Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jerry's Fingers

Jerry's Fingers

Jaworzno, Polska

Jerry's Fingers to zespół pochodzący z Jaworzna, działający wspólnie od 2011 roku. Inspiracje czerpią z licznych odmian bluesa takich jak West Coast Blues, Jump Blues, Boogie woogie. Bogate instrumentarium znakomicie oddaje klimat Chicagowskiego bluesa. Podczas ich żywiołowych koncertów można usłyszeć zarówno świetne kompozycje zespołu jaki i interpretacje klasyków gatunku. Występowali na wielu festiwalach m.in Rawa Blues Festiwal 2014. Są laureatem wielu przeglądów muzycznych Blues nad Bobrem , Imielin Blues Festiwal , Galicja Blues Festiwal, BLusowo. Do tej pory wydali debiutancki album EP, zatytułowany 'Welcome to fabulous Jerry's Fingers World!', który uzyskałł znakomite recenzje, zajmując m.in 5 miejsce w plebiscycie „Bluesowa płyta roku 2013”, według portalu bluesonline.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12738 PLN z 12000 PLN

74 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.02.2016.

Nagranie płyty zespołu Jerry's Fingers

O projekcie

 

Cześć, nazywamy się Jerry's Fingers. Wykonujemy szerokopojętą muzykę bluesową. Inspirujemy się takimi odmianami jak Boogie Blues, Jump Blues, West Coast Blues, Swing czy Rockabilly. Naszymi koncertami starami się przekazać energię i radość zawartą w tej muzyce, zapraszamy wszystkich do naszej muzycznej podróży.

Wszystko zaczęło się dla zabawy od spotkania przyjaciół z zamiłowaniem do muzyki. W ciągu 5 lat naszego istnienia mieliśmy przyjemność występować na festiwalach takich jak Rawa Blues Festival, Jimiway Festiwal, Polish Boogie Festiwal, Front Porch Blues i inne.

"Jerry's Fingers z Jaworzna to zdecydowanie moje odkrycie tegorocznej Lauby. Nieznana grupa grająca jump bluesa i swinga z elementami rockabilly zapisała się mocno w mej pamięci" 

Zbigniew Jędrzejczyk - Twój Blues, jesień 2015

 

 

Fot. Sonia Świeżawska

 

W życiu każdego zespołu nadchodzi taki czas, kiedy chciałby się podzielić swoim dorobkiem z jak najszerszą rzeszą słuchaczy. Po pięciu latach wspólnych prób, niemal setce zagranych koncertów uważamy, że już czas... Nagrywając płytę, chcieliśmy podziękować wszystkim ludziom wielkich serc, spotkanych na koncertowym szlaku. To ich ciepłe słowa napędzały nas do dalszego działania, to oni motywowali nas do ciągłego gnania do przodu. Mamy nadzieję, że ta płyta zaspokoi Wasze oczekiwania!

 

"Jerry's Fingers" - czyli "Paluszki Jerrego"

Zespół tworzy 6 zupełnie różnych osobowości, które odnalazły wspólny muzyczny język. Poznaliśmy się zupełnie przypadkowo na Jam session, jednak nieprzypadkowo obraliśmy wspólny kierunek.  

Chcesz wiedzieć, komu pomagasz? Oto skład naszego bandu: 

 

 

Przeczytaj recencję płyty: Recenzja płyty

 

 

Nagranie płyty to duże przedsięwzięcie, wymagające sporych nakładów finansowych. Aby jak najlepiej oddać energię oraz klimat naszej muzyki, materiał zostanie zarejestrowany w profesjonalnym studiu nagraniowym przy użyciu techniki "na setkę".  Nagranie „na setkę” polega na tym, że wszyscy muzycy nagrywają swoje ścieżki równocześnie, nawzajem się słysząc, dokładnie tak jak to jest na próbie czy koncercie. Ten rodzaj nagrania zdecydowanie stwarza niepowtarzalny klimat i ułatwia muzykom, przelać swój charakter na krążek. Dzięki temu nagranie nie jest sterylne i idealne, jest za to bardzo autentyczne, bez żadnej ściemy. W kolejnym etapie z zarejestrowanego materiału zostanie wykonany mix. Następnie materiał zostanie wysłany do masteringu, gdzie będzie poddany ostatecznej obróbce dźwiękowej. Przygotowanie grafiki oraz tłoczenie płyt będzie ostatnim etapem.

Tego wszystkiego nie zrobimy jednak bez Waszego wsparcia finansowego!

 

Fot. Sonia Świeżawska

  

 

 

 

 

 

Fot. Sonia Świeżawska

Chcesz posłuchać i zobaczyć jak gramy? Nasze EP Welcome to fabulous Jerry's Fingers world

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.jerrysfingers.pl

Sprawdź nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/jerrysfingers/?fref=ts

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC3PQ5CFTsz5iNOAwyyS0A3w

 

PS: Masz pomysł na nagrodę, której nie ma wśród naszych propozycji? Napisz do nas! Jeśli Twoja idea spotka się z naszą aprobatą, chętnie dodamy zasugerowaną opcję do naszej listy, abyś mógł z niej skorzystać.

Jeśli masz do nas jakiekolwiek inne pytania dotyczące proponowanych nagród i nie tylko, chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące Was zagadnienia. Kontaktuj się z nami przez serwis PolakPotrafi, nasz profil FB lub mailowo: kontakt@jerrysfingers.pl

 

Media o Twoim projekcie:

Jerry’s Fingers chcą nagrać płytę. Wesprzyjmy jaworznicki zespół

www.jaw.pl | 2016-02-24

Jerry’s Fingers to zespół pochodzący z Jaworzna, działający wspólnie od 2011 roku. Inspiracje czerpią z licznych odmian bluesa, takich jak West Coast Blues, Jump Blues, Boogie Woogie. Bogate instrumentarium znakomicie oddaje klimat chicagowskiego bluesa. Zespół zbiera obecnie fundusze przez portal Polak Potrafi na wydanie swojej pierwszej płyty. Na zebranie pieniędzy zostało już bardzo niewiele czasu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.02.2016 12:12