plants grew higher, then every child who attended the school was happy and cheerful. And they all learnt happily ever after.

Ania:
Hi, we are the Jera Foundation, and our aim is equality-based democratic and freedom education. Meaning, you go where you feel like going,  supported by educators who use in their work methods such as: pedagogy of experiences, art therapy, psycho education for children, global and citizenship education and philosophy for children. We are a young foundation but still very actively involved with the local community, especially with children whose parents decided to teach them at home, not at school. The seat of our foundation will be a place for the children to meet, relax, act in creative ways and gain knowledge from different fields necessary for their development.

Dzida:
“I want it to be cool, and funny, with cool breaks, and with toys.

Luba:
That you choose the subjects you want to learn on your own.

Elka:
It should organize computer classes, physical training, and provide good fun for children.

Luba:
No, no. Modern dance!

Ania:
The house that is our base still requires a lot of work and funds. So, we had an idea that the Internet users could support us financially. We have been struggling with the renovation of the house since the beginning of summer. Although, we can see a light at the end of the tunnel, the required amount exceeds our abilities, and the applications for sponsoring we sent out to millionaires of this country, have not brought the desired effects. So, we would like to request you to make donations, please, help us, of course, if you want to. For each donation you will receive certain gifts,  or just a big THANKS!!! Our place is targeted to be a workshop space for different age groups and a place of various activities for the benefit of the local community. Since together we want to change our world in a positive way.

Dobrochna:
We need cash to finish the renovation. It is a serious issue. Without that, we cannot move forward.

 

Version courte en français:

Nous sommes la Fondation Jera et notre objectif est l’éducation libertaire et égalitaire. C’est-à-dire tu vas oú tu veux avec le soutien des éducateurs et des éducatrices qui travaillent en utilisant entre autres les méthodes d’éducation en plein air, art-thérapie, psychoéducation pour les enfants, l'éducation à la citoyenneté mondiale et la philosophie pour les enfants.
Nous sommes une organisation encore en herbe, mais nous opérons plutôt activement au niveau local, en particulier avec les enfants dont les parents ont décidé de les enseigner à la maison, et non à l'école.
La maison qui est le siège de notre fondation est à la fois un lieu de rencontre, de repos et des activités créatives et nécessaires pour le développement des compétences dans différents domaines.
Le bâtiment nécessite beaucoup de travail et d'argent. D'où viens l'idée de demander les surfeurs et surfeuses de nous soutenir financièrement. Nous nous battons pour la rénovation du début de l’été, nous sommes déjà pas loin de la fin, mais les frais nécessaires sont au-delà de nos capacités, et nous voulons finir le plus vite possible. Nous avons besoin d'un minimum de 13.000 zlotys, c’est-à-dire environ 3.000 euros.
Quand la rénovation sera fini, notre maison deviendra l’espace atelier ouvert pour les divers groupes d'âge et diverses activités de la communauté locale. Les piliers de nos activités sont l'éducation à la citoyenneté mondiale, l’éducation antidiscriminatoire, égalitaire et libertaire.
Ensemble, nous voulons changer positivement notre monde.

Español:

 

 

(Cuento de Luba) Érase una vez una casa. Era fea y arruinada. La gente que vivía allí quería venderla. No podían hazerlo por un largo tiempo pero finalmente sucedió. La Fundación Jera compró la casa. Tardaron mucho tiempo en renovarla; plantaron flores y querían tener una escuela alli. Por fin, cuando la casa estaba lista, la escuela era una realidad; las plantas crecieron muy grandes                y cada niño y niña quienes la atendían fueron muy alegres y felices. Y allí aprendieron a ser felices para siempre.

Hola, somos la Fundación Jera, y nuestro objetivo principal es la educación democrática y libertaria basada en igualdad. Lo que significa que te vas a donde te da la gana, con la ayuda de los educadores quienes se aprovechan de los metódos como: pedagogía de experiencias, terapía de arte, psicoeducación y filosofía para niños, educación global  y para la ciudadanía. Somos una fundación que acaba de establecerse pero todavía  participamos activamente en la vida de la comunidad local, especialmente colaboramos con los niños cuyos padres decidieron enseñarles en casa, en vez de una escuela tradicional. La sede de nuestra fundación será un sitio donde los niños van a encontrarse, relajarse, actuar de todas las formas creativas y adquirir  de varias areas del conocimiento lo necesario para que crezcan.

(Dzida) Quiero que sea bonita, y divertida, con los recreos chulos, y con  juguetes.

(Luba) Que puedas elegir lo que quieres estudiar por tu sola.

(Ela) Debería organizar las clases de ordenador, educación física, y debería ofrecer buenos juegos para los niños.

(Luba) No, no. La danza moderna!

Nuestra casa todavía require mucho trabajo y recursos. Por eso, tuvimos una idea que los usuarios/usuarias de Internet podrían ayudarnos de manera económica. Estamos luchando con la renovación de la casa desde el principio del verano. Aunque ya se puede ver la luz al final del túnel, la cantidad de dinero necesaria para terminar los trabajos ahora mismo excede nuestras posibilidades y espectactivas. Las peticiones para obtener patrocinio a los millionarios de Polonia, han sido en vano, sin respuesta alguna. Por eso, qusieramos pedir ustedes a hacer sus donaciones, por favor, ayúdenmos, su aportación es voluntaria. Cada donación significa que puedes elegir un regalo, y un ¡¡GRACIAS!!! inmenso.

Nuestro sitio será un taller para diferentes grupos de edades y un sitio para practicar varias actividades para el beneficio de nuestra comunidad local. Juntos queremos cambiar el mundo de manera positiva.

(Dobro) Necesitamos la plata para terminar la renovación. Es una cuestión muy grave. Sin ello, no podemos seguir.

(La última linea de freestyle rap de Aga Papis) Jera significa siempre en acción!

 

 

 KROK PO KROKU // STEP BY STEP:

Jak wspomóc Fundację Jera na portalu www.polakpotrafi.pl krok po kroku. Zajmie ci to chwilę.

1. Wejdź na portal www.polakpotrafi.pl
2. Jeżeli nie masz tam konta, załóż, bez tego nie jest możliwe dokonanie wpłaty.
3. Wpisz w wyszukiwarce „Świat według Jery”, nasz projekt jest w dziale edukacja.
4. Twoim oczom ukaże się lista nagród za wymienione kwoty. Wybieraj co chcesz!
5. Portal akceptuje wpłaty jedynie w PLN. Sorry, taki mamy system.
6. Jeżeli akurat masz tylko funty, eurasy czy dolki, wybierz opcję płatności Pay Pal, uwaga! ten serwis pobiera za transakcję walutową 8%.
7. Trzymaj kciuki za powodzenie naszej zbiórki. Tylko wtedy nagroda trafi do Ciebie.
8. Jeśli nie zbierzemy określonej kwoty, Twoja kasa wraca do Twojej kieszeni.

You may wonder how to support the Jera Foundation on www.polakpotrafi.pl.  Below, we explain it step by step. It’ll take you a sec.

1. Find www.polakpotrafi.pl.
2. If you don’t have an account on www.polakpotrafi.pl, please, register, it is not possible to make a donation without having the account.
3. Enter „Świat według Jery” in the search engine, you’ll find our project in Edukacja section.
4. You’ll see a list of gifts with assigned amounts. Choose whatever you want! Afterwards, you will be directed to the payment site.
5. Polakpotrafi.pl accepts payments only in PLN. Sorry, that’s the system.
6. If you happen to have only pounds, euros or dollars and no PLN bank account, choose PayPal to transfer the cash. Important! They charge 8% for each transaction. Don’t be deterred
7. Keep your fingers crossed for our success. Only then you’ll get your gift.
8. If we fail to collect the target amount, your cash will be back safe and sound in your pocket. Cheers!

 

 

We need your help and support for “The World according to Jera “ project. We need to raise money towards finishing off the schoolhouse, where children can come and learn and become creative making a positive fun learning experience for children of all ages where they learn to think outside the box and feel a sense of achievement. This project offers a wide range of activities ranging from, Vegan cooking, creating and making books, drama workshops, sound mastering, song writing recycling and up cycling furniture, shadow theatre workshops, percussion, photo and stop animation. Art in English, Acrobatic classes to name but a few of the many and incredible workshops on offer. So we are looking for donations, as every Euro/USD/GBP will go a long way in helping this noble and wonderful cause. Even if you can only spare 1Euro/USD/GBP rest assured it will all go towards the children and school. If you can donate more not only will it be gratefully received but also you will get something for your kindness and support of this unique project.

 

 • 3 Euro/USD/GBP. “ Positive vibes” “PosVibes” You will get a personal thank you on our website and Facebook page, rays of positive energy in autumn/winter season.
 • 6 Euro/USD/GBP. -“ Electro wishes” You will receive an audio-visual letter of thanks sent via e-mail.
 • 13 Euro/USD/GBP. -“Present Bag” You will receive a eco shoulder bag with “The World according to Jera “ project logo plus “PosVibes” and “Electro wishes”.
 • 15 Euro/USD/GBP. -“Know yourself” You will receive a voucher for two children/youth for a workshop from the project list which is four 3 hour meetings in a month. This offer is valid for 2015 only. plus “PosVibes” and “Electro wishes”
 • 23 Euro/USD/GBP. -“Beggar’s sweat Dziadowski Pot” You will receive a voucher for two for Dziady Kazimierskie band for any one of their gigs in 2015 plus “PosVibes” and “Electro wishes”
 • 28 Euro/USD/GBP. –“Adopt a Tree “ You will receive your own personal tree in the Jera garden, which will have your name by it and will be loved and maintained by the foundation, plus “PosVibes”, “Electro wishes” and “Know yourself”.
 • 33 Euro/USD/GBP. –“Time does not exist” You will receive a 2015 wall calendar with photos of Anna Zajdel’s hand-embroidered wall hangings (fb/atakamakata), a truly unique calendar plus “PosVibes”, “Electro wishes” and “Know yourself”.
 • 76 Euro/USD/GBP. –“Whatever you want” You will receive a one year voucher for all of the workshops on offer from the Jera foundation this is for one person for 2015 only plus “PosVibes” and “Electro wishes”.
 • 100 Euro/USD/GBP. –“ Natural force” You will receive paraben-free face cream made of flowers gathered on the Mazovian meadows 100% organic and shiatsu massage in Warsaw (fb/sipapuni13.shiatsu) plus “PosVibes”, “Electro wishes”, “Know yourself” and “Present Bag”.
 • 140 Euro/USD/GBP. –“ Create and repeat” You will receive a one year voucher for 2 for all workshops in 2015 only plus “PosVibes”, “Electro wishes” and “Present Bag”.
 • 166 Euro/USD/GBP. –“Silky paintings/feel the felt” You will receive a one time individual workshop with Maria Elena Falkowska in silk painting or felting (all materials provided for a 5 hour lesson anytime during winter 2014 or spring 2015) plus “PosVibes”, “Electro wishes”, “Present Bag” and “Know yourself”.
 • 230 Euro/USD/GBP. –“1 on 1” You will receive a series of 12 English/Spanish classes on all levels with a certified English and literature translator plus “PosVibes”, “Electro wishes”, “Present Bag” and “Know yourself”.
 • 243 Euro/USD/GBP - " Patron’s Set" donated by Włodek Paprodziad Dembowski, front man of bands such as: ŁąkiŁan, November Project, Dziady Kazimierskie, Czessband – orange t-shirt with ŁąkiŁan logo and autographs of the band members; vinyl record by Dziady Kazimierskie with musicians’ autographs plus “PosVibes”, “Electro wishes”, “Present Bag” and “Create and repeat”.
 • 333 Euro/USD/GBP –“ The penultimate supper” This is a vegan candle-lit super for 5 people in the Jera villa in Brwinow with the jolly and positive Jera team plus “PosVibes”, “Electro wishes”, “Present Bag”, “Time does not exist” and “Create and repeat”.
 • 1000 Euro/USD/GBP. –“The endless ride” This is a fun filled weekend in Brwinow for 2 nights for 5 people staying at the Jera villa with food included vegan of course. With guided bike tours of the area plus a small concert in the evening to relax and unwind in the spring/summer 2015 plus “PosVibes”, “Electro wishes”, “Present Bag”, “Time does not exist” and “Create and repeat”.

 Please remember whatever you donate will not only go to a great cause but also a bright future for the children. If you wish to donate more then feel free as this is a unique and worthy cause. On behalf of the Jera Foundation we thank you for your support and send you positive and happy wishes.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.11.2014 17:05